Slivková šťava pre 5 mesačné bábätko

bajuss21
23. jan 2021

Ahojte, začali sme pred pár dňami s prikrmami. Malej chutí, doslova sa ide zabiť za jedlom 😂 snažím sa jej dávať po troške nech si zvyká postupne, ale strašne ju začalo zapekať, uplakaná je z toho a nervózna.... môžem jej dať vodu z prevarených sušených sliviek? Alebo je to ešte skoro a to až vtedy keď prejde aj na ovocie? Ak nie, tak čo jej môže pomôcť? Ďakujem!

paja003
23. jan 2021

Po lyžičkách som skúšala aj ja v tomto veku. Mali sme to podobne.

pribinak
23. jan 2021

Pije vodu po prikrme?

bajuss21
autor
23. jan 2021

@paja003 a pomohlo?
@pribinak vody cez den vypije ešte málinko, na to sa tiež učí

pribinak
23. jan 2021

@bajuss21 nemusí cez deň, dôležité je piť vodu cez a po príkrmoch. Presne kvôli tomu aby nemala tvrdú stolicu. Das pár lyžičiek prikrmu a pár lyžičiek vody a dokola. Alebo vodu z fľašky

janinah
23. jan 2021

dávala by som nie silný detský sypaný čaj,obsahuje rascu aj fenikel.

pribinak
23. jan 2021

Skús tie prikrmi robiť možno menej husté.

laura0107
23. jan 2021

@bajuss21 niektore druhy mozu zapekat.u nas bol problem mrkva,batat...tak ich skus na cas vyradit..aj ja som davala slivkove pyre,slivkovu stavu ked bol problem..plus biogaia.

lenka2710
23. jan 2021

@bajuss21 ja dávam malému po prikrme alebo aj po kasi trosku fenikloveho čaju popit, tiež sa ide zabiť za jedlom, klop klop chuti mu všetko, ale teda aj trosku cajiku musí popit! Potom aj prdka krásne aj kaka! Ale myslím ze slivkovu stavu môžeš dat, aj výživa je tuším od 5.mesiaca slivkova

paja003
23. jan 2021

@bajuss21 pomohlo. Potom som začala používať repkový olej z dm do prikrmov a to myslím, že najviac pomohlo.

berry266
23. jan 2021

do prikrmu dat olej, slnečnicový, olivový. tekvicový za malú lyžičku. a viacej tekutín. možno aj redsi ten prikrm.