Výber jogurtu pre 8-mesačné dieťa

silvi300
4. máj 2020

Mamičky, ktorý jogurt je vhodný ako príkrm? Ktorá značka? Syn má za pár dní 8 mesiacov, chcem začať s jogurtom ako príkrmom. Ďakujem.

pribinak
4. máj 2020

Biely smotanový zvolenský

Potom môžeš pridávať dom ovocie, piskoty, pomlete vločky,

pininka1
4. máj 2020

Ja som kupovala z DM, tie ktoré sú vhodné pre bábätká.

silvi300
autor
4. máj 2020

@pribinak
@pininka1 Hollandia je tiež vhodný, či nie?

pininka1
4. máj 2020

@silvi300 deti do roka by nemali velmi smotanu,lebo je pre nich ťažká. Takže ja som volila radšej rastlinné jogurty ako mliečne. Až tak po roku som začala dávať termixy a pod.

radkaradix
4. máj 2020

Sú aj mliečne jogurty, ktoré nie sú smotanové. Ja kupujem tie stále, aj keď už má 16 mesiacov, lebo mu chutia. Najobľúbenejšie má z Lidla Pilos biely, v takom modrom kelímku.

pribinak
4. máj 2020

@silvi300 áno, je taký dosť hutný

pribinak
4. máj 2020

@pininka1 termix je tvaroh

pininka1
4. máj 2020

@pribinak preto som napísala že po roku som dávala, do roka by sa nemal. Ale tak zas ja to tiež nejako neprehanam s tými usmerneniami

alinka183
4. máj 2020

@silvi300 my papame biely bio jogurtik z lidla davam jej to s hruskou,bananom ale aj keksikom alebo piskotou.

a_da99
4. máj 2020

Klasicky 3,5% biely jogurt so živou kultúrou. Žiadne activie, ani smotanove jogurty (tie majú až 10% tuku). Napríklad hollandia, tami, gader....kukni si zloženie, keď tam bude len plnotučné mlieko a jogurtová kultúra, je to vhodne 👌 ešte lepšie ako kravské sú potom kozie a ovčie. Napríklad kozi vŕšok.

lucyluv
4. máj 2020

Za mna je hollandia dobry, ja som praveze davala iba nesmotanove, lebo dcerka mi zo smotanovyh grckala, aj mne je po nich tazko.

comika
4. máj 2020

@silvi300 Ja davam banovecky jogurt a v pohode, ziadne problemy s bruskom.