Zvládáte nákupy s dětmi?

lidka_hipp
9. apr 2015

Taky si v obchodě někdy připadáte jako chobotnice, který potřebuje co nejvíc rukou a ještě musí zařídit, aby si nikomu nic nestalo? 😀 Já jsem byla neskutečně zmatená, když jsem poprvé vyrazila na nákup a neměla s sebou svůj malý ocásek 😉 Jak je to u vás? Máte nějaký zaručený trik jak zvládnout nákupy s dětmi? Nosíte jim hračky nebo dáváte něco k jídlu?

janickacrazy
9. apr 2015

@lidka_hipp Ja som chodila s malým v kočíku, naučila som si ho na takú malú celozrnnú bagetku, tú som mu dala do ruky a on ju papal a ja som v klude nakupovala, bez problému. Nikdy sa mi nehodil o zem, že chce toto alebo tamto, lebo sladkosti som mu nedávala vôbec do 3 rokov, takže u nás boli nákupy úplne v pohodke. Teraz chodím nakupovať väčšinou bez malého, lebo starší syn mi ho pekne postráži, takže zase pohoda.

bubelko
9. apr 2015

@lidka_hipp mam dvoch chalanov. so starsim je radost nakupovat - aj potraviny aj oblecenie. vzdy to tak bolo. teraz ako je starsi tak ho bravam narocky, chodi mi vymienat vesiaky ked nieco skusam 😉
mladsi, to je iny pripad - toho nebravam nikam a ked musim, tak je to ako za trest. este kym bol vo vajicku, tak som vajicko pripla o kosik a bola pohoda. ale ako nahle uz sa nezmestil a sedel v kosiku, tak som skutocne ratovala vsetko - od neho az po nakup...takze som chodenie na nakup zrusila a zacala nakupovat cez internet. usetrilo mi to kopec nervov.
ked nastupil do spielgruppe, tak som vyuzila ten cas a zacala som zase chodit na nakup. a aj teraz nakupujem potraviny, ked su v skolke a skole 😉

tichanska1
9. apr 2015

Jasné šupnem malému do ruky jeden koláčik a kým donakupujem akurát ho spapá a ideme platiť 🙂

ichbinich
9. apr 2015

Ja nepestujem a nepotrebujem adrenalinove sporty, ja chodim nakupovat s mojimi detmi 😀

Dcera zvycajne uz nechce byt v kociari, a ani vo voziku, tak je to o to zaujimavejsie 😉

AK sedi vo voziku alebo kociari, tak ju spacifikujem zemlou alebo nejakym pecivom. Ak nesedi, tak ma zvycajne maly vozik alebo kosik a ja mam jogging 😉 😀 Niekedy detom dovolim vybrat si jogurt, kym si ja vezmem mlieko a maslo. Jasne, ze si vyberu tie najfarebnejsie 🙄 Tak potom diskutujeme a vymiename... Syn mi uz niekedy aj naozaj pomoze, ma 5 rokov, to mu poviem, nech nalozi mlieko, maslo a pod. To, co vie aj sam. Z dcerinho kosika zase VYBERAM tovar, co tam stihla dat za par sekund. Nie, krem na zadok pre inkontinentnych dospelych este nepotrebujeme, dakujem 😉 😀

Vzdy myslim na ten zabavny text, co som citala pred rokmi, ze ako sa pripravit na dieta: kupte si kozu, alebo dve, a chodte s nimi do obchodu 😉 😀 😀 😀

Pri pokladni mi dcera preprogramuje bankomatovy terminal, zoberie 30 sackov, ktore nepotrebujeme a podobne. Nastastie este nemame zakaz vstupit do ziadneho obchodu. A to sme v nasom obchode raz boli 3 mamy s 5 detmi, priamo z ihriska, o 6 vecer, ked uz klesal cukor a stupalo blaznenie 😉 Ale boli sme rady, ked sme odtial odisli; hlavne preto, ze nas nevypravadzal veduci obchodu 😉 😀

Oblecenie kupujem pre deti bez skusania, pre seba skoro vzdy tiez, alebo pokial som sama. Ze ako idem od zubara do roboty, tak skocim do obchodu, hodim na seba suknu a kupim. Tych 5 minut mi vyjde 😉

Pri kupe topanok v Deichmanne su spacifikovani videom, co tam pustaju. Takze to stiham ist zobrat jedan-dva pary, nyvliect to na nich, nechat ich prejst dva kroky popred ten televizor, bezat zaplatit a vyzdvihnut si deti od televizora 😀

No a ked je najhorsie, dcera ide na plecia a ja robim ostatne jednou rukou. Uz viem toho celkom vela, a dokonca aj lavou 😉 😀

gretocka
9. apr 2015

ano, zvladame, chodime vsade spolu do vsetkych obchodov. Ked boli mali a nebezpecni, mali sme jasnu dohodu. Ak chces chodit po obchode, musis posluchat, inak ides do kocika. So syncekom som nikdy nemala problem, bol slusny vzdy. Dcerka je zivel, takze tam to bolo obcas vesele, ale mame fintu, ze ked prideme do obchodu, dostanu do ruky roztek alebo nieco ine a kym nakupujem papaju. V obchodoch s oblecenim je to obcas vacsi adrenalin, lebo sa schovavaju pomedzi stojany... v obuvi si bambulka s oblubou skusa vsetky topanky do radu, takze tam musim obcas zasiahnut, ale su nauceni, chodime bezne aj do obchodaku na cely den, vedia, ze ked budu dobri, tak sa pojdeme pohrat do detskeho kutika, co maju velmi radi. Ked neposluchaju, kutik sa nekona 🙂
A teraz maju velmi velku radost, ked im dam hladat dany tovar a ked ho najdeme, tak mi ho nakladaju do kosika, potom na kasu a potom zas do tasky 🙂

fazulka17
9. apr 2015

kým sedela v kočíku tak to bolo úplne super, sedela pozerala ale teraz to je katastrofa ešte kým ideme do obchodu kde sú veľké košíky tak celkom posedí ale vrtí sa a berie veci s regálu. No keď sú len malé ručné košíky to je pohromáááá

bonaqa2013
9. apr 2015

Chodím nakupovať s de´tmi, ale nie so všetkými 4 naraz. Takže alebo s dievčatami 3 ks, alebo s 2 dievčatami, alebo keď sú baby v škole tak so synom 20r. a s najml. dcérou 5r.
Syn mi niekoľkokrát povedal, či to ideme s touto škôlkou. To čo kupujeme pre dievčatá nezaujíma syna a potom zas opačne.
ak chcem niečo pre seba, tak chodím sama - ale to je dosť zriedka. Ocinka nechávame najradšej doma - on nemá veĺký záujem sa v obchode naťahovať s vrieskajúcimi deťmi.

paulinkapp
9. apr 2015

Jasné malej sa páči v obchode lebo je tam všetko farebné a kolegine sa jej vyškierajú horšie je keď idem s ovešaním kočíkom 🙂🙂🙂

axelina
9. apr 2015

Ja nastastie zatial nemam problemy s nakupovanim, a dufam ze to tak aj ostane. Chodime s kocikom a tam obsedi, potom mu dam rozok a je spokojny. Uz pravdaze nevydrzi dlhe prechadzi v kociku ale nakup este zvlada. Nevyberam ho z kociku len ked je to uz fakt nevyhnutne, alebo na ceste domov, pripade ked sa zastavime na ihrisku pohrat sa. Inac pekne obsedi v kociku, je na to zvuknuty. Vo velkom nakupnom kosiku ho az tak nebavi, tak skor zacina vymyslat. 🙂

gapre
9. apr 2015

Ked bola dcerka este malicka tak sme chodievali s nosicom,ale teraz ked je vacsia tak sa jej paci vo velkom voziku aj z rozkom v ruke 🙂

babulka82
9. apr 2015

@gretocka toto aj naši robia v tych obchodoch s oblečenim že sa schovavaju za tie kolotoče s oblečenim a do regalov a mladši beha najradšej do vykladov a všetko tam povala ........... 😀 takže sa snažime obmedzovat ,ale da sa to ked je aj manžel tak v pohode ale je to naročnejšie ako ked ideme sami .Deti su deti ,všetko chcu chytat ,brat ,rozbalovat atd. 😀

bubloska135
9. apr 2015

Na nakup chodim pravidelne s malym v kociku, inak to ani nejde, takze vzdy mam v pochotovosti dajake chrumky , pohankove a kukuricne sulky, maly sa pocas nakupu venuje jedeniu a ja mam klud.

sense
9. apr 2015

Kym bola v kociku tak sme chodili nakupovat vzdy spolu, teraz robim velky nakup sama a ked nieco chyba tak v ramci prechadzky to ideme dokupit vtedy jej musim ale nieco kupit aby obsedela vacsinou si vyberie papriku, rajcinu al. Nejake ovocie ....okolo regalov so sladkym nechodime tak sa nenacahuje ...to je ale zvyknuta cesta do obchodu a z obchodu moze po vlastnych v obchode je ale v kociku al. Voziku

minulin
9. apr 2015

Sedi v nakupnom kosiku a papa banan, potom jogurtovu tycinku a je tisko ako pena 🙂 Takze my to zvladame na jednotku...

matricia
9. apr 2015

Na nákupy chodíme vacsinou s deťmi, vždy máme aspoň jedného drobca so sebou, starší už chodí bez kocika a mladší v kočíku už sedí, ja som najradšej, keď mám kočiar, vtedy mozem spraviť veľký nákup, natlacim pod kočiar, máme tam veľký košík, a ľahko ho odveziem, vozíme aj veľmi ťažké veci a kočiar odoláva, aj my musíme odolávať koncertom našich synov, mladšieho musím nosiť, keď plače a to sa ťažko vybera a váži zelenina, starší zas vždy zaspí posediacky v nákupnom voziku a muz ho podopiera, nech si 15 minút podrieme, a keď náhodou nespí, musím ho podplatiť rozkom, koláčom alebo keksikom, kto má deti, ten chápe, a kto nemá, krúti hlavou...

lolah
9. apr 2015

teraz uz ano, ale ked bol vo veku 3,4 roky, tak sme ho do obchodov nebravali, ked sme nemuseli. Vzdy sme boli stredobodom pozornosti, pretoze syn bud za nieco plakal, co chcel a nedostal alebo hral s nami schovavacku po obchode. Nakoniec to vzdy dopadlo tak, ze vsetci po nas zazerali a my sme sa s muzom od nervov pohadali :/

siska53
9. apr 2015

@lidka_hipp V pohode zvladame a zvladali sme aj predtym..a to aj vtedy,ked idem s obomi. Keby mic vymyslali, ideme prec. Ale to som zati riesit musela len raz (maly mal zly den). Jasne,na velky nakup je idealne,ked aspon 1dieta je vo voziku,no zvacsa su v nom obaja,le o im je to vzacne. Kym som bola na RD,chodila som s malou vzdy kocikom,lebo ja nesoferujem a bolo to prakticke,takze vtedy uplne bez problemov. Vzdy si daky tovar vypytali do ruky (malokedy,skor vynimocne rozok lebo aj tak sa po navrayz vzdy obedovalo,takze na to nejak neboli nauceni)..

jana_eyre
9. apr 2015

ja vacsinou vsetko nakupujem cez internet, kedze ja osobne neznasam nakupy a s detmi je to premna este horsie.. ak ich beriem do obchodu, tak je to len vtedy ak musim - cize ak doma nieco nie je a potrebujem - to sa zvladnut samozrejme da - ja mam relativne kludne deti a starsi po par razoch upozorneni posluchne..

ak idem na velky nakup potravin, planujeme si to s manzelom tak, ze on je s deckami vonku/doma a ja nakupujem.. oblecenie nakupujem preseba v poslednych rokoch malo, takmer vobec a ak tak cez net, pre deti detto.. nastastie sa daju uz aj topanky kupit cez internet tak to vyuzivam..

jedine kam ich beriem rada je ikea, pretoze to je pre nas vsetkych zabava - kedze tam sa da vyskusat vsetko..

kaja082
10. apr 2015

Hlavne, ze sa vozia v kosiku, jedine tak to zvladam :D

sendy182
10. apr 2015

Ja som si mohla dovolit ich nechat pri mojej mamke 🙂 za co jej velmi dakujem.....sem tam som sla v ramci prechadzky s malym lubkom v hlbokom kociariku do tesca🙂 ....bol to zvlastny pocit..... 😕

barunka
10. apr 2015

Ja si naopak nedokážem predstaviť ísť na nákup bez detí... Bez nich som na nákupe nebola viem presne - o necelé dva týždne to bude 9 rokov 😀 😀 Odkedy sa narodila staršia dcéra, tak chodí všade s nami, keďže opatrovanie nemáme. A odkedy pribudol menší, je to o to väčšia zábava a zároveň výzva pre nás naplánovať to tak, aby sme všetci v zdraví vyviazli 😀
Síce občas vyzeráme komicky, keď do potravín vyrážam s "potravinami" v kabelke, aby menší prežil pohľad na toľké jedlo (je to žrút), určite vyzeráme sem tam aj zúfalo, keď niekoho vyťahujeme spod regálu a určite aj patrične nahnevane, keď v priebehu piatich minút ideme s niektorým potomkom 3 krát na záchod...
No určite by som nemenila. Veď kto iní by mi povedal "Jeeeežiš mamina, toto si nekupuj, však v tom vyzeráš hrozne". A čo ak by som potom pribrala, keby som nemusela potomstvo naháňať krížom cez nákupné centrum 😀 😀
Milujem nákupy s deťmi, je to výzva, dobrodružstvo a tréning nervov zároveň 😀

olivka26
10. apr 2015

Nakupy moja dcerka zboznuje 🙂
ci uz sa vezie v kociari,v nakupnom kosiku,alebo beha po predajni..velmi ju to bavi
To ma asi po mne... 😀
zvladame to uplne normalne,a uzivame si to 😉

aluxka
10. apr 2015

Nákupy s naším drobátkom zvládame úplne v pohodičke. Posadíme ju do košíka a ona pozerá a pozerá. Na potraviny na ľudí a keď sa trošku "oťuká" tak kričí teta, teta, ujo, ujo, alebo bábo 😀 Je perfektná 🙂

maickamf
10. apr 2015

Keď bola ešte malinká, nákupy väčšinu prespala.teraz ju posadím do košíka a ideme na to.Vydrží celý nákup, len musí niečo papať (rožok, tyčinky...).Teraz, keď ju všetko zaujíma, všeličo vypytuje, ale dá sa to zvládnuť.Iné mi ani neostáva 😉

dankaa78
11. apr 2015

Ja davam malu do kosika.V pripade ak jej je uz dlho tak kupujem rozky a vzdy jej polovicku dam do rucky a predlzim cas na nakupovanie.Ak idem s kocikom tak stale davam veci do ruk co kupujeme.Ak boli deti vacsie tak sme to riesili tak ze si mohlo jednu vec vybrat.Jogurt ci keksik a tovar sme davali do kosika postupne. 🙂

luculik12
11. apr 2015

ja milujem nakupovanie potravin s nasou dcerou🙂 sedi si v kosiku a kopka si nohami a rozpravame sa co este treba kupit, a co kupime tatovi atd🙂 ludia sa casto usmievaju ked nas vidia🙂 lea velmi dolezito odpoveda🙂 vacsinou papa rohlicek, alebo bagetku, tak je pokoj uplne🙂

na druhej strane nemam rada nakupovanie oblecenia s leou,lebo to nevydrzi sediet... neviem preco...
ale tak aspom si moze ist sem -tam mama nakupit aj sama... alebo je nutena nakupovat cez net... vdaka za ONLINE shopping🙂

pekny slnecny dnik prajeme🙂