Neublíži čierne korenie trávniku?

26. feb 2024

Ahojte,
sme uz zufali z cudzich maciek, ktore nam chodia spinit kazdu noc na travnik. Skusili sme hadam vsetko a nepomaha. Chceme este skusit cierne korenie rozprasit na travnik, len sa bojim, ci to nejako neublizi travniku (napr ocot sa vraj na travnik, do zahonov neodporuca, lebo by to mohlo travbiku/rastlinkam) ublizit. Mate s tym niekto skusenost? Vdaka

egonsk
26. feb 2024

chod do obi, hornbach, merkury marketu, alebo nejakeho vacsieho kvetinarstva a akup si taku specialnu kvetinu proti mackam. Je to jednorocka v kochliku, dost silno vonia a macky daju hned pokoj ...

viestta
26. feb 2024

Vsak cierne korenie sa aj tak rozpadne na humus, za tu chvilu co si podrzi vonu, sa tomu travniku nestane nic. Ocot sa pouziva na likvidaciu burin, jemu je jedno ci to je pupava alebo trava. Ocot rozleptava tkaniva, vsak je to 8% kyselina, takze je logicke, ze rastlinam ublizi.

petronellla87
26. feb 2024

Ja som sypala na jeseň čierne korenie do kochlikov lebo mi tam chodili mačky spávať 🙈 kvetinkam to korenie neublížilo, ale teda mačky chodiť neprestali. Skúsim pred jarnou výsadbou pozrieť tu kvetinu co radia vyššie

otazka1
26. feb 2024

@petronellla87 napichaj do kvetináčov sparatka

petronellla87
26. feb 2024

@otazka1 aké jednoduche, a pritom ma to vôbec nenapadlo. Ďakujem ❤️

autor
26. feb 2024

@viestta vdaka, len my mame s tymto problem od novembra do aprila, teda vtedy, ked nejde zavlaha

otazka1
26. feb 2024

@petronellla87 za máličko 🤗

autor
28. feb 2024

@viestta cize mozem posypat ciernym korenim travnik kludne na tyzdennej baze bez obav, ze znicim travu? Teda, ak by to fungovalo?

lubina
28. feb 2024

Existuju aj rozne odpudzovacve maciek, je to posyp, ktorym posypes napr. chodnik alebo okolo plota a bude to macka smrdiet a nepridu. Je to potrebne opakovat pocas sezony viac krat samozrejme. Tiez sme mali vzdy plnu zahradu maciek, pritom my macky nemame. Tak sme toto raz kupili a pomohlo to. Daj si do vyhladavaca a najdes rozne v online obchodoch

viestta
28. feb 2024

Ci to bude fungovat na macky to neviem, v kazdom pripade ho aspon pohnojis, sice draho ale pohnojis

autor
28. feb 2024

@lubina bohuzial uz sme skusili a nezabralo...nepamatas si prosim konkretne, ktore to bolo? Vraj fungovalo to "stop pes", ale to uz prestali vyrabat - asi preto, lebo fungovalo 🙈

autor
28. feb 2024

@viestta ano, ale lacnejsie ako ten granulat...kupili sme 1kg za 11 eur, posypali tym v pondelok poobede asi 5-6 arov travnika a zatial sa macaci vykal nikde neobjavil (predtym na dennej baze viacero)...ale moze to byt len zhoda nahod...len tiez teraz hocikedy sprcha, takze to je smola, ze to straca na intenzite

lubina
29. feb 2024

používali sme Kattenschrik, ale to bolo zo zahraničia. Na Slovensku presnú značku neviem, ale jedna známa hovorila, že kúpila online na Slovensku, len neviem z akeho obchodu to bolo

autor
29. feb 2024

@lubina super, pozriem 👍🏻❤

dodovadomacnost
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubina
1. mar 2024

Ano tento kattenschrik to bol

autor
1. mar 2024

@lubina dakujem krasne, skusim 😊