V ktorom mesiaci ste začali a čím dokrmovať bábätká?

andlunka
18. apr 2024

Zdravím. Mám prvé dieťa momentálne má 2 mesiace aj 7 dní. Rozmýšľala som už nad tým že odkedy asi a čo môžem dávať okrem mlieka. Máte nejaké skúsenosti vedeli by ste mi nejako poradiť že čo a od kedy ste dávali vy ? Mliečko máme um od narodenia.

barka1
18. apr 2024

@andlunka nedostala si presne informacie od pediatra? Nad prikrmami je zbytocne "rozmyslat", su overene tradične postupy, nedá sa len tak skusat. Takže skus Google, napr. https://www.pilulka.cz/kdy-zacit-s-prikrmy

pribinak
18. apr 2024

Dojčené dieťa a začínali sme v 6tim mesiaci.

Vek totiž nemá byt jedene vodítko. Dieťa má napr aj prejavovať záujem o jedlo. Má byt aj dostatočne fyzicky vyspelé, aby vládalo spracovat jedlo v ústach + váha.

Nepíšeš či je dieťa dojčené či na UM. V tento veci by si sa mala poradiť s pediatrickou. Netreba zbytočne skoro, zaťažia obličky a žalúdok. Máte ešte kopec času

michaela789
18. apr 2024

@pribinak píše, že ho má na umelom od narodenia.
Ale inak súhlasím. A 2 mesiace mi pripadá veľmi skoro aj na nekojené dieťa. Tie myslím na prikrmy prechádzajú v 4.-5. mesiaci, nie v 2.

Autorka, nechaj sa inštruovať pediatrom. Robiť s tak mladou a nevyvinutou tráviacou sústavou čachry-machry iba tak by sa ti nemuselo vyplatiť (intolerancia, alergie...). Všetko má svoju postupnosť a lekár ti to určite spomenie keď príde čas.

matkahelka
18. apr 2024

@andlunka ty nemas rozmyslat nad tym, cim a kedy dokrmovat, nad tym rozmyslali pediatri a su na to jasne "pravidla". pediatricka ti na poradni v 4mes.da brozurku, kde budes mat vsetko pekne rozpisane. a potom sa mozes inspirovat aj na internete, resp.si kupit knihy s receptami pre male deti.

andrejita26
18. apr 2024

@andlunka Pediatrička vám všetko povie keď príde rad na prvé príkrmy. Na umelom mlieku sa začína myslím po 5. mesiaci. Zo začiatku dieťa spapá naozaj málo, skôr len ochutnáva čiže stále bude mať mlieko ako prioritný zdroj živín. Všeobecne sa začína zeleninou, tepelne upravenou. Napríklad mrkva, najemnunko popučená či nakrájaná. Na internete sú dostupné také tabuľky kde je napísané od ktorého mesiaca čo dieťa môže. Takto skoro by sa ale príkrmy zavádzať ešte nemali, dieťa na to nemá ešte vyvinuté trávenie.

sofia1979
18. apr 2024

@andlunka ak dojčis určite prikrmujes od toho 6mm ak nie môžeš skôr

martul
18. apr 2024

@sofia1979 píše, že je na UM.

martul
18. apr 2024

@andlunka nám doktorka hovorila, že pri UM od ukončeného 4 mesiaca. Ale je to individuálne, určite sa poraď najprv s ňou.

andlunka
autor
18. apr 2024

Ďakujem vám všetkým za odpoveď:D poradím sa s pediatričkou.

sofia1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
18. apr 2024

@andlunka od ukončeného 4. mesiaca, ale všetko vysvetlí pediater, sama od seba neexperimentuj.

joe_mamma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikusenka1
18. apr 2024

Od ukončeného 4 mesiaca som začala dávať synovi ten bol na umelom mlieku a od 5. mesiaca som začala dávať dcére ta bola dojčena a chcela jest a revala kým ma videla jest tak som musela začať dávať aj jej. Inak dojcene po šiestom mesiaci

tim23
18. apr 2024

@joe_mamma trápne