Sušené kúsky ovocia s prvými príkrmami

13. jan 2023

Ahojte, daval niekto vacsie kusky suseneho ovocia na ozuzlavanie babatku po zacati prikrmovania? Napr kruzky jablka, manga, bananu atd. zdoraznujem ze len na ozuzlavanie nie na jedenie, a zaroven dost velke a tvrde aby dieta z nich neotrhlo alebo neprehltlo vcelku,...Malu to dokaze zabavit ked my jeme a nevieme co s nou..Je to v pohode ?

luccija
13. jan 2023

To by som radšej kúpila tu sieťku do ktorej sa dáva jabĺčko na ozuzlavanie, ale veď môžeš aj sušené davat

luccija
13. jan 2023
autor
13. jan 2023

@luccija ano to mam tiez kupene, ale neviem ci este mozem cerstve ovocie davat ked len zaciname 🙂 to jablcko a mango mam take ze vzdy po ruke a nezababre sa z toho...

chillibubble
13. jan 2023

nie je v susenom ovoci siran a podobne veci? ci take bio ako maju napr. v dm-ke?
ale podla mna lepsie cerstve ovocie ako susene...

autor
13. jan 2023

@chillibubble ano take bio, nesirene, bez cukru samozrejme 🙂 len cerstve ovocie je asi tazsie stravitelne takto na zaciatku....takto z toho suseneho nic nezje to ma len take ze by to malo nejaku chut a moze ozuzlavat, a zaroven keby ma na to alergiu nejaku rekaciu by mala aj z toho stopoveho mnozstva - takze akoby zabijem 2 muchy jednou ranou :D

lilke
13. jan 2023

V susenom ovocí je veľmi veľa cukru. Vlastne bude zuzlat cukor. Za mňa nie. Nemyslím prídavok cukru,ale klasické len vysušené ovocie.

beata_k
13. jan 2023

Rozmoci a ulomi velky kus. Ja by som nedavala.

vani190493
13. jan 2023

Na ozuzlavanie by som dávala kõrku z chleba, krásne si pomasíruje ďasienka, ovocie by som volila čerstvé, také struhane 🍏 na lyžičku. 😉

autor
13. jan 2023

zaujimave ze vacsina sa tu rozjima nad mnozstvom cukru, ale korka z chleba je ok ....si niekedy precitajte to zlozenie aj 😀

blumie
13. jan 2023

Ale ved medzi prve prikrmy sa ci ovocie, ci zelenina robi na pare. Cize styl detska vyziva. Susene ovocie som dala dcere ked mala 2 roky aby jej kusok nezabehol a nedusila sa s tym. Ked mas vyskusane ovocie na pare tak davaj cerstve do tej sietky alebo do ruky kusok jablka. Niektore ovocia sa samozrejme nerobia na pare. Napr. Banan sa len rozmacka vidlickou

autor
13. jan 2023

@lilke tak co davat namiesto toho ? skusala som napr. velky kus surovej mrkvy, z toho neodhryzne, ale skor mi to pride nebezpecne, a hlavne tazko je to mat vzdy po ruke... btw. zuby nema ziadne zatial

autor
13. jan 2023

@blumie ano ja chapem, ale tu nejde o prikrmy celkovo, ale skor o take nudzove ozuzlavanie , mat nieco vzdy po ruke co jej nezabehne a potrebujem ju zabavit nech nekrivi. Pride mi zvlastne ze to nikto neskusal...ano cukor v tom je ale to je aj v k;lasickom pyre...dokonca kopu vyziv obsahuje pridany cukor, ale to uz nikomu nevadi 🤷‍♀️

blumie
13. jan 2023

Tak tam by som to riesila tymi velkymi chrumkami z DM je ich plno ci zeleninove alebo pseno je na noch napisane, ze su BIo alebo kukuricne, len take na cucanie. Skus pozriet.
Osobne nie som uplne stotoznena s tym susenym ovocim, ale je to samozrejme na tebe. A nie je to z hladiska cukru ale bezpecnosti. Nahodou sa kusok odlomi a zacne sa dusit a to uvidis tu paniku aka ta chyti.

autor
13. jan 2023

mozno otazka mala skor zniet - ak nie teda to susene ovocie, co potom ? nieco co len vytiahnem a babo zabavim, bez zbytocneho neporiadku ...

autor
13. jan 2023

@blumie no len ona nema ani jedneho zuba, tie chrumky by jej mohli asi dost drazdit dasna , nie ? 🤔 kedze maju taku porovitu strukturu

blumie
13. jan 2023

To nevadi ze nema zuby, oni sa jej totiz zuzlanim rozmocia v ustach. To mam vyskusane so starsou. Prvy zub mala az v 11tich mesiach. Skusim ti pridqt priklad toho co mam na mysli a je to od 4m+.

blumie
13. jan 2023

Naprikald takyto styl, tak nakoniec su od 6m+ ale predpokladam ze tolko uz ma, ked si chcela dat susene ovocie.

autor
13. jan 2023

@blumie super dakujem, tak skusim nakolko jej to bude smakovat 🙂 zatial preferuje nesladku zeleninu cize by jej to mohlo chutit viac ako sladke...a ano mame uz 6m...s tymi zubmi to je riadne ze az od 11m ste mali prve zubky :D to ja uz teraz pozeram furt ze ci je to normalne ze nikde nic...

luccija
13. jan 2023

Jablkom, hruškou určite nič nepokazís v sietke, keď má 6 m.Ja to sušené neuznávam, ale rob ako Ti vyhovuje

strapec
13. jan 2023

Ale veď dieťa nepotrebuje stále dačo žuť 😀 veď buď ma ranajky, desiatu, obed, olovrant, alebo večeru, toto sú len držhubky, aby ste vy mali pokoj 😂

domak2
13. jan 2023

Ja som mojej dcére pokazila zuby práve sušeným ovocím. Nejde o cukor samotný ale o to, že bez vody je veľmi lepivy a koncentrovany a ťažko ide zo zubov. Kazí ich viac ako čokoláda. Synovi už dávam len cerstve a zatiaľ problémy nebadam.

autor
13. jan 2023

@domak2 super vdaka za postreh...urcite sa tomu vyvarujem hlavne ak yz bude mat zuby....zatial nema ziadne

autor
13. jan 2023

@strapec zatial mava iba obed ale vidno ze ked my jeme cosi na ranajky a veceru dala by si aj ona, takze sme to riesili takymto sposobom ..ale teda dalsi raz jej dam uz radsej do tej sietky ako posielali vyssie nech si to obzuva...no a niekedy proste ju potrebujeme niecim rychlo zabavit, tak kupim tie chrumky ako nam pani odporucila..

jaskolka
13. jan 2023

Sušené ovocie fakt by som nedávala takto na začiatku. Na zuzlanie radšej rožok, alebo tie veľké chrumky, keď už mať to ako rýchlu "pomoc" pri ruke.
Zo sušeného ovocia (teraz neriešim cukor v ňom) si môže odlomit väčší kus a drhnut sa ním, zvlášť malé dieťa ešte nemusí to vedieť vyplut.
Radšej normálne ovocie do tej cumlík ovej sieťky, alebo tie veľké chrumky, tie si bezpečné, keďže sa úplne v ústach roztopia, aj keby aký kus si odhryzne