Zúfalosť z nejedenia u 6,5 mesačnej

nikusiak9
21. nov 2018

Mam doma 6,5mesacnu dcerku. Od narodenia odmieta vsetko -mlieko, jedlo. Najprv bola chvilku kojena ale museli sme dokrmovat lebo za 45min vytiahla len 10ml. Ani na flaske sa to nezmenilo. Jednu davku mlieka povedzme 120ml pila bezne hodinu az hodinu a pol. Kazdu jednu. Neskor aj to zacala odmietat a zistila som ze ciastocne je ochotna vypit v spanku. Tak cca od 3-4mesiaca pije mlieko iba v spanku. Ale pije ako pije- niekedy mi zo 140 necha 30, niekedy celu davku necha tak. Zatial je na odsavanom zahustovanom materskom mlieku, ale skusala som aj 3druhy um ci jej nechutia viac a ziadna zmena. Za den vypije dost malo mlieka na svoj vek ale co ma najviac hneva casto stoji na vahe alebo nepribera ci chudne. Zacali sme kvoli refluxu v 5tom mesiaci prikrmy
Ani raz mi neotvorila na prikrm za vyse mesiaca a pol usta, dostanem do nej lyzicku len tak ze sa priblizujem s cumlom a vtedy. Teraz uz ani tak. Skusala som uz snad kazdu zeleninu, ovocie zatial banan, broskynu a jablko. S tym je to este horsie ako zelenina. Rovnako odmieta kase. Uz fakt neviem co na nu skusat. Skusala som do ruky chrumky ci rozok. Nezaujima ju to lebo to je jedlo. Ako sa jej dostane kusok z rozka na jazyk, uz si ho neprosi. Nejake rady? A ano uz som skusila aj takmer poleziacky, aj v stolicke jedenie, aj s rozpravkami, aj neviem ako...len ma vidi s miskou ci stolicku uz place a po 20minutach tam uz vrieska od nervov. Ked jej dam za tym mlieko nech si da, odhodi mi flasu a to som skusila len aby si dala 30ml.

zuzanka103
26. nov 2018

@zuzanka103 ale hovorím ze bolo obdobie kedh nechel fakt nič.. terwz je nw tom lepsie ale tiez nejak extra nepribera. Od roka behá tak ck zje to spáli ☺

brankova
27. nov 2018

@nikusiak9 no me vravelina Kramaroch, ze mam vylucit mliecne, led some kojila a aj sa to zlepsilo po mesiaci. Ale kedze vysledky prisli podla nich dobre, tak povedali, ze mu nic nie je. Ale potom sa to zas zhorsilo a ked zacal odmietat cez den mlieko, gastro nas poslala na ten testa ten to potvrdil cizeked sa na to pozriem spatne, malo to vylucenie mliecneho suvis.
...Pretoo som to napisala. Mlieko zacal pit v spanku as I siestom siedmom mesiaci a cez den nakoniec pil iba z lyzicky, a tak sa nakoniec naucil aj jest z lyzicky. Lebo vedel, ze na lyzicke je mlieko, ktore jedine akceptoval. As v 10 mesiaci zacal postupne s mrkvou... Z flase, ale stale odmietal. Nemal bolesti brucha ani hnacky, iba nechutenstvo a nepriberanie...

brankova
27. nov 2018

@nikusiak9 a neprekonala nejaku infekciu? Nam sa to zacalo po rotaviruse...

nikusiak9
autor
27. nov 2018

@brankova zatial ziadnu infekciu