Sladký zemiak pre 9 mesačné dieťa

kattka5
11. nov 2012

Ahojte mamicky. Niesom tu dlho, tak neviem ci uz tu tato tema bola, ale poradte mi co vsetko sa da uvarit zo sladkeho zemiaku pre mojho 9 mesacneho drobca. Dakujem.

xlucia
11. nov 2012

@kattka5 sladky zemiak mozes varit prakticky s akoukolvek zeleninou. pomackat a papat. zacala by osm v kombinacii s mrkvou. kedze po uvareni obaja chutia sladko, maju to deti vacsinou rady.

simca06022011
11. nov 2012

no my sme malej z toho robili normalnu kasu 🙂 nasla som aj stranku s roznymi sposobmi pripravy 🙂 http://www.receptyonline.cz/vite-co-jsou-bataty...
uz podla mna moze bataty aj s maskom, aj dusene, pecene... 🙂

ildici12
11. nov 2012

http://www.healthyveganrecipes.net/video/vegan-...

myslim ze aj tento recept mohla, teda poliečvocku, samozrejme bez tych korenin 😉 😉

zigzag
11. nov 2012

@kattka5 akus aj maslovu tekvicu, alebo tekvicu na pecenie, normalne nastruhas, uvaris, a podusis, ja davam kvapku olivveho olej, alebo masla, a po uvareni trosku kyslej smotany, moj sa za tym ide zabit, 😉 zemiak bud na kocky, to si napichuje sam vidlickou, alebo ako kasu, klasicku, ako prilohu k privarkom, 😉

simca06022011
11. nov 2012

@zigzag hehe tekvicu (na pecenie, hokaido) robime aj my.. ja ju sice rovno rozkrojenu neosupanu hodim do rury upiect, ale mala ju zje aj celu... 🙂)) aj ako desiatu alebo olovrant... aj so zemiacikmi a maskom 🙂)) z bielej a maslovej robim polievocku alebo ako ty pises, alebo privarok bez mlieka 🙂

zigzag
11. nov 2012

@simca06022011 no a hokaido ako chuti? ja zatial iba maslovu som robila a tu na pecenie,, hokaido mi neako cuzokrajne znela, neskusala som mu to este davat, my skor dusime, pecene este velmi nedavam, moj ma 17 mesiacov 🙂 moj lubi aj ku pohanke, aj ku fazulkovemu privarku, ale moj polievky nechce neako, vsetko iba rozbabre a je hladny, musi byt hustejsie

simca06022011
11. nov 2012

@zigzag rovnako ako na pecenie chuti :P moja krpana uz papa pecene davno, masko aj kura aj zeleninu, sice maso vacsinov v sackoch peciem (nechce sa mi cistit ruru:P )... huste polievky jej robim... vyzera to skoro ako kasa,len uz jej to davno nemixujem.. ale teraz posledne 2 tyzdne iba sama mi chce jest 🙂 takze sa krmi sama...

zigzag
11. nov 2012

@simca06022011 aj moj sa uz niekdy nakrmi sam, ale niekedy to chce este asistenciu z mojej strany 🙂 my sme zacali s pohankou a sosovocou, a malo uspech, pohanku miluje, aj vajicka lubi, a s maskom pomenej, neako neverim kupovanemu, po tom vsetkom co v telke bolo, tak ked sa mi podari zohnat domace, tak to mu dam,,,, ale zacali sme strkoviny, a cervena sosovoca nahradi bielkoviny z maska uplne, takze aspon o starost menej, nebudem nahanat muza uz tak casto, nech zhana sliepku alebo zajaca 😀

simca06022011
11. nov 2012

@zigzag no my sme nakupili aj zajace domace 🙂 morcacinu kupujeme v bille z madarska, a kuracie maso z hyza.. ja som spokojna a nebojim sa 🙂)) strukoviny aj my vela papame.. a mame aj knizku od Bukovskeho a tam je milion dobrych receptov.. ale myslim ze 17 mesacne dieta uz vacsinu veci moze jest s kludom 🙂

zigzag
11. nov 2012

@simca06022011 ano uz je to jednoduche, fakt uz to nie je mrkva a zemiak dookola ako zo zaciatku :D sice to nebolo zlozite, ale mne to pride jednoduhsie teraz , take menej nudne 😠

kattka5
autor
11. nov 2012

Dakujem Vam krasne za napady. Velmi ste mi pomohli 🙂 Akurat ze to papanie musim stale roztlacat lebo este stale nemame zubky :( A to mame 9a pol mesiaca :(