Umývačka riadu. Koupit ji nebo ne?

inffinity
13. feb 2011

Ahojte maminky, jelikož jsem se přistihla, že trávím neskutečně moc času umýváním nádobí, který bych mohla věnovat své dcerce (i když se snažím nejvíce když spí).. začala jsem uvažovat o myčce.. chtěla bych proto od vás pár názorů. Vždy jsem byla odpůrce tohoto výmyslu, nějak mi je nesympatické nádobí z myčky, ale asi se tomu nevyhnu.. ☹ Prosím vás tedy: 1. o váš názor na myčku příp.zkušenosti a 2. jestli myčku máte prosím jakou a jak jste spokojeni (když už si budu vybírat, tak aspon z osvědčených 🙂 ) Děkuji moc za odpovědi.

mami.sk
23. jan 2013

umývačka je perfektná vec 🙂 šetrí čas aj peniaze 😉

my sme ju kupovali hlavne kvôli úspore vody a oplatilo sa 😉

najlepšie je kúpiť pre rodinu UR šírky 60 cm a nie 45 cm - tá je dosť malá ... a aby bola energetická trieda AAA a treba pozerať aj na hlučnosť 😉 my sme kúpili Fagor - je vraj najtichšia na trhu a naozaj ju vôbec nie je počuť 🙂 🙂 🙂

prostriedky do umývačky úplne stačia z Lidlu, sú cenovo dostupné a umývajú porovnateľne s drahšími prípravkami 😉

medveckaeva
23. jan 2013

Na sto pro ANO

stanislavao
23. jan 2013

urcite ano. nedala by som si ju za nic. super vec. usetri vodu, cas, ruky. mam znacku osh - maximalna spokojnost. netreba nic nastavovat, jeden gombik, sama si urci kolko treba umyvat, dozivotna zaruka proti preteceniu, tableta sa vzdy rozpusti, proste maxomalna spokojnost. odporucam bosh a odporucam umyvacku urcite.

flower72
23. jan 2013

keby som ju mala kde v kuchyni dať, hneď beriem. Ešte nemáme prerobenú kuchyňu a len tíško slintám 😀

adamko05
23. jan 2013

určite ANO!

vintinka
23. jan 2013

Urcite ano!!!nic lepsie doma nemam a to som roky tvrdila ze je to zbytocnost..lutujem cas bez nej(:(:(:mam bosh je super ale urcite si kup 60 cm..nie mensiu.

zmrzlinka
23. jan 2013

ano.....je to moja naj kamoska 😀 😉

sonagolisova
23. jan 2013

ANO, ANO , ANO ..NEDALA BY SOM JU ZA NIC, SETRI CAS A PENIAZE !!! My sme 4 a dost varim a peciem ..keby som to mala vsetko umyvat rucne tak ma porazi a ucet za vodu by som nechcela vidiet 🙂

oblecenieavecicky
23. jan 2013

Jednoznačne áno!
Súhlasím, že ten, kto ju nemá, tomu nechýba, ale keby ju mal, nevedel by už bez nej žiť. Reči, že to netreba, sú asi také isté, ako že netreba práčku, veď môžeme prať v rukách...
My sme u rodičov mali umývačku už pred 10 rokmi. Neskutočná úspora času, ale aj peňazí - hlavne za vodu. Rodičom odvtedy pravidelne vracali preddavky na vody aj elektriku. Keď som sa odsťahovala, nevedela som si zvyknúť na život bez umývačky, tak mi manžel kúpil takú mini (keďže sme zatiaľ nemenili kuchynskú linku a iná by sa nevošla). Máme Indesit a skryli sme ju do skrinky v kuchynskej linke 🙂 Sme dvaja dospelí a jedno dieťa a púšťam ju každé dva - tri dni. Hrnce umyjem raz za čas v rukách, ale nikdy nemám rozhádzanú kuchyňu, lebo špinavý riad ihneď schovám. Keď si porovnáš, koľko vody minieš na jedno umytie v drese, tak je to neporovnateľné. Takisto tá energia, vôbec to nezožerie veľa, ja napr. púšťam krátky eco program. A čo sa týka prostriedkov, kupujem kapsule jar (ale chcem vyskúšať aj výrobky denkmit z DM-ka, ženy to veľmi chvália a aj cena je prijateľná) a naposledy som ich kupovala straaaašne dávno. Tým pádom kupujem aj jar len raz za pol roka, niekedy aj menej častejšie. Takže určite neobanuješ a čo sa týka riadu z umývačky, je oveľa lesklejší a voňavejší ako po ručnom umytí, i keď po dlhodobom používaní samozrejme hrozí, že zlezú farby, ale to nebude tak skoro... ;)

olienka12
23. jan 2013

urcite ano ja si to uz bez neviem predstavit 🙂)

erienka
23. jan 2013

my sme kupili byt aj s umyvackou riadu. Pol roka sme ju vobec nepouzivali, ale akonahle sme to skusili prvykrat, nedam na nu dopustit! Skoda len, ze nie je vacsia a nemozem do nej napchat vsetky hrnce.
Inak napr. tie hrnce dokaze umyt tak, ze vyzeraju ako nove.

jasminet
23. jan 2013

kupit kupit kupit. my mame bohuzial iba 45cm a je to zufalo malo. a vacsiu nemozem, kedze je zabudovana.
a tablety do nej sa daju zohnat niekedy za fakt smiesne peniaze. teraz muz doniesol znackove v akcii a mame na 1-1,5 roka vystarane 😉

lucka227
23. jan 2013

Ja som teda proti. Mali sme ju asi dva roky,tolko co som vrazila do tabliet a prasku a lestidla a vsetkeho a riad bol permanentne aspon 1/3 spinavy a aj tak pred vkladanim som ho musela oplachnut. Jasne ze bolo super po jedeni strcit do umyvacky a zavriet,len ten smrad co z toho bol.... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 a nove riady co som si kupila mam uplne znicene.Je fakt ze vylesteny riad bol krasne,ale povedala som si nikdy viac,to radsej budem smrdlikat v rukach 😵 😵 😵 😵

firstbaby
23. jan 2013

Jednoznacne ano! A co sa tyka vyberu, odbornikmi je momentalne odporucana ako top znacka Bosch a z vlastnej skusenosti mozem len a len odporucit. Umyje za pol hodinu aj 24-hodin odstate riady, neuveritelny pomocnik a setric energii 😉

carmella
23. jan 2013

odporucam ,,setri vodu aj cas

levandulova85
23. jan 2013

Ahoj, jednoznacne ano. Umyvacka je perfektna vec, Ma vela programov na umyvanie riadu, takze ak by sa ti stalo,ze mas riad spinavy len zmenis program....A aj tablety,sol a lestidlo nie su az take drahe, presne ako pisu kocky vyssie, netreba ti somat alebo finish, my pouzivame tablety z Billy z Rakuska, lebo na Slovensku ich nemaju a su perfektne, 100 ta stoji 5,49, jasne, aj z lidla a tesca su dobre...A je to neskutocny setric casu a aj vody, My mame 60cm BEKO, vstavanu a sme maximalne spokojni. Moja mama a sestra maju 45cm Elektroluxky a tiez im vyhovuju, zalezi kolko mas priestoru v kuchyni... ale nevahaj a chod do toho ;)

klincek
23. jan 2013

1. mam umyvacku piaty mesiac a neskutocne sa mi ulavilo.. milujem ten pocit, ked ju zavriem a zabudnem na riad. stihnem ovela viac veci, dokonca mavam obcas volny vecer, co som od narodenia deti nepoznala.. je to fakt super. urcite neumyje extra spinave zaschnute a prilis velke hrnce (aspon moja nie), ale taniere, hrnceky, pribory, mensie hrnce a vsetky mozne pohare po navstevach zvlada super, ten zvysok uz zvladnem bez problemov aj ja🙂. ako tu niekto pisal, tiez sa mi stalo, ze sa riad dobre neumyl, ale to bolo este na zaciatku, ked som nevedela, ako ho tam presne naskladat, ono je to dost dolezite. teraz uz nebyva problem.
2. mame zanussi, uzku, na 9 suprav. staci nam, vacsiu by sme teraz nevyuzili. je to jednoduchsi model, nema kontrolky pre doplnanie soli a lestidla, ale to staci robit raz za cas, clovek sa to nauci odhadnut. cena bola super, tablety kupujem v Dmke (Denkmit) a je to zanedbatelna polozka, vydrzia velmi dlho.
urcite chod do toho! 😀

mimikas
23. jan 2013

urcite ano, zivot bez nej by nebol taky jednoduchy, usetri ti hlavne cas a aj peniaze.

rebeka25
23. jan 2013

jaaaj umyvacka je moja velka kamoška, ja si bez nej uz ani neviem predstavit byt 🙂 Ulahcila mi zivot a aj peniazky za vodu 🙂

miri.b
23. jan 2013

áno, ak máte priestor a financie, ja som dlho moju nepoužívala, ale teraz som rada, že ju mám 😉

sssimi
23. jan 2013

Ja mám s mojou veľmi blízky vzťah 😀 Proste ju milujem 😉

bbtina
23. jan 2013

Myslím, že v dnešnej dobe je to dobrý pomocník...ale má aj svoje nevýhody...keď sme ju nemali, tak sme stále riešili kto umyje riad a teraz riešime kto naloží a vyloží umývačku 🙂))

kikatko
23. jan 2013

bez umývačky ani deň- moja naj kamoška

betuska22
23. jan 2013

mne ju mm kupil v októbri a používame stále pri dvoch deťoch som akosi nestíhala mať aj v kuchyni stále poriadok, veľmi dobrý pomocník 😉

sebi123
23. jan 2013

umyvacku urcite odporucam... ja mam Bosch-ku ( v kazdej predajni nam ju odporucali ako cislo 1 - samozrejme po Miele - ale to je uz ina kava 😀 co sa tyka ceny ) ... neskutocne setri cas a aj peniaze... my sme k nej dostali ako darcek Finish gel all in one, ale nakupila som si prostriedky na umyvanie z Lidlu - o.i. vyhrali 2.miesto v teste cist.prostriedkov - 1.miesto mal Somat )... cize ja odporucam jednoznacne znacku Bosch a ak je miesto tak urcite 60 cm 😉 cez tyzden umyvam kazdy 2.den, cez vikend kazdy den...a nestalo sa mi aby som mala v mycke zapach 😉

mircalla
23. jan 2013

Ja ju pouzivam, vyborna vec

evko1
23. jan 2013

Jednoznacne ANO!!! 60 cm sirka pre rodinu.My mame Bosch.Absolutna spokojnost.Kto ju edte nema,nevie ako mu to ulahci zivot.Kto ju uz ma,neostane uz nikdy bez!!!

kvieta
23. jan 2013

Jednoznačne áno 🙂 Pri výbere sa orientovať na spotrebu vody, energie, radšej na min.12 súprav a čo môžem odporúčať: vyberať takú, v ktorej sa rošty na taniere v košoch dajú sklápať, pretože to umožní lepšiu variabilitu pri ukladaní - pevné rošty trošku obmedzujú to ukladanie.

milenka74
23. jan 2013

Ja vravim ze moja najlepsia kamoska je Boshka 😀 😀 😀 😀 ulahci ti zivot a usetri za vodu.

hori
23. jan 2013

ja som tuto otazku citala pred rokom a pol a bola som prekvapena, ze vsetci si velmi chvalili, lebo nasi to v zivote doma nemali... tak som nahovorila muza, nech nam kupi a zabuduje... a veru nelutujem, bol to dobry krok, fantasticka vecicka, dakujem vam babenky, ze ste ma tak "nakopli", pochvalujem si! 😵 😵 😵