Váham, či sme nezačali príliš skoro s príkrmami

angie_l
9. júl 2018

Mamičky idem si po rady,moja mala 5 mesiacov a na pokyn pediatričky sme začali s prikrmamy je pravda že aj ja som už chcela začať doktorka má len uistila,ale teraz som jej dávala 3 deň mrkvu a príde mi oveľa nervóznejšia strašne ťažko sa ukladá spat jak keby ju niečo veľmi bolelo príde mi jedine že to bruško inak plne kojím aj som kojila teraz rozmýšľam či som nezačala skoro či mám stopnúť prikrmy pokračovať ale skúšať iné zeleniny,alebo len kojiť ešte mesiac a začať o mesiac poraďte ďakujem

sepkev
9. júl 2018

@angie_l to moze byt tou mrkvou, zvykne zapekat a nafukovat, skús proste niečo iné, alebo skús o pár dní, ono sa to zlepší 🙂

veronikazoja
9. júl 2018

väčšinou sa dojčené deti začínajú prikrmovať od ukončeného 6 mesiaca ale nič sa nestane ak sa začne o mesiac skôr, pretože u väčšiny detí je to skôr zoznamovanie sa s novými chuťami, čo sa týka mrkvy, tak ja som ju dcérke samotnú nedávala, vždy len s už s nejakou zavedenou zeleninou a len trošku mrkvy, pretože mrkva zapeká a môže ju z nej bolieť bruško, skús jej dať zemiak, kaleráb, cuketu, patizón, maslovú tekvicu, a keď budeš zavádzať karfiol a brokolicu, tak len hlavičky lebo nožičky tiež zvyknú nadúvať

henikav
9. júl 2018

@angie_l hlavne nezabudaj, ze prve prikrmy nie su na napapanie sa, je to skor len take zoznamovanie s novymi chutami, niekedy zje babatko len 1-2 lyzicky a staci, hlavne spociatku kym si len zvuka. Na vyzivu je stale zakladom mliecko

pininka
9. júl 2018

Podla mna to nebude tou mrkvou, neverim ze by zjedla tolko aby jej z toho bolo tazko. Aj moja bola plne kojena a zacala som s prikrmami od 5 mesiaca. Tak ako aj pred nou s dvoma starsimi. Ani jedno moje dieta nemalo problem a ani nema so stravou.

siska53
9. júl 2018

@angie_l vysad a len dojci. Ak sa to zlepsi,pockaj este mesiac,mala o nic nepride.

renatka100
9. júl 2018

@angie_l daj nieco ine urcite neprestavaj s prikrmami. Skus dat ryzovu alebo prosovu kasu - ta je lahka.

babi81
9. júl 2018

@angie_l ja som zacala v 4mesiacoch ale s ovocim, tiez bola mala plnne kojena ale raz za den som dala ovocie, zeleninu az od 6mesiacov a zacala som sladky zemiak, zemiak, brokolica, cuketa....

stanislavicenka
9. júl 2018

Ak uz javi zaujem o jedlo, mozete aj takto skor. Prvy mesiac zelenina, druhy obipniny, potom ovocie. Skuste pozriet stranku cojediazdravedeti.sk

lubik87
9. júl 2018

@angie_l skús na začiatok niečo iné batat , cuketu ...mrkva zapeka dosť ...a mala až ti pýta papať tak už je pripravená ..nemusí ísť všetko podľa tabuliek ..až jej bude ťažko tak proste nejem pár dní a potom opäť ...

lorela
10. júl 2018

@angie_l Riaď sa podľa pediatričky, ak usúdila, že je vhodný čas, tak vie prečo. A ani nemeň za iné než je zelenina.
3 dni si už mrkvu skúsila, teraz skús napr. zemiak. Príkrm má byť redšej konzistencie, takže aj s pridaním vody, v ktorej sa zelenina varila.

potvora1
10. júl 2018

@angie_l ahoj, ja som začala dávať príkrm, keď mal syn 5 mesiacov a dva týždne, ale doslova, je to len príkrm, stále chcel len moje mlieko. Z prikrmu zjedol tak Max. 2-3 lyžičky a takto to trvalo 2 mesiace....ja som mu dávala lyžičkou jedlo, no aj tak plakal, lebo chcel mlieko.....no a mrkvou je taká tradícia, že sa ma začal, ja som zo začiatku dávala len zemiaky, ale nie mixovane, to ho doslova napínalo, neskôr petržlen, výborný je batát....teraz má syn takmer 9 mesiacov a zjedol by aj mňa, keby mohol 😂 vôbec nemusíš prestať s príkrmom, každé dieťa sa inak rozpapá, niektorým to trvá dlhšie a bruško ju zrejme bolí z tej mrkvičky....skús niečo iné

martinals
14. júl 2018

Ahoj mamičky, začali ste s príkmami až na pokyn od pediatra?

dracikdrahosko
14. júl 2018

súhlasím s názorom "veronikazoja", mrkvička môže zapekať, z toho ju môže bolieť bruško....skús tú mrkvičku dávať len po dvoch troch lyžičkách také tri dni za sebou, dokrm mliečkom, potom to isté vyskúšaj s inou zeleninou a takto vystriedaj všetky pre tento vek vhodné druhy - tým odsleduješ prípadnú alergiu a sleduj, ako ktorá malej chutí. A potom skús podávať už dvojzložkovú stravu - kombinuj dva druhy zeleniny napr. mrkvičku a všetky ostatné druhy v kombinácii so zemiakom...Ono by sa to postupne malo upraviť...Nezúfaj však, keď ti malá zle spočiatku len veľmi málo, kľudne dokrm mliečkom, koľko bude chcieť a na druhý deň skúšaj znova a znova...Detičky tie chute spočiatku len spoznávajú, ale postupne sa rozpapajú. A ani každý deň nie je rovnaký - niekedy ti toho zje viac, niekedy niektorá zelenina alebo jej kombinácia chutiť nebude, tak treba vyskúšať neskôr.

nikinka1111
14. júl 2018

synovi som začla s mrkvou. katstrofa. napínalo ho. pri dcére som tuším šla do cukiny... batát je super... mrkva je ťažká, neviem prečo sa traduje začať s mrkvou...

lorela
16. júl 2018

@nikinka1111 Lebo nie všetkým detičkám robí problém mrkva. U nás nie, ani nikomu v mojom okolí.