Môžem jesť sušené ovocie počas tehotenstva?

daduska666
1. mar 2013

Ahojte babulka .............som v 6 tt a chcela by som sa spytat, ci mozem jest susene jablka, banany.......tie velmi lubim......... a este ci mozem jest obycajne maslo RAJO..........pisem preto lebo som nenasla na tuto temu diskusiu..........dakujeeeem velmi pekne

anjelicek26
1. mar 2013

@daduska666 - susene ovocie - doma susene alebo bio ano, ostatne by som dala bohuzial ruky prec, ten sposob osetrenia proti plesniam a na udrzanie farby je chemicky kokteil 😖 Isteze to teba ani babo raz za cas nezabije, ale ak si na tom doslova zavisla, tak radsej opatrne. A maslo nie je problem, neboj nic...

kalifa28
1. mar 2013

@daduska666 ale jasne že anjelik drahý, papat všetko doradu, vyhybaj sa len surovemu mäsku 🙂

prasiatko30
1. mar 2013

@daduska666 otazka a preco by si nemala jest tieto veci???? ako nie su to skodliviny a pokial nie si alergicka pripadne nezijes len o tychto troch veciach tak nie je vobec ziadny problem. byt tehotna neznamena ze mas vylucit vsetko z tvojho jedalnicka, treba jest vsetko v rozumnych mnozstvach, ovocie a zeleninu riadne umyvat mozno sa vyhybat sunkam, klobasam a pod, niektory hororia ze treba obmedzit aj syry hlavne plesnove a podobne. ale hlavne sa netreba stresovat zdravovat sa stravo a striedmo a hotovo, uzivaj sa a nestresuj!!!

kubkatka
1. mar 2013

@daduska666 jasne ze mozes, presne ako ti uz radila kalifa, nejedz tatarske bifteky, sushi, surove vajcia, polotovary a inak mozes vsetko 🙂

daduska666
autor
1. mar 2013

@anjelicek26 niekde som pocula, ze dobre je ak susene ovocie umyjeme.........ozaj je to pre mna vsetko nove.........vobec neviem co mam doma varit, kedze moj muzicek velmi lubi masko.........a co sa tyka cestovin????

irriss
1. mar 2013

@daduska666
..zkus hledat lepe..byla tu napr. mineralka "Rajec"..mozna jeste nekde v Otazkach Fora visi "nedopita"

irriss
1. mar 2013

...🙂 🤐

hanulienka82
1. mar 2013

@kalifa28
@daduska666
Ja som celé tehotenstvo jedla tiež všetko doradu. Kukuricu, melón, čokoládu, mäsko (dobre prepečené) na grilovačke..... ja si myslím, že ak tebe alebo bábätku nebude nič škodiť, že by vám od toho nebolo zle od žalúdka, tak treba jesť všetko, lebo v rozumnej miere nič uškodiť nemôže. Na mňa sa v tehotenstve valili z každej strany všetkých mamičiek reči, čo by som nemala, ale každé telo je iné, každé bábo má iné chute 😝 ale hlavne sa v ničom neobmedzuj. Tehotenstvo nie je choroba 🙂

daduska666
autor
1. mar 2013

@hanulienka82 poradte nejaky dobry receptik na obedik............

hanulienka82
1. mar 2013

@daduska666 Tak ja osobne som dnes restovala do chrumkava kuracie stehná podstehná na panvici, potom som ich potrela zmesou (čerstvý zázvor, cesnak, sójová omáčka) potom ich dala na pekáč, pridala surový karfiol, cuketu, malé cibuľky, podliala vodou, a idú sa pod alobalom piecť a keď budú mňam, trošku sa ešte budú "opaľovať" pod grilom 🙂

daduska666
autor
1. mar 2013

@hanulienka82 hmmmm.....mnam to znie velmi dobre..........

anjelicek26
1. mar 2013

@daduska666 - ano umytie by vraj malo pomoct, ale to asi nie je onco... pozri v dm drogerii v oddeleni pre deticky maju vsetko od alnatura a to mozes jest bez vsetkeho na kila 🙂 Trosku drahsie, ale co uz. Jedine, comu sa vyhybat v tehu - prehanat s kavou ci ciernym cajom (tein a kofein vo velkom mnozstve citi aj babo), surove mäso, sunka (riziko toxoplazmozy), rovnako majoneza zo stanku, vajicka na mäkko, kupovane majonezove salaty (salmoneloza), umyvaj surovu zeleninu korenovu (toxoplazmoza), syry plesnove a nepasterizovane (riziko listeriozy)... tieto choroby su v tehu dost zle a maju aj vplyv na babo... vsetko ostatne s mierou mozes...

irriss
1. mar 2013

Pridam i ja jeden SVUJ OSOBNI velmi ZDRAVY recept, kdyz uz je tu Zdrave tema a jeho pokracovani "mimo misu" 😉
O Recept si napiste do Ip...a kdo nema silny zaludek..pripravte si tu misu....ale upozornuju, ze se jedna o velmi lahodne jidlo...uz ten" nevinny kukuc" tomu napovida.. 😉
Mnam...a dobrou chut..

hanulienka82
1. mar 2013

@daduska666 A dokonca je to recept od dietologičky 😀 môžeš toho zjesť veľa 🙂

lalinko2010
1. mar 2013

@irriss joj vyzerá to super, mňa mňa a ja obed nemám v práci a doma, len čo chladnička dá...

@daduska666 nehnevaj sa ale položila si tak "sprostú" otázku, že čo môžeš jesť a čo nemôžeš jesť, jedz čo ti chutí, časom ti nebude chuť nič alebo ti bude chuť všetko.

- môj názor - sprostá otázka a kvôli nej otvárať diskusiu 😠 🙄 🤐

elledriver
1. mar 2013

fuj fuj len pre boha ziadne maslo ked si tehotna 🙂 inak k 99% potravin tu este nie je takato diskusia, cize sa mozme v najblizsich dnoch tesit aj na ine podobne otazky?

daduska666
autor
1. mar 2013

@anjelicek26 dakujem velmi pekne.............najhorsie je ked idem na obed do restiky ked som v praci, tak nie je co si vybrat......same vyprazane.........ozaj a smotanu na varenie do polievok mozem?

lalinko2010
1. mar 2013

@elledriver idú na západnom Slovensku prázdniny tak tých otázok pribudne húfom! držme si palce a nervy na uzde!

daduska666
autor
1. mar 2013

@lalinko2010 dakujem velmi pekne za nazor........🙂🙂

lalinko2010
1. mar 2013

@daduska666 nemyslíš vážne tieto otázky?????? jedz čo ti chutí, nerieš, len nejedz surové mäso, snáď hríby ale najedz sa konečne, aj vyprážané, sprav si doma dobrý rezeň a zemiaky a aj smotanové polievky, najedz sa. ja som jedla kyslú uhorku s medom a tu som.

anjelicek26
1. mar 2013

@daduska666 - ja jem vsetko do radu... pridala som tehu vitaminy, jem tych 5x denne a aspon dve porcie z toho su cisto ovocie a cerstvy tvaroh k tomu napriklad..Mastne ani vyprazane, ani ta smotana... nezabije ta to urcite...ani to neni skodlive pre babo.

kubkatka
1. mar 2013

joj, toto je tak zbytocne tema....potom, ze je tu na fore toho tak vela a neprehladne, ked admini spia....skoda tohto MK, byvalo tu fajn 😠

kalifa28
1. mar 2013

@daduska666 začínam mat pocit, že som opät raz pristála na inej planete.... kurnik zase zlé suradnice, už ma tam vážne serú 🙂

lalinko2010
1. mar 2013

@daduska666 aj na budúce, rada odpoviem. názor vyjadrím. ale pýtaj sa niečo fakt čo je podstatné! a @anjeliček ti odpovedá dobre - ja jem všetko do radu, tak to má byť a nie pýtať sa či môžem alebo nemôžem to alebo hento!

prasiatko30
1. mar 2013

@irriss co to je uvarena chobotnicka - vyskusala si urobit tak ze na dreveny okruhly loparik das uvarene zemiaky na to na kusky pokrajanu uvarenu chobotnicu to posypes cervenou paprikou osolis ak este treba a olivovy olej virgen extra - a ak je dobre urobena chobotnica tak je to uplne super jedlko - mnami az sa mi slinky zbiehaju!!!!

amouramour
1. mar 2013

tehotenstvo nie je choroba🙂jedz na co mas chut, s vynimkou nejakych extremov ako surove maso, vela plesnivych syrov, vela alkoholu

irriss
1. mar 2013

@kalifa28
koukam do Tveho statusu..a musim se smat...hlavne kdyz vidim datum napsani.. 😀
To je jen dukaz toho, ze stale nevim cim to je, stale premyslim co do Kone davaji,..

..zajimalo by mne co Kun zere....ze tak priiiserne lepiii.. 😲 😀 😀 😀

irriss
1. mar 2013

@prasiatko30
ja necham povarit osolenou vodu..
pak chobotnicku vezmu hlavou dolu a pomalu ji nejdrive v te varici vode macham hlavicku a pak pomalu pridavam do vrouci vody chapadlo po chapadlu.. 😉
Jakmile je mnekounka..hlavne ta hlavicka..vytahnu,rozkrajim..nebo rozstriham (pouzivam hodne nuzky) a dam jen olivovy olej..zamicham a zaborim vidlicku...a sobecky vytahuju jen ty nejbelejsi a nejsilnejsi kousky... 😉
Hlavicku nechavam manzelovi.. 😉

zivika
1. mar 2013

@daduska666 vsetci sa tesime s tebou, ze si tehotna, ale neprezivaj to tak, nie je to zase az taky vynimocny stav, ze by si musela menit stravovacie navyky (jedine, ze by si bola fetacka, ci alkoholicka...) dobre je tiez napisat do uja googla, co ta trapi, napriklad: "strava v tehotenstve" a vela sa aj sama docitas...nie je potrebne zakladat s kazdou somarinou (to som sa este pekne vyjadrila) temu na diskusnom fore... 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre