Začal niekto prikrmovať kašičkami?

petruska1212
30. jún 2014

Ahojte.mam otazku ci je vhodne zacat po trosku prikrmovat s kasickami.pediater nam doporucil lebo dcera ma 4,5 mes a vazi len 5,2 kg.
Malo by sa zeleninou.je plne kojena.

maminag
30. jún 2014

ja som najskôr začala varenou mrkvou, potom sme vyskúšali aj kašu ryžovú bez príchutí, a začali sme mu to striedať, zeleninové príkrmy, neskôr aj s mäsom, tieto ryžové kaše som neskôr dochucovala ovocím alebo výživkou...nebol síce kojený, ale chutilo mu všetko....treba po trošičke skúšať ako bude reagovať 🙂

mischell86
2. júl 2014

Môj drobček má 4 mesiace, bol kojený len 2 týždne :( tak nám dr. poradila začať mrkvou, no to ho neskutočne zapieklo, tak sme začali dávať kašičky, od 4. mesiacov. Zje všetky, no problém je, že ho stále zapeká. Robím mu už tie kašičky do harmančeku, tak trošičku to pomáha, no nie veľmi. Dávame aj rozmixované jabĺčko s hruškou, tak sa nám darí zjesť aspoň cca 10 lyžičiek

simonaf
19. júl 2014

ja nechcem byť za múdru, ale čo si pamätám z prvých príkrmov mojich dcér (tri roky dozadu), tak zeleninou sa začína práve preto, lebo má neutrálnejšiu, menej rozmanitú chuť ako ovocie či kaše (aspoň tie kupované si pamätám sladké)..lebo dieťatko si ľahšie zvykne na niečo chutnejšie-sladšie a môže potom zeleninku odmietať..jedine, že máš namysli nesladené kašičky-tie ryžové, kukuričné a neviem ešte aké...

jankako
19. júl 2014

Vies čo, ja som zacala tiež najskor raz dva krat za deň prikrmovat kasickou ked sa malo prsia nalievali.pediatricka to schvalila.maly mal vtedy 4 mes.tusim.ze mu ho nemusim UM prikrmovat ale kasou.aj s ovocim zacal skor ako so zeleninkou a nemal ju potom problem zjesť ako vravia ze ked si dieťa zvykne na sladke nebude chcieť prikrm.moj vsak nema snicim problém. Ale doteraz nevyzera na to ze by bol velky jedak.zachvilu rocik a ma tak do 8500g a este je aj drobko. 🙂

sisaka
19. júl 2014

Zijem v zahranici a tu sa zacina kasami, takze pri synovi som zacinala prikrmovat kasami, tu su ale kase pre najmensich bez cukru ....

zuznaa
20. aug 2014

Ja som zacala ryzovou kasou Beba od 4 mes (3 dni), potom sa pridala hruska (aby nezapekalo). Kazde tri dni sme pridali nieco nove. mrkva, avokado, banan, jablko, sladky zemiak, maslova tekvica, cuketa, brokolica, zemiak, hrach, marhula...potom chude maso. Vzdy dva chody naprklad zemiak(+maso), alebo ryzova kasa a potom ovocie. Ziadny problem s chutou na sladke a ovocie papali hned od zaciatku. Vzdy ked sme dali nieco, co moze zapiect, tak druhy chod bol taky co na stolicu pohne. Niektore veci sme im museli ponuknut viac krat, kym to zjedli. Netreba sa hned vzdat. Skusit znova a znova. Napr. jogurt syn zjedol hned a dcerka asi na 7 krat (dvojicky).
Ak ti pediater povedal, ze mozes dokrmovat, tak zacni. Prve dni zjedia aj tak iba 2-3 lyzicky. Je to skor ochutnanie ako papanie.

milkav03
28. aug 2014

podla mna ano.. kasicky. polievky.. moja mala od 6tich mesiacov funguje na vyzive.. momentalne som celkom nadsena z ovka.. z tych ich bio vyziv..

simca06022011
28. aug 2014

ak vam to poradil pediater, tak postupuj tak...

cabalovalucia
28. aug 2014

Moj malinky drobcek bol prikrmovany od 3,5 mesiaca...zacinala som zemiacikom,zeleninkou...pokracovali sme polievockou...ked mal 4,5 mesiaca uz papal Probinacik jedna radost a bez problemov...do 6teho mesiaca som ho aj kojila dokonca :D

miry24
28. aug 2014

myslíš si, že ked začneš prikrmovať kašičkami tak ti bude ,,drasticky,, priberať?podľa mňa je to hlúúposť..najlepšie je začať zeleninkou a ďalej kojiť..každé dieťa je váhovo natom inak...kašičky budeš dávať o 2 mesiace na večeru..🙂