Večera pre 10 mesačné dieťa

mama4444
9. jan 2022

Ake jedla davate skoro 10 mesacnemu dietat.
Ranajky ? Obed ? Olovrant ? Vecere ?

tosomja
9. jan 2022

@mama4444 ráno mlieko, desiata ovocie, jogurt, alebo výživu s piškótami, obed polievku, potom bud mlieko alebo išiel spať bez mlieka, pôda toho aká polievka...keď vstal, tak druhy obed, bud zemiaky, ryža, cestoviny s mäsom na stave, špenát, prívarok, ...olovrant ovocie, alebo chlebík s maslom a uhorku mal rád, večera mlieko. Iné nechcel a ani teraz ako skoro 2r nechce ...
A dcéra 8m už skoro to iste ako on. Len jej ešte mixujem, alebo pucim.

zuziiiii
9. jan 2022

@mama4444 napríklad dnes mala raňajky jogurt, ovocie, obed- mrkva, zemiak, mäsko hovädzie, večer - brokolicová polievka
Všetko už papa špenát, žĺtka, hokaido, cuketu, zeler, petržlen, kel, karfiol.... Už jedla morčacie mäso, králika, sliepku, kura, hovädzina, sumček afrického, bravčové..... Chlebík s maslom ma tiež rada.

zuziiiii
9. jan 2022

Zje aj piškóty alebo Marina keksy

zuziiiii
9. jan 2022

Mlieko pije 2x za den

zuziiiii
9. jan 2022

Cestoviny už tiež jedla, aj fazuľu, šošovicu, struky, hrasok

mama4444
autor
10. jan 2022

@zuziiiii dakujeem

mama4444
autor
10. jan 2022

@tosomja diky 🙂

ckatka
10. jan 2022

Na raňajky dosť jednotvarne. Pečivo s maslom alebo lucinou a pokrajana zelenina pripadne varené vajko a kocky syra.
Na obed ak sme vonku tak sklíčko z DM, ak sme doma tak niečo.co vie papať sam, rôzne zeleninové halušky, placky, mäsko varené /pečene na kocky, rizoto, najčastejšie pomixujem zeleninu s trochou múky a vajcom a pretriem to.do vody ako halušky. Tam sa stratí všetko.
A na večeru nejakú kašu obilninovo mliečnu s ovocím.
Medzi jedlami a pred spaním len mlieko. Neucim na mlsanie medzi jedlami. Aj škôlkar jedáva s nami len 3x denne raňajky obed večera. Keď je náhodou hladný medzi tým, vezme si jogurt alebo ovocie. Ale to je veľmi zriedka.

zuziiiii
11. jan 2022

@mama4444 zajtra bude mať bulgur so zeleninou a mäskom

pracujucazienka
11. jan 2022

@zuziiiii Fuha..akosi veľa na take mala bábätko..a bravčové mäso by vôbec nemali papať ..Sladké keksiky vôbec deti nepotrebujú a už vôbec nie marina keksy však si všelijaké zdravé náhrady

zuziiiii
11. jan 2022

@pracujucazienka málokedy jej to dávam ak tak raz za mesiac a trosku nezje toho na posedenie že celé...

zuziiiii
11. jan 2022

Dnes mala raňajky- banán, avokado
obed- fazuľovy prívarok so zemiakmi
na večer tiež ešte prívarok a jogurtik

zuziiiii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuziiiii
11. jan 2022
pracujucazienka
11. jan 2022

@zuziiiii akože dáš do ruky celu mrkvu a žuje??nebojis sa zadusenia?akoze moja ma rok a z mixované na kúsky sme prešli tiež až dávnejšie ale odvahu na samokrmenie veľkými kúskami nemám..ja som názoru že treba dávať hlavne sezonne veci na jedenie..nebudem dávať predsa dieťaťu jesť v zime jahody lebo viem že isto sú neni dobre na slniečku vyzreté..aj Hokaidó čo je na jeseň zháňať na jar ..

pracujucazienka
11. jan 2022

@zuziiiii ja mám teda takéto tabuľky ešte po prvom a všade píšu až od roka..minimálne ..aj pediatrička mi to povedala..ale však každá podľa seba

zuziiiii
11. jan 2022

@pracujucazienka aha sranda a tu zas že od 10.mesiaca chudé bravcove co som poslala link vyššie.
Nevadí neje to zas nonstop dva krát som jej dala..... Skôr morčacie, králika, sliepka u nás ide

zuziiiii
11. jan 2022

@pracujucazienka napríklad uhorku šalátovu som jej ešte nedávala a podla tých tabuliek co si dala sem už môže.... Tak to vyskúšam

zuziiiii
11. jan 2022

@pracujucazienka áno ona papá aj celú hrušku alebo jabĺčko chytí do rúčky a je sama, šupku očistím dole

zuziiiii
11. jan 2022

Zo záhrady co mame ovocie nestriekane necistim, spapa keď nie vypluje šupku a je ďalej.... Na fotke mala 7mesiacov a papa tak dlho už. Som pri nej,tak sa nebojím. Zuby už má dosť...

zuziiiii
11. jan 2022

@pracujucazienka ved jasne aj ja som za sezónne, všetko vypestujeme na zahrade...

zuziiiii
11. jan 2022

Ona mi napríklad aj vodu vypije z pohárika, nechce tie fľašky s cucatkami, slamkami....

zuziiiii
11. jan 2022

@pracujucazienka neviem aj tie tabuľky co si tu dala v jednej je uhorka od 9mesiaca, v druhej až od roka... No tak vyber si.

simca06022011
11. jan 2022

@zuziiiii tiez bravcoev sme davali skor aj ked u nas to je menej casto jedene maso ;) od 10m urcite. A to ma dcera uz 11.

@mama4444 Mne dcera ak chcela v posteli pila rano mlieko, ranajky uz zjedla aspon proforma, nieco z mojho - rozok, kaše rozne obilninove s ovocim, postupne sa pridavalo viac veci, desiatu ak vladala dostala napr. ovocie, obed klasika polievka/druhe, olovrant jogurt/alebo tiez hocico male a vecera mlieko/goodnight mlieko/hami kaše sa mi zda ze som davala z flase. Postupne sa to rozsirovalo o kadeco nove. Inak u nas medzi tymi jedlami nebol velky rozostup, cize hlavne jedlo objemom naozaj bol obed, za tym asi ranajky, zvysok boli take "doplnky" a do dnes to ostalo asi rovnake. Nei som za to, ze deti maju cely den nieco "zobat", lebo potom viac menej ani nevyhladnu a len vymyslaju, jedia len co sa im paci 🙂

pracujucazienka
11. jan 2022

@zuziiiii tak to je šikovná..však vieš aj tak je najlepšie uhorka čerstvá ako kupovaná v obchode..takze ma čas..ja sa riadim pocitom pri tomto..nebudem variť hovädzie mäso pre malú keď viem že to bude prvý a posledný krát čo ho bude jesť

simca06022011
11. jan 2022

@pracujucazienka inak preco myslis, ze papa to divecatko vela na svoj vek, nie je to uz veru babatko, ak zavadzas novy druh zeleniny / ovocia za 2-3dni, od cca 5-6mesiaca (nedojcene deti idu skor ako 6m) tak to mas 10 druhov za mesiac (samozrejme ak su vsetky v tom veku vhodne a ak by tolko druhova vobec bolo u nas). K tomu po 2t od prveho prikrmu sa mi zda, islo rovno chude maso (kuracie/morcacie/zajac.. my sme davali aj telacie, aj nejake ryby sa mi zda uz v 10m), zltko raz za tyzden miesto masa. to je za 4-5-6 mesiacov cely arzenal potravin ktore to dieta uz moze jest. Malo je toho co nemoze dlhsie/do roka/do 3rokov/. Jedine teda nad cim som ja bola prekvapena su tie strukoviny :D ale tak ked jej to nevadi... mne dcera napr. krupicu nezniesla asi aj do 15m... a kamosky to vsetky davali detom aj pred rokom na veceru🙂

pracujucazienka
11. jan 2022

@simca06022011 tak vidíš teba prekvapili strukoviny mna bravčové mäso