Zdravšia alternatíva sladkostí. Ako prinútiť dieťa jesť ovocie?

majci007
4. jan 2017

neskutočné malinká mi odmieta ovocie aj jogurt ...skúsila som to dať aj do jogurtu no nechce to....
druhá vec chcem dať niečo zdravšie ako kukuričné chrumky ale čo to je? veci pre bábetká sú hnus a samé alergény ....

evittam
4. jan 2017

@majci007 Kolko ma "malinka"? Skus doma vyzivu-presnidavku. Zeleninove,masove prikrmy zje?

siska53
4. jan 2017

@majci007 presne- kolko ma mala?
Nasa tiez nelubi doteraz ovocie,zje len obcas..
Papa ti zeleninu?
Nasa mala.radsej zeleninove ci zeleninovo-masove prikrmy a ako bola starsia,radsej chrumala surovu zeleninu ako ovocie a tak je to doteraz.
Dalsia vec- jedava mixovane alebo uz kusky a tie ti nechce?

sykorkauhliarka
4. jan 2017

existuju aj ryzove chrumky aj pohankove aj amarantove ale to uz nie som si osta cim su poliate ..ja som malej kupovala bio angelina chrumky alr akosi sa nimi objedla ...v bio obchode je aj rada znacky ellas kitchen

pribinak
4. jan 2017

Kup pekne formicky, nalej jogurt, zapichni paličku a mas nanuk
To iste rozmixuj ovocie, daj trosku medu a správ nanuk

sunny3
4. jan 2017

My mame 2,5roka a žiadnu sladkosť sme ešte nejedli, pijeme len cistu vodu. Žiadne sladké vody, nesladíme.
Denne zje veľa ovocia, surovú mrkvu si často vypýta, surový kaleráb, papriku, rajčiny,....brokolicou na pare skoro celu...

tarvika
4. jan 2017

ake je stare dieta? skus stale nakrajat ovocie a zeleninu surovu na tanier, dat to na stol a chrumaj aj ty. po case sa dieta prida, aspon ochutna a uvidi ci jej to chuti. ten jogurt az tak netreba dietatu si myslim. zavisi od veku. ale da sa ako tu uz niekto spominal dat ako nanuk do formicky. alebo oslad trochu medom, pridaj hrozienka, oriesky, pripadne domaci dzem, podla veku dietata.

domak2
4. jan 2017

Ak spravne tusim z predchadzajucej temy ma cca 8 mesiacov. To ma naozaj este kopu casu ovocie skusat. Proste ho len davaj kazdy den a casom si mozno nejake oblubi. Moja mala rada ovocie v tej sietke na cucanie. Mozes urobit bananove susienky alebo nejake kupit,viem ze som videla nejake sladene jablkovym dzusom, treba popozerat zlozenie. Da sa kupit ta ovocna koza, ale neviem ci na to nie je este mala. A skusat, susene, pyre, na kusky...☺

nyusika
4. jan 2017

nedavat nic kukurocne chgrumky sa davaju len tak, lebo vsetky abbatka maju v rickach toe chrumky, tak ich vsetky mamy davaju.
neda sa 100 percentne vyhybat sladkostiam, ale cim neskor ich dieta zacne jest, tym lepsie.
to je len nas predsudok, ze musime davat sladke, lebo ved to je take super...deti jedia to, co im daju rodicia a ked nejaku chut nepoznajku, nechyba im 🙂

lorela
4. jan 2017

@majci007 Naozaj by bolo dobré napísať vek tvojej dcérky 😉

evittam
4. jan 2017

@nyusika Moje deti poznaju vsetky chute,aj sladke,aj slane,aj kysle....vsetko. A jedia od malicka ukazkovo-ziadne problemy. A to im bez problemov dam cokoladu,cukriky,piskotu,hocico.😉

sykorkauhliarka
4. jan 2017

@nyusika co je zle na kukuricnej chrumke ?

nyusika
4. jan 2017

@sykorkauhliarka co je na nej dobre ? 🙂
nic nie je na nej zle, ale ani dobre, nema ziadnu chut a ani ziadnu vyzivovu hodnotu.

sykorkauhliarka
4. jan 2017

ja poznam take co chut maju..jasne ze sa tym dieta nenapchava nonstop..by si sa mozno cudovala ze je to pomocnik pri koordinaccii pohybov ruka usta ..pohyb jazyka sa zdokonaluje...pretoze sa pekne rozpustaju dieta sa nimi nedavi..existuju aj pohankove chrumky tie maju vyzivovu hodnotu urcite lebo pohanka obsahuje latku na spevnovanie ciev a vela deti ich ma rado

sykorkauhliarka
4. jan 2017

@nyusika a este na gro vyzivovej hodnoty kukurice ..urcite ma aj v tejto forme nejaku...do akej miery to je otazne ako u vsetkych spracovanych potravin

majci007
autor
11. apr 2017

papá všetko teda kuracina jej nechutí ale ostatné všetko.....a má teraz už 11.mesiacov