Tvrdá stolica ročného dieťaťa

kattie85
15. jan 2018

Dobry den,, zienky chcem sa spytat, mojej dcerke som zacala davat po roku riadne mlieko rano a vecer a dost sa jej zmenila stolica na take male kopky tvrde male a spojene ak sa vykaka do nocnika, chcem sa spytat, mam za vratit na umele alebo je, to normalne v ramci normy este, raz som citala o druhy stolice q ta aku Vam popisujem nepatrila medzi zdrave, za radu moc dakujem

mala_katie
15. jan 2018

Dobrý deň, po roku sa kravské mlieko ešte neodporúča. Je ťažké na trávenie. Je veľa mam, ktoré tak spravia, a nemajú ich deti žiadne problémy, no keď už chcete nahradiť um, tak skôr mliecnymi výrobkami, alebo mliekom kozim, je ľahšie stráviteľné..

bosoriak
15. jan 2018

A ma aj nejake problemy s vyprazdnovanim, alebo si si len vsimla, ze sa jej zmenila stolica? Ono je normalne, ak sa zmeni, ved jej davas novu potravinu. Ak nema ine problemy, neries.

kattie85
autor
15. jan 2018

Ahoj Katie tak vdaka, tiez som zistovala a tak tiez sa mi mlieko zda tazko stravitelne, ak ho pijem ja tak zapchu mam, no len tie baby vsetke, ze od roka to je ok, uz by mala a ze deticky to piju, ta stolica je divna dost od predoslej a v umelych dnes su rozne mineral, tak neviem a odkedy to normalne mlieko odporucas?

kattie85
autor
15. jan 2018

@mala_katie, zo zaciatku urcite mala aj tazsie z vyptazdnovanim ano, teraz to je aj skoro kazdy den, len stale jej sa snazim len take jedla Aby mohla sa vykakat, a dzusik jablkovy, najdlhsie do 3dni ide

kattie85
autor
15. jan 2018

@bosoriak tak napriklad teraz po roku dostala egzem, nikdy predtym nic take nemala ani nikdy nebola chora, Neviem preco to mlieko nemam rada, no ale tak deti to maju pit asi pre rast,

luba41
15. jan 2018

@kattie85 žiadne kravské ani UM kravské, ani kozie ani iné, dieťa v tomto veku nemusí piť.a dospelí takisto...ani výrobky z nich..a vidíš, že dieťa má problem s trávením, tak ho úplne vylúč z jedálnička..ak má exem, zápchu, nafukovanie, hnačku atd -tak duplovane- je to prejav alergie na bielkovinu kravskeho mlieka..a niekedy vadí aj malinkých množstvách v iných potravinách..čítaj, hladaj, študuj ..začni tu https://www.modrykonik.sk/atopicky-ekzem/

mala_katie
15. jan 2018

@kattie85 tak pokiaľ ma ekzém a problémy s trávením, nie je o com.. A áno, pravdou je, že nepotrebuje mlieko vôbec, ale ak je to nejaký návyk pred spaním, ktorého sa nechce vzdať, tak by som sa vrátila k um, alebo skúsila to kozie..

bosoriak
15. jan 2018

@kattie85 mne pediater vzdy vravel, ze pokial ma dieta pestru stravu, tak mlieko po prvom roku zivota nepotrebuje. Mozno davat jogurty a syry napriklad, netreba davat deckam mlieko vobec. Ale je to skutocne za podmienky, ze maju pestru stravu, t.j. vsetko maso zelenina ovocie mlieko pecivo a podobne.

katrin21
15. jan 2018

@kattie85 evidentne je dehydrovana... kedze stolica je tvrdsia... skus zvysit pitny rezim. vodu, cajik detsky.... a kakat raz za 3 dni je malo....
pridaj do stravy vlakninu, ale hlavne vela vela pit....

bibistec
15. jan 2018

Ma ekzem? Tym si mala zacat je mozne ze je z mlieka a potom je to porucha criev a je mozne ze ma alergiu na kravsku bielkovinu
Nam tak zacal atopicky ekzem a museli sme vysadit vswtko mliecne
Kravske mlieko sa naozaj nedava rocnemu dietatu
Zacina sa jogurtmi a pod. Kyslomliecnymi co je lahsie na travenie. Ak ma ekzem tak by som to podchytila na zaciatku aby neboli uz fakt.problemy my sme mali aj stiahnutie priedusiek a take potom prieduskove stavy choroby vecne.

kattie85
autor
16. jan 2018

@bibistec moj boze tak ja Neviem, lebo mesiac uz pila mlieko nie hned sa ten ekzem objavil az po mesiaci tak Co mam robit? Skusit to kozie alebo vynechat,? Tak mam krem na egzem tak natieram ide to pomaly dole snad a cakam na holtov krem zo slovenska, cajik snazim sa davat pit casto len tie bylinkove kedy ako vypije, ale zvyka, ma rada jahodovy davam med donho snad nevadi, niekto hov. Ze tiez skoro na med, ale tak snazim sa robit mrkvove jablkove dzusiky tiez, dakujem baby

bibistec
16. jan 2018

@kattie85 no tak papa neurekom alergenov (v pripade ze by bola alergicka je to problem inak nie) ak ma na kravske alergiu nemoze ani kozie ani ziadne ine. podla mna skoro si jej chcela to mliecne davat. skus ak sa da prejst naspat na to umele mlieko co papala predtym pripadne neviem ci si kojila a ine mliecne vysadit a uvidis. ono tazko povedat moze to byt cokolvek z toho co pises moze kludne reagovat na vselico aj ked mlieko je vacsinou hlavny vinnik. da sa aj otestovat z krvi ak by vyslo pozitivne tak bude musiet vysadit mliecne. to je skoro takto povedat co je za problem.

luba41
16. jan 2018

ani také, ani onaké mlieko, ani kozie..a tie bylinkové čaje, ovocné, med a pod - ako píšu hore, hocičo može byť další alergen.. a hlavne privela sacharidov v strave ho takisto zhoršuje/múka, sladkosti, džusiky, cukor, sladké ovocie, mrkva, korenova zelenina, cvikla a pod/..zarad vela zelenej zeleniny do jedálnička..používaj zinkovú mast / holtov krem je pre deti nevhodný/, nech ti dovezú zo Slovenska Hylak kvapky /aj viac balení/- prebiotikum, obnovuje správnu mikrofloru črevách..ak máte praskliny, aj gencianovu violet ..mastičky ale sú len druhoradé riešenie..v prvom rade strava..

mala_katie
16. jan 2018

@luba41 úplne súhlasím až na tu gencianku..

luba41
16. jan 2018

@mala_katie v najhorších prípadoch, funguje najlepšie..

kattie85
autor
16. jan 2018

@bibistec dobre velmi pekne dakujem, stolica bola V poriadku dnes tak mam radost, kojila som 2 mesiace, no a uvidime ako dalej is z ekzem om, dufam sa to nebude opakovat, mozem skusit to vyradit alebo aspon to kozie zatial, jogurty papka, krupice a palacinky jedla raz som tam dala do palaciniek organic mlieko tak to bolo asi v Tom obdobi ako chytila ekzem tak ja neviem mozno strava bola zla, tesim sa aspon zo stolice este dakujem kocky za cas, krasny den

kattie85
autor
16. jan 2018

@luba41 teraz citam, tak dakujem posnazim sa striedavo a hlavne to jedlo si vsimat, papkala aj predtym a nic nebolo tak ten holtov krem nie? Ze mamine povedali, ze to je na ekzemy pre kojencov, ale ze nevadi ze nekojim uz,

bibistec
16. jan 2018

@kattie85 krem neviem poradit ja som.sice mala.dieta s.mokvajucimi ranami.do masa rozskriabanu ale v podstate sme len zmenili stravu a dalonsa vsetko do poriadku
Ja uz si mepqmata m ale viem.ze kazdemu pomohlo nieco ime od masti zazrak necakaj to je lwn taka prvabpomoc a nezmizne len z masti ale.vyskusaj