SÚŤAŽ o 9 litrový balíček pitného režimu Rajec

danica_rajec
26. mar 2016

Čo vám pri počas tehotenstva pomáhalo ostať? Bol to špeciálny pitný či stravovací režim? Nové pohodlné oblečenie? Či príjemné prostredie a kolektív?

Napíšte nám svoje skúsenosti s dodržiavaním aktivity počas tehotenstva a jednej z vás pošleme 1,5 l a 0,33 l balenie dojčenskej vody Rajec. Súťažíme až do 19:00 hod!
------
Vidím, že tu máme samé aktívne žienky 🙂 Veľmi motivujúce 🙂

Je ale čas vyhodnotiť dnešnú súťaž.
1,5 l a 0,33 l balenie dojčenskej vody Rajec vyhrala @irenaliza - gratulujeme 🙂

Ďakujeme krásne za všetky vaše odpovede. A nezabudnite, ešte sa stále môžete zapojiť do zajtra do troch Rajec súťaží o pleteného Rajec macka, mesačný pitný režim Rajec a o 55 l dojčenskej vody Rajec - viac info tu: https://www.modrykonik.sk/forum/dni-s-dojcenskou-vodou-rajec/nezabudnite-stale-sutazime-do-zajtra/

kim_rossi_stuard
26. mar 2016

L 😀 A 😀 S 😀 K 😀 A 😀
mojej polovicky, podpora rodiny 😀 viera v Boha a ze vsetko je ako ma byt 😉 kazde tehulkovanie bolo moje naj obdobie v zivote, lebo vedomie ze vo mne rastie novy zivot dalo aj mojmu novy rozmer 😉

danica_rajec
autor
26. mar 2016

@kim_rossi_stuard krása 🙂

minulin
26. mar 2016

Pitny rezim musel byt veru... A v nevolnostiach mi pomahal zazvor. Velmi odporucam, len sa to nesmie prehanat s nim....

blbovina
26. mar 2016

Co mi pomahalo? Rozmyslala som nad touto otazkou, no nemala som stastie na take veci ako podpora rodiny, niektori boli proti alebo moct si kupit pohodlne oblecenie a jedlo, na ktore mam chut- na to som nemala peniazky.
No co ma ozaj drzalo a pomahalo mi ostat bol pohlad na babatko v brusku pri kazdej poradni. Ten nadherny pohlad na to, co mam v brusku, co vo mne rastie a zije a viem, ze sa ma super. Ten pocit je neopisatelny, je to to, co mi davalo neskutocnu silu to zvladnut a vydrzat.

zoizoi
26. mar 2016

Zostať aktívnou počas tehotenstva mi pomáhala moja práca v penzióne. Kým som mohla, pracovala som ako recepčná, čašníčka, pomocníčka v kuchyni. Práca s ľudmi ma baví, mala som výborný kolektív, príjemné prostredie vo Vysokých Tatrách. Hneď ako som zistila, že som tehotná, začala som sa zdravšie stravovať a samozréjme dodržiavať pitný režím, aby bábätko malo všetko čo potrebuje 🙂

olivka26
26. mar 2016

Mne velmi pomahal pohyb,prechadzky na cerstvom vzduchu a veela vody,neustale som bola smadna,v aute sme mali kartony vody,ked sme niekam isli tak priatel vlacil false s vodou 😀 a tiez pomaha pozitivne myslenie na dietatko,samozrejme laska a podpora,rodiny,priatelov..♥

qwertxy
26. mar 2016

Ja som pracovala v škole s deťmi - v družine, takze pohyb som mala denno - denny a deti ma aj dobijali energiou plus som chodila na tehotenské cvičenia 1 krát do týždňa.

sadul
26. mar 2016

mne nedovolila polavit moja 2,5r dcerka, cele tehotenstvo v pohybe, clovek ani nema na vyber🙂, ale nelutujem, inak by som to flakala🙂, dakujem aj Bohu, mojej duchovnej rodine a zelenym potravinam, ktore ma podrzali v obdobi pred aj po porode...

evulienkaslx
26. mar 2016

domace prostredie, podpora a laska manzela, zdrava strava, moj dobry gynekolog a Pan Bozko 🙂

kupcovci
26. mar 2016

Mne pri druhom babetku velmi pomahal manzel kt.mi pomahal s domacimi pracami ci uz okolo starsieho syna kt.je velmi hyperaktivni .snazil sa aby som sa citila dobre kedze sa mi nalady striedali sko na hojdacke za co ho velmi milujem.normalne mi to brusko chyba 🙂

misel0806
26. mar 2016

Pri tehulkovani mi pomahala laska podpora rodiny viera v boha aby daval pozor na vivyjajuci sa zivotvv mojom brusku.. Manzel neskutocne pomahal vsetko prezival so mnou. Dalej na prechadzky som chodievala s mojou polovickou. Pitny rezim som dodrziavala bez toho sa to jednoducho neda... Vitaminky som jedla ci uz zeleninku vela ovocia atd.. 😜😜😜

ivankajar
26. mar 2016

Mala som rizikove tehotenstvo a bola son doma skoro cele tehotenstvo tak som si zaviedla Denny rezim. Nastastie som mohla v pohode chodit tak som rano isla na prechadzku, potom nakup cerstvej zeleniny ovocia. Upratanie bytu priprava na babatko a kedze SME sa v tom to obdobi stahovali tak aj Toto som zabezpecovala. Termin bol august Tak som v tom to obdobi prisne dodrziavala pitny rezim aspon jeden a pol litra denne tekutin. Samozrejme velmi pozitivne myslenie a ziadne rozculovanie sa. A kedze som bola prvorodicka tak son radsej neskumala ako to je s porodom.

magdicka111
26. mar 2016

V prvom rade som sa riadila instinktom ziadne mudre knizky. Zdrava strava poctivy pitny rezim a pozityvny pristup.pokial sa dalo aktivny pohyb

lenkaplienka
26. mar 2016

Mne nepomohlo nic, hlavne ku koncu tehu. Kazdy krok bol utrpenie, lezala som - bolelo to, sedela som - bolelo to, chodza- plakala som. Porod- na vsetko to som zabudla 💕

monicka821
26. mar 2016

V tom to najkrajsom obdobi zeny je dolezira podpora manzela blizkej rodiny - idealny stab no a potom zdrava strava pitny rezim a tuzobne ocakavanie nech to uz pride a vsetko buds v poriadku.

slavaf
26. mar 2016

Mne bolo zle celé tehotenstvo, takže o nejakej aktivite nemôže byť ani reči. Maximálne prechádzky alebo ihrisko s dcérkou... Ale pri čom mi teda poriadne rýchlo ubiehal čas, boli knižky, takže vždy, keď som mohla, som čítala.

pegy4
26. mar 2016

Ja som mala medzi prvým a druhým tehotenstvom 18 ročný rozdiel / z jedným mužom :D/ : 1 tehotenstvo velmi mladá a druhe podla mna ideál ...tesim sa z obidvoch deti a mam ich neskutočne rada -žijem dýcham pre ne ...ale to druhe tehotenstvo bolo ine....doslova som si užívala každú chvilku, je to oživenie celej rodiny , naše slniečko a pomáhala , trpela a čakala so mnou cela rodina ☺️

petronelak
26. mar 2016

Pocit ze vo mne rastie drobec ktoremu musim dat to najlepsie co dokazem, teraz mam jeden zivota budic 2,5 rocny pri sebe a druhy nosim momentalne pod srdcom oba su zmyslom mojho zivota a vdaka nim sa mi oplati rano vstat a fungovat cely den aj ked niekedy moje telo nevladze ale oni su mojou energiou 🙂

anny1984
26. mar 2016

Samozrejme to bol manžel, keďže nemáme na blízku žiadnu rodinu a zvyšok som musela zvládnuť sama. Počas prvého tehotenstva som mala na starosti varenie, keďže sme stavali dom a manžel nemal toľko času, aby mi pomáhal s domácnosťou, tak to bolo na mne. Pri druhom tehotenstve už pribudla starostlivosť o prvorodeného, takže som oddychovala menej ako pri prvom, ale ku koncu tehotenstva mi manžel dosť pomáhal, keďže to už bolo ťažšie 🙂 Nemala som nejaký špeciálny diétny režim. Pri prvom tehu som pribrala 18kg, takže som sa už pri druhom snažila papať menej 🙂 a tak som pribrala "len" 13kg. Akurát som pila viac ako bežne.

danica_rajec
autor
26. mar 2016

@blbovina ženy a matky zvlášť majú v sebe veľkú vnútornú silu. Držím päste 🙂

blbovina
26. mar 2016

@danica_rajec dakujem

maryon1
26. mar 2016

Čo mi pomáhalo počas tehotenstva?

Mne napríklad veľmi pomáhalo plávanie. Bolievala ma chrbtica, a voda/plávanie mi tieto bolesti pomáhali odbúrať.... v plávaní som pokračovala aj keď sa narodila dcérka, chodievali sme spolu na baby plávanie - je to taký môj malý vodný živel, vodičku od malička zbožňuje... tento rok sa chystáme k moru, teším sa veľmi na jej reakciu, keď uvidí taký veľký "bazén" 😀 😀 😀 😀

No a samozrejme veľa ovocia, zeleniny, kvalitných mliečnych produktov, mäsko z bio chovu.... zdravá strava bola pre mňa dôležitá nielen počas tehotenstva, vyvážená strava, vhodný pitný režim /a tým nemyslím rôzne presladené kupované nápoje, ale čistú vodu, prípadne minerálky alebo bylinkové čaje/ sú základom pre zdravie všetkých členov mojej rodiny.

a v neposlednom - alebo skôr v prvom rade podpora a láska mojej rodiny. všetci sme sa tešili na nového člena rodiny, ktorý obohatil náš život, zmenil priority - detičky mám s väčším vekovým odstupom... človek zistí, že nič nie je dôležitejšie ako vzájomné porozumenie, láska... veľmi by sme chceli, aby sa naša rodina rozrástla ešte o jedného člena, zažiť zasa ten pocit, keď sa prvýkrát vo mne bábätko pohne, keď sa narodí, a prvýkrát ho uvidím, poláskam 😵 😵 😵

cukricek12
26. mar 2016

Ja milujem plávanie, takže s partnerom sme chodili plávať a cez leto to bolo skvelé osvieženie. Taktiež sme chodili na menšie turistiky a bicyklovať sa. S partnerom radi športujeme, takže aj počas tehotenstva som si užívala dostatok pohybu, mala som našťastie bezproblémové tehotenstvo.
Na bábätko som sa veľmi tešila a ľúbili sme ho nadovšetko už v brušku- možno aj tá pozitívna energia mi pomáhala 😉

martinka55
26. mar 2016

9 mesačné čakanie na veľký zázrak bolo nádherným obdobím, na ktoré veľmi rada spomínam aj prostredníctvom fotografií. Vždy som si myslela, že budem mať veľké, netradičné chute napr. na kyslé uhorky s džemom, po nociach vyjedať chladničku .... 🙂 Opak bol pravdou. Prvé tri mesiace som v sebe takmer nič neudržala, len pečivo a čistú neperlivú vodu a všetkého ostatného som mohla zjesť len miniporciu. Jedného krásneho dňa v 13tt tehotenstva som sa zobudila a mala som chuť na klasické raňajky a všetko sa zmenilo a začala som žiť aktívny tehotenský život. Začala som sa pravidelne a zdravšie stravovať, dodržiavať pitný režim, prestala som piť kávu a všetky sladké nezdravé tekutiny, začala som chodiť každý deň na prechádzku do parku alebo prírody, mala som toľko energie, že som ju mohla rozdávať všetkým. Môj partner bol zo mňa tiež nadšený a aj jeho pohodlnosť som trošku rozhýbala. Cez víkend sme si chodili zaplávať na plaváreň a potom so mnou chodil aj na cvičenia pre budúce mamičky. Náš vzťah sa utužil. Chcel byť aj pri pôrode, ale nestihol to. Drobček sa vypýtal na svet o pár dní skôr .... Každá žena okrem pohodlného oblečenia, správnej výživy potrebuje v tehotenstve veľa lásky a porozumenia od svojich najbližších 😅

erikaemkina
26. mar 2016

pomáhalo , Pitní režim , vela papaničká aby bábo rástlo prechadzka a pohyb .. A starostlivost mojej Mamky ktorá sa stará aj dodnes .. patrí jejj velké DAKUJEM

vonava007
26. mar 2016

Hlavne mi pomáhalo pozitívne myslenie,že všetko dobre dopadne🙂 vždy keď bolo ťažko,stačilo si pohladkat bruško a predstava že onedlho budeme už spolu. Počas tehulkovania som nemala ani zvláštne chute ani žiadne veľké ťažkosti,takže nemusela som nič meniť. Pravidelný pitný režim je samozrejmosť a ani v tehu to nebolo ine🙂 jedla som hlavne veľa ovocia,aspoň pri tom prvom,pri druhom som bola zaťažená na nezdravu stravu....bagety,pizza a tak ale pribrala som len 7,5kg. Hlavne treba byť správne naladený,dobrý kolektív je tiež veľké plus. Určite prechádzky v prírode,tá zelená farba ukludnuje🙂🙂🙂

irenaliza
26. mar 2016

Čo mi pomáhalo v tehotenstve? Prežila som 4 tehotenstvá a každé bolo iné? Prvé som ešte pracovala potom som si užívala oddych, bolo mi dobre, super. Ale keď sa mi narodila tretia a následne štvrté tehotenstvo, bývalo mi veľmi zle, ale čo už, keď som musela, či som vládala alebo nie starať sa o ďalšie dcérky, lebo sme bývali od babiek a rodiny a manžel pracoval a tak som ráno najmä v poslednom štvrtom tehotenstve vracala, potom som pripravila dcérku do školy, ďalšiu do škôlky a s treťou som bola doma, bolo to ťažké, ale zvládli sme to spolu s dcérkami, niekedy síce byt vyzeral ako by som ho rok neupratala ale... čo som vládala som spravila, hlavne, že som stihla navariť, pohra%t sa s dcérkami , naučiť sa, ale postupne som si našla a keď mi prestalo byť až tak zle, začala som sa usmievať a tešiť sa so života. Aj keď som veľmi nejedla, nezabúdala som na pitný režim, to som dodržiavala. A ajkeď ma viacerí vypytovali, prečo sme chceli ďalšie, keď máme tri dcérky, určite preto aby to bol chlapec, ale to vôbec nebola pravda. my sme chceli 4. a veľmi som si priala, aby to bola dcérka, ako aj jej sestričky, a sen sa splnil a aj keď tehotenstvá boli všelijaké, neľutujem a teraz je tiež život ťažký, ale úsmev dcér všetko zahojí. Takže mne pomáhali práve dcérky a hlavne dostatok pitia čistej vody a viete akej? R... krásnu veľkú nov všetkým

ladka0911
26. mar 2016

prechádzky s priateľom, zeleninové šťavičky a pozitívne naladenie 🙂

purinkaa
26. mar 2016

💗 💗 💗 💗 💗
Pocas obidvoch tehotenstiev som pila a jedla vsetko , co mi chutilo 🍏 🍒 🍗 , nastastie som nemala ziadne obmedzenia....pamatam si, ze pocas prveho tehotenstva mi strasne chutilo vsetko slane - tycinky, chipsy,....tak som aj zistila, ze som tehotna 🙂....... a ked prisli aj tazkosti......mat pod srdcom dietatko, ktore sa stane pre mna NAJDOLEZITEJSIM na svete....bolo to, co mi pomahalo v tehotenstve 😉 ....byt tehotnou bolo super...velmi rada spominam na toto nezabudnutelne obdobie 😉 🙂
💗 💗 💗 💗 💗

luciasing
26. mar 2016

Môj syn 🙂 ten mi nedá vydýchnuť ani na chvíľku a pravdaže aj pitný režim so stravovacím plánom, ktorý som si musela urobiť lebo som začala priberať ako mi doktor povedal bolo to z toho, že som na začiatku skoro vôbec nepila. Za chvíľku rodím a stále aktívne cvičíme so synčekom 🙂 pomáha aj manžel 😉