Vodička pre moje detičky

martinka0111
13. mar 2019

Ahojte mamičky !

Moja láska Laurika má 1,5 roka, Dávidko je na ceste. Chcem sa Vás spýtať, čítala som, že bežné minerálne vody, ktoré s manželom kupujeme sú pre detičky do 3 rokov veľmi škodlivé. Samozrejme uprednostňujeme dojčenskú vodičku - hlavne Rajec, každopádne - prestávam im dôverovať, hlavne kvôli plastu, v ktorom sa voda nachádza. Muž robí skladníka v jednom obchodnom reťazci, a hovorí, že naskladnené vody sú veľakrát vystavené priamemu slnečnému svetlu, ktoré na nich v sklade pečie, čím sa môžu z plastu do vody uvoľnovať škodlivé látky... Prosím vás mamičky, existuje nejaká zdraviu neškodná alternatíva ? Rada si za kvalitu priplatím... pre dieťa všetko... niečo v skle ? čisté ?

Ďakujem za každú radu !
Pekný deň všetkým.

meluela
13. mar 2019

@martinka0111 z vodovodu ak mate dobru vodu doma. mensim detom prevarit

martinka0111
autor
13. mar 2019

@meluela ďakujem za radu, každopádne - žijeme na dedine, kde kvalita vody nie je najlepšia... A v istých prípadoch sa proste vode v plastoch nevyhneme. Chcela som len vedieť či neviete o nejakej rýchlej alternatíve - debakterializovaná voda v skle, alebo v nerezovej oceli, prípadne nejaké potravinárske hliníkové vlákna....

lubik87
14. mar 2019

@martinka0111 toto isté napísať do Google a máš tam odkazov dosť....inak mám krstnu z Červeníka a chodíme k nej často voda je celkom v poriadku 😉

beky1813
14. mar 2019

😃😃😃😃

martinka0111
autor
14. mar 2019

Tá voda môže byť "celkom v poriadku" možno pre vašu krstnú... Podľa rozboru je príliš tvrdá a nemá ani ideálne Ph. Určite by som ju nedala dietatu len tak priamo z vodovodu.
Odkazovať na google je super, dakujem za radu... chcela som niečo z vlastnej skúsenosti mamičiek, ktoré riešia aj podstatné veci a nedajú svojmu dietatu aj vodu z mláky

diewcatqoo
14. mar 2019

Takze tym, ze davam synovi vodu z vodovodu, som degradovana na matku, ktora da dietatu aj vodu z mlaky? Waaau :D
Moja laska Adaminko pije vodicku z vodovodku kazdy kazducky dnik a zatial nebol nikdy chorcky.

martinka0111
autor
14. mar 2019

@diewcatqoo to ma veľmi teší že Vaše dieťa nebolo nikdy choré. Samozrejme, že neodsudzujem ľudí, ktorí dávajú svojim deťom vodu z vodovodu - ak máte kvalitnú filtráciu vody.... to ale neplatí pri dojčatách !!! taktiež sú aj detičky, ktoré sú náchylnejšie na takéto veci, a nemôžete im dať hocičo a potrebujú jednoducho vyššiu kvalitu a čistotu vody... navyše nenosím so sebou vodovod a filtračnú kanvicu na prechádzky a výlety

beky1813
14. mar 2019

@diewcatqoo to je troll, ma 2 nicky vcera zalozene a riesi to iste 🤣🤣

martinka0111
autor
14. mar 2019

@beky1813 dva ??? ake dva ? prosim vas, mozete hovorit k veci ?

diewcatqoo
14. mar 2019

@beky1813 hej, vsimla som si, ze sa tu objavili hned po sebe dve temy, v ktorych sa riesi voda a flase 🙄

beky1813
14. mar 2019

@martinka0111 ja k veci hovorím
@diewcatqoo strasna nahodicka 🤣

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatka100
14. mar 2019

@martinka0111 rajec pre deti vysiel v teste ako najskodlivejsi s pesticidmi a plastom - pozri stream.cz program jozefa tumy. Ja pouzivam filtracnu kanvicu - menim v nej filter kazdy tyzden a momentalne mam z dm. Pri testoch cysla najlepsie mineralka perrier v skle s 0 skodlivinami ale nie je pre deti.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
14. mar 2019

Sa mi páči takéto rozmýšlanie autorky, tak doteraz dávala dieťaťu kupovanú vodu z plastu, lebo voda z vodovodu nemá ideálne Ph🙂🙂milá mamička, len pre informáciu, nič nie je uplne nezávadné, ani tá voda plnená do fliaš zo skla🙂práve preto sa maličkým detičkám voda prevára🙂 inak neskôr deti radi papajú párky a napolitánky-odporúčam navštíviť mäsokombinát alebo napr.Pečivárne - uvidíte tú hygienu pri výrobe🙂🙂🙂to isté platí pri plnení fliaš🙂🙂🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
14. mar 2019

Zeny, ved je to fake tema... ked sme s @beky1813 spomenuli, ze su tu dve temy, ktore riesia to iste, tak autorka sa odmlcala.
Ale verim, ze su take mamicky aj naozaj. Dnes sa ma ludstvo tak dobre, ze riesi kazdu p*covinu 🤷‍♀️

lubik87
14. mar 2019

Je to reklama na tú balenú vodu vkuse ide na fun rádiu ...:D ale.ta.druha diskusia je lepšia ...čistý teleshoping :D

diewcatqoo
14. mar 2019

@lubik87 jj, cisty horst fuchs :D

marusia12
14. mar 2019

@martinka0111 takže plasty vo vode 😀 A že tu nikomu nevadí iný bordel vo vode... antikoncepcia a iné lahôdky.

marusia12
14. mar 2019

@martinka0111 Počuj ty reklamná hviezda... či voda z mláky alebo z vodovodu je lautr jedno. Myslíš si, že v Indii a iných štátoch matky deťom kupujú vodu v skle? Kde na akých lazoch to ty vlastne žiješ, že máš takéto názory?

martinka0111
autor
14. mar 2019

@marusia12 v poriadku, tak vychovávajte svoje dieťa v indických pomeroch... vaša vec... ja tu hľadám uvedomelých ľudí s rozumnými odpoveďami. Ďakujem.

evittam
14. mar 2019

@mogaa Ale cosi-jej deti určite nebudú nikdy jest parky ani nejake napolitanky.😁😉

martinka0111
autor
14. mar 2019

@evittam Neviem prečo rozprávate o párkoch, keď je reč o vode... Ja tu hľadám kvalitnú balenú vodu, nie párky...

evittam
14. mar 2019

@martinka0111 Uvedomelych ludi?! Obe moje deti piju od narodenia vodu z vodovodu. Do pol roka prevarenu. Su v poriadku. Posledných cca 5rokov mame reverznu osmozu. Ak máte nezavadnu vodu tak nic nepotrebujes. Inak kup reverznu osmozu a mas po probleme.😉
Btw.len zo zaujímavosti-vsetky potraviny čo jedia tvoje deti su take nezávadné ako sa tu prezentujes?

domculik
14. mar 2019

@martinka0111 Uvedomeli ludia ti tu pisu tie rozumne odpovede... problem bude asi na druhej strane prijimaca...

evittam
14. mar 2019

@diewcatqoo Presne kazdu p.covinu riesit-uz pomaly od 1.tyzdna tehu. S tym som sa našťastie stretla len tu na MK a niekedy mi az "rozum stoji"......

martinka0111
autor
14. mar 2019

@evittam ja neviem či všetky mamičky so sebou brávajú vodovody... Vy sa akože 100% dištancujete od balených vôd ? Lebo sa všetky prezentujete, ako keby balené vody ani neexistovali

evittam
14. mar 2019

@martinka0111 Kvalitná balená voda neexistuje. Staci takto?

beky1813
14. mar 2019

@martinka0111 a co je take ťažké prefiltrovat si vodu a zobrat si ju zo sebou?