Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Syn vypije denne 3,5 litra vody. Je to normálne?

bibinocka
31. jan 2012

Baby je mozne aby mi maly denne vypil 3,5l vody?Kazdych 5.minut si pyta pit uz som z toho na nervy :(

labaga
31. jan 2012

čistej alebo sladenej sladkej čo?

cmulinko
31. jan 2012

skus mu dat len cistu vodu...nechutenu a nesladenu...uvidis,ze 3,5 l nevypije 😀 ...a ak nahodou s tym nebude mat problem,tak cista voda neskodi. 😉

kukucka1979
31. jan 2012

ahoj, my mame doma to iste 🙂 maly ma 20 mesiacov a flasa neustale v puse. ale to je tym, ze sa ako malinky nenaucil na dudel, tak flasa funguje cez den a v noci vypije aj 1 liter mliecka. takze znova flasa. niektore deticky sa ukludnuju dudlikom, niektore flaskou 🙂

sisa61
31. jan 2012

Nechcem ta strasit ,ale zbehni snim k lekarke moze byt aj chori,ked dieta vela pije tak sa moze prejavovat takto aj choroba.Pije ako dospeli clovek este viacej by som povedala ved nie je leto ,aby takto pil vela.Chod lekarke nech mu urobi rozbor krvi lebo sa mi to nezda normalne aj keby pil sladke vody tak by tolko toho nevypil.Ako je stari?Lebo takto sa u deti prejavuje cukrovka ale nemusi to byt tvoj pripad a byva unaveny?

damiankad
31. jan 2012

Sme na tom podobne..a je mu jedno či je to čaj, voda alebo mlieko...aj čistú vypije...mal týždeň hnačky..lekárka povedala že je to prechodné 😔 😕 ale dokedy to potrvá??

zubrienka1
31. jan 2012

take velke mnozstvo nie je zdrave... ved to hrozne zatazuje oblicky... urcite by som to najprv konzultovala s lekarkou... napriklad pri cukrovke hrozne smadi...

a pit by som mu davala urcite len cistu vodu...

lucia375
31. jan 2012

Ja mám opačný problém, moja dcéra by bola schopná nepiť celý den nič. 😢 . Som rada ked do nej dostanem za den pol litra. 3,5 litra si neviem ani predstavit. To sa mi vidí strasne vela. Tiez ma napadla tá cukrovka. Povedz o tom lekárke, že to trvá dlhšie.

yvetulka
31. jan 2012

prve, co mi napadlo pri tvojej otazke je cukrovka. vsak to ani dospelak tolko nevypije. to ako casto chodi mocit?

petraw
1. feb 2012

no na takého drobca je to asi veľké množstvo a zbytočne sa zaťažujú obličky, skús mu dať len čistú vodu
ale určite by som to spomenula aj na poradni u Dr.
my máme zas opačný problém, ja som rada keď vypije za deň 250ml vody 😒

koniarova
1. feb 2012

Nie je to normálne, je to veľa. Konzultuj s lekárom.

simsalabim
1. feb 2012

Ja by som hned sla za lekarom!!!!!! Taketo pitie nie je OK. Mali sme v rodine podobny pripad a chlapcovi zistili cukrovku. Vraj bol uz len kusok od diabetickej komy....ten velky smad trval cca 2 tyzdne, mamina sla s nim k lekarke, ta zobrala krv a tusim aj moc a za par hodin volala mame, nech okamzite idu do nemocnice, nech ju ani nenapadne ist k nej po vysledky, ze tam ona hned zavola a vysledky povie po telefone.... a aj ich cakali a hned brali na centralny prijem. Vraj to mohlo velmi velmi zle skoncit. Teraz je nastaveny na inzulin a samozrejme dietu, ktora s tym suvisi a je to ok.

zuzana17
1. feb 2012

určite s ním choď k lekárovi, urobia mu vyšetrenia. Podľa mňa je to veľa, neviem si to ani predstaviť žeby som ja mala vypiť také množstvo a nie také malé dieťa.

ajca123
1. feb 2012

Ahoj aj moj prvy syn tolko vypije a tiez som sa bala a nechala som spravit vsetky vysetrenia a testy boli O.K .
A lekarka povedala ze to je aj dobre ze syn tolko vypije a nas druhy syn tiez tolko pije... Treba len ich obmedzit a basta.... Nemusis sa vazne bat 🙂 a v lete mi vypiju este viac

mandragora22
1. feb 2012

ja nie som lekar, ale pre "potesenie" ti napisem, ze ja som bola na nervy, ked moja 1,5 rocna dcera v lete v 35 stupnovych horucavach vypila 2x denne po 80 ml caju alebo vody, aj to len, ked som ju posadila a lyzickami to do nej narvala. alebo prostrednictvom piskot, cize piskotu namacala do vody, ta sa "napila" a takto zjedla 20 piskot a tie vypili cca 70-80 ml tekutiny. jedine tak som do nej dostala tekutinu. ktovie, ktory pripad z tych nasich dvoch je nestastnejsi? 😅 😅 a 3,5 litra... hm, neuvadzas, kolko vazi, ak je to chlapisko a pije ako pises, casto ale po troske, tak si myslim, ze to nie je skodlive. ved on si pyta, kolko potrebuje, pre pokoj v dusi s nim absolvuj nejake vysetrenia, ci nema nedajboze cukrovku apod., ale ak bude uplne zdravy, tak neries a tes sa, ze horucavy v lete mas vyriesene 😉 😉 😉

monika2606
1. feb 2012

No v každom prípade by som sa spýtala lekárky a možno by bolo dobré urobiť nejaké vyšetrenia, tiež ma bohužial napadla cukrovka, ale môže to byť aj nemusí...dúfam že to tak nebude v tvojom prípade a proste mu len vodička chutí

carmella
1. feb 2012

Aj mne sa to zda moc . Ani ja tolko nepijem

marianna28
1. feb 2012

No ja sa priznam, ze tiez som z tych "pijanov" 😅 od malicka. Sice som bola mimoriadne neposlusne dieta, ale tiez som vraj tolko vela pila (teda do 4roch litrov denne), ale od jedneho roka som sa pytala na vecko a nechcela som plienky... Toto pijanstvo mi ostalo az dodnes - v lete je to lahko aj sest litrov denne, na zaciatku tehu to boli tie 4 litre, teraz zazrakom len 2 litre. Spominam si, ze ked som nedostala okamzite tekutinu do tela, hocikedy mi zapytalo, tak som odpadla - podla lekarov moja spotreba bola vzdy absolutne v poriadku, hoci mna to vedelo dost obtazovat - hlavne, ked som mala malu kabelku a aj v zime stale so sebou vlacit flasu - no nic prijemne... Zvyklo mi pomoct ovocie - pomaranc napriklad... potom ma tak nesmädilo.

poleva
1. feb 2012

pri cukrovke je stále pocit smädu,pracovala som v rodine v rakúsku a tam som to zažila 😒

katka1903
2. feb 2012

No tak to som zazila na vlastnej kozi.Moj 2,5 rocny syn velmi pil ale velmi a diagnoza ,,cukrovka!tak uz to budu 3 roky co si picha inzulin.

digysa
2. feb 2012

Dospely clovek ma vypit denne 1,5 litra tekutin denne.
Tvoj syn nema ani 2 roky. Tiez radim lekarsku navstevu.

A pridam dalsi pripad cukrovky...moji znami maju dceru a prvy-znacny prejav zistenia cukrovky bol nadmerny smad.
Dufam, ze u vas je to ine... 😉

ikke
2. feb 2012

otazka je aj ako pije. ak pije hltavo vsetko, co mu pride pod ruku, nie je to normalne, treba ist za lekarom.
ak pije tak, ze sa pri tom hra s flaskou alebo poharikom, mozno sa mu len zapacilo pitie z roznych nadob a len zistuje, co ako chuti 😉 vtedy treba len davat cistu vodu a pripadne odputavat pozornost na nieco ine.

alex31
2. feb 2012

ahoj ... aj u nas je to podobne a hlavne v lete ... nechavam na stole stale pohar plny cistej vody ... dzus alebo nieco ine sladene dostane len ak tak raz za den potom si musi vystacit s nesladenim cajom alebo dojcenskou vodou ... aj v jasliach sa smeju aky maly "pijanko" ale vraj tam maju viac takych deticiek ... nema ziadnu cukrovku ani nic podobne je uplne zdravy chlapcek ... len viac pije ... a viac chodi cikat ... treba len dat pozor aby tym nezahanal hlad ... najprv napapat a potom pit 😀

adelaine
2. feb 2012

otazne je, ako dlho to uz trva u tvojho syna...
ak tolko vypil vzdy, treba to riesit, ale nevyzaduje si to urgenciu...mozno pije lebo ho to bavi, z nudy, tak ci tak to treba obmedzit,
ale ak tolko pije iba v nejakom poslednom obdobi, treba to riesit co najskor,
aby som sa presnejsie vyjadrila, na iba 2 rocne dieta je to vela tekutin ..jednak zatazuje oblicky, po dalsie hrozi laicky povedane "otrava vodou" ze si rozriedi svoje vnutorne prostredie, narusi si homeostazu a vycika si skoro vsetky mineraly potrebne na fungovanie napr. srdca,
a po dalsie ako kocky vyssie spominali, v neposlednom rade moze ist o diabetes mellitus, dieta napadne vela pije, moci, chudne, neprospieva, je apaticke.....

urcite treba kontaktovat pediatra!

dadushka63
13. apr 2018

@kukucka1979 my to mame presne rovnako a uz ma 3 roky a vecer proste musi mat cajik z flasky co ma dudel. Bo nebol zvyknuty na cumeľ tak tiez v noci vypije i liter vody cistej. Sak ked prideme zo skolky ta si hned pyta vodu do tej flasky a 1,5litra len tak vypije.je to normalne?

luliu
13. apr 2018

Ja by som dala určite skontrolovať cukor

kukucka1979
14. apr 2018

@dadushka63 moj syn stale pije vela vody, no cistej. Odmieta malinovky. Ak nejavi vas syn nejake ine priznaky, tak asi nie je co riesit.

dadushka63
16. apr 2018

@kukucka1979. No neviem ale ked som sa pytala tak v skolke pije malo vody možno preto ked sa vrati zo školky a dam mu jeho oblubenu flasu vycuca to na ex.ked ma v pohari na dvore napije sa ale nevypije vsetko.myslim ze to bude asi tou flaskou s cumlom. No zatial pockam az bude pit extremne doma aj v školke potom ho dam na testy na cukor.doktor nam povedal ze mam byt rada ze pije vodu aj cistu aj bylinkove caje.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli