Nakupujete detské oblečenie v H&M a C&A?
caute baby,
ktore chodite v BA do obchodov H&M a C&A, ake maju ceny detskeho oblečenia? Čo tam stoja napr. nohavice alebo tricko pre 2-rocne deti? Lebo mam par veci tychto znaciek ale su kupene v CH a tam je to pomaly za babku. A nechce sa mi nadarmo trebat do BA pokial tam su veci drahe. Lebo napr. nohavice som v CH kupila za 15 CHF, co je asi 300 Sk.
Stručné zhrnutie
- Ceny a výber detského oblečenia v H&M a C&A sa významne líšia podľa krajiny; nákup vo Viedni (SCS, Mariahilferstrasse), v Ostrave alebo v Győri často prináša lepší výber a priaznivejšie ceny ako v Bratislave.
- Konkrétne cenové príklady z diskusie: v C&A tričko s dlhým rukávom 3,50 €, ak vezmete 2 kusy spolu za 4,90 €; nohavice v C&A od 8,90 € do 17,90 €; H&M nohavice cca 16,90 €; v Česku bežné ceny uvádzané v CZK (body 59 Kč, rifle 250 Kč, komplet 350 Kč).
- Kvalita je predmetom rozporov: viaceré príspevky hlásia u C&A problémy s vyťahovaním, žmolkovaním a púšťaním farby, zatiaľ čo H&M má zmiešané hodnotenia; H&M sa zároveň dá objednať cez online shop, ale priamo neposiela na Slovensko (riešenie: zaslať na rakúsku adresu alebo využiť PO box v Rakúsku).
Najčastejšie otázky
Q: Kde vo Viedni alebo v okolí nájdem najväčší výber detského oblečenia značiek H&M a C&A?
A: Diskusia odporúča Shopping City Süd (SCS) a nákupnú ulicu Mariahilferstrasse ako miesta s najlepším výberom a častými zľavami.
Q: Sú ceny detského oblečenia v Rakúsku a Česku výrazne nižšie než na Slovensku?
A: Podľa skúseností diskutujúcich býva v Rakúsku a v Česku lepší pomer výber/cena; konkrétne v ČR sa uvádzajú ceny ako body 59 Kč, rifle 250 Kč, sety do 350 Kč, a v Rakúsku sa často nachádzajú výpredaje s výraznými zľavami.
Q: Má C&A a H&M v Slovenských predajniach oddelenie s tehotenským oblečením?
A: C&A v BA má tehotenské oddelenie; H&M má tehotenské oddelenie v niektorých zahraničných predajniach (uvedené Győr) a H&M v Nitre má tiež tehu oddelenie.
Q: Dá sa objednať oblečenie z H&M na Slovensko cez oficiálny online shop?
A: Oficiálny H&M online shop neposiela priamo na Slovensko; riešenia z diskusie: objednať na adresu v Rakúsku (rodinný/priateľský kontakt) alebo využiť rakúsky PO box a vyzdvihnúť to na pošte.
Q: Kde v Maďarsku a v okolí Budapešti nakupovať H&M/C&A?
A: Uvedené miesta: Győr (Arkadia) a Arena Plaza v Budapešti; Győr je často odporúčaný pre dobrý výber C&A a H&M.
Q: Ako využiť výpredaje a aké sú typické ceny vo výpredajoch?
A: Diskusia uvádza, že počas výpredajov sa v C&A a H&M dajú kúpiť kúsky za približne 100–150 SK (historické uvedenie), alebo v CZ/CZK výrazne znížené ceny; tiež sú zmienky o akciách 2 kusy za cenu 1 v zahraničných SCS predajniach.
Q: Aká je kvalita oblečenia v C&A vs H&M podľa používateľov?
A: Viaceré príspevky uvádzajú problémy s kvalitou v C&A (púšťanie farby, žmolkovanie, preťahovanie), pričom skúsenosti s H&M sú zmiešané — niektorí uvádzajú dobrú výdrž, iní vysoké ceny bez pridaného benefitu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Výhodnejší výber a často lepšie ceny pre detské oblečenie sú v nákupných centrách v Rakúsku (SCS, Mariahilferstrasse) a v Česku (Ostrava), odporúčané pre väčšie nákupy alebo výpredaje.
Sporné názory
- Možnosť A: C&A je lacnejšie a má dobré ceny (príklady 3,50 € tričko, nohavice od 8,90 €).
- Možnosť B: C&A má problémovú kvalitu (púšťanie farby, žmolky podľa viacerých príspevkov); niektoré osoby sú s C&A spokojné, hlavne v zahraničných pobočkách.
Otvorené otázky
- Do akej miery sa sortiment a kvalita v slovenských predajniach líšia od tovaru dovážaného do Rakúska alebo Česka (konkrétna technická alebo logistická príčina zostala nezodpovedaná)?
Spomenuté značky a firmy
H&M, C&A, Shopping City Sud (SCS), TAKKO, TESCO, NEXT, Primark, Coccodrilo, Palomino, Reserved, Adidas, Mattel, Fischer Price, Quinny, mimibazar, eBay, HM Shop online, Arena Plaza, Avion, Aupark, OC Mlyny, Parndorf, Mariahilferstrasse, Olympie (Brno), Laugaricio
Spomenuté produkty a metódy
tehotenské oblečenie, tričko s dlhým rukávom, nohavice, rifle, svetrík, čapica, rukavice, pančuchy, body s dlhým rukávom, dupáčkové nohavice, pyžamo/overal, tepláková súprava, kocár Quinny, výpredaj/akcie, (2 za 1) akcie, HM online objednávka, PO box v Rakúsku, mimibazar, eBay
Miesta a osoby
Bratislava (BA), Viedeň (Vienna), Shopping City Sud (SCS), Mariahilferstrasse, Ostrava, Győr(Arkadia), Arena Plaza(Budapest), Avion(AJ v BA), Aupark, Nitra(OC Mlyny), Parndorf, Hainburg, Wolfstahlu, Graz, Modling, Brno, Košice, Trnava (Laugaricio)
ja som si kupila akesi neznačkove za 1300,- ale boli super, elasticka riflovina, dobre sa nosili
a potom som ich ešte za 300 strelila na MMB
A po porode mi rychlo brucho splaslo, ja som už domov išla v normálnom oblečení, čo som nosila pred tehu 😵
Ja sa chystám do CA a HM až po vianociach na vypredaje, tak to byva, že bud neviem, čo mam kupiť, alebo nemaju nič 😒
A v CA su veci Palomino akesi uzke v páse, myslím detské, dcerka bola chudá a aj tak jej to bolo vždy priuzke 😖
Lentilka v HM v BA nie je tehu oddelenie.....je iba v CA, ja som si tam pred rokom a pol kúpila tehu rifle.........ale teraz som pozerala a teda nič moc.........skúsim sa pozrieť na e-bay...a ak nič tak pôjdem do Hummy alebo do SCS-ka....ale až v januári.keď budú výpredaje 😀
ja mam radsej H&M, detske aj dospelacke. VC&A sa mi vacsina vacsina veci bud zacala parat al. zafarbila pri prani ☹
inak, ja zase nechapem z nextu-ze detske oblec. je drahsie ako pre dospelych 😖 pre dospelych je tam skoro rovnako drahe ako v H&M a detske veci maju luxusne ceny 😒
ja som detske veci z nextu nakupila v anglicku, ked sme boli cez leto...nohavice do dvesto korun... bundicky tiez..nechapem co tu natom tak zarabaju 😠 A to iste HMko, teplacky, body, do sto korun... 😠 😠
tak uz normalne rozmyslam, ze zaplatime na jar letenku, brat tam ma ist z autom, bol v UK cez dva roky, auto si nechal..neviem preco, no ale aspon pojde na stkacku, tatinko zo starsim synom pojdu s nim a my zo svagrinou a malym pojdeme asi lietadlom a tam si nakupim.
Zajo, ja som tak pokúpila cez e-bay...síce používané ale nezodraté..veď tie detičky z toho tak rýchlo vyrastú, že to zničiť ani nestihnú.
ja ked som robila v londyne, vzdy som neteram pokupila tolko veci v nexte, h&m a ked boli vypredaje skvele ceny, tu je to podstatne drahsie 😠
este ked su vypredaje tak ideme a vtedy kupim nieco malemu, inak za normalne ceny to je predrazene
Oveľa lepšie ako SCS je Mariahilferstrasse v centre Viedni, myslím, že na tej ulici sú 4 Hm-ká (jedno čiste detské)...a CA je tam tiež...mne sa ešte nikdy nestalo, že by sme nenatrafili na zľavy...tam sú nonstop 😉
majula, dik za tip, na jarne nakupy viem uz kam ist 😉 😉
chcela som ist do scs este pred vianocami, ale uz som si to nechala na jar, nech si aj ja mozem na seba nieco kupit
..ale vsimli ste si hlavne na veciach HM na stitkoch napisane Made in China? 😠 Toto ked niekde vidim, z principu nekupim.
tak mne made in china až tak nevadí, ked je to pod nejakou značkou, ved aj ADIDAS sa šije v Číne, aj MATTEL, FISCHER PRICE sa tam robí ...
ale "bežne" činaky na trhu nekupujem
Ja mam dobre skusenosti aj z CA aj s HM (akurat sa mi z draheho trička vyprala časom cela potlač 😠 ) ale mam rada aj veci z TAKKO a tiež ReSERVED
NEXT je tu drahy len pre to, že ho predražene predavaju, inak maju ceny OK
Aj v HM-ku sa daju kupiť veci za 500 ale aj za 1000
dcera nosí už 140 a to jej nemožem skoro nič kupiť, lebo je to moc "sexi" na tak male decko (ma len 7r.) ... same velke vystrihy, bedrove, uletene strihy 😒 akože v 164 nepoviem, ale na 9-10 (140-ka) rokov tahe handričky... to už radšej idem do TESCO
Väčšina vyrába tam kde majú najlacnejšiu prac. silu, nie? Inak moja teta bola toto leto v Číne aj s mužom a hovorili, že nevedia, kde sa šijú tie veci Made in China, lebo že tam taký "aušus" nikde nevideli, že už len látky z ktorých to bolo ušité boli tak kvalitné, že také u nás pomaly ani nevideli......
u nas ma obchod čínan a keby ste videli, v čom chodia oblečene jeho 3 deti, tak to by ste oči otvárali, same značkove, na ne tie svoje hnusne činaky teda neoblečie, vozí sa v mercedese ...
ja tam nekupujem, ved v obchodoch vo vypredaji kupim ovela kvalitnejšie a lacnejšie ako v čínaku
v CaA kupujem bodynka po 65,- CZK,-, tričká po 80 - 120,- CZK, celu teplakovu supravu za 150,- 😉 V TAKKO vyjdu rifle na slečnu okolo 250-350,-
A to aj mimo hlavneho obdobia výpredajov ...
ja suhlasim so sassi co pisala (ked je pod znackou), ved aj tesco je made in china.. napr. aj nas kociar (quinny)..
akurat som sklamana z vyberu v KE - asi uz je toho dost vykupeneho kym sme sa tam mi dopracovali...
Ahojte, co si myslite o kvalite oblec. z C&A? Ja som na nich uz tak nastvana 😠 Skoro vsetko, co som tam kupila sa zacalo rychle parat al. pustalo farbu al. zostalo po vyprati flakate 😒 Teraz som zhanala aj nej. tehu oblecenie a vsetko ako pre 100 kg 50-rocne baby 😖 A moc levne to teda neni-v Nexte som si kupila lacnejsie dziny...A kvalita sa neda porovnat s C&A 😒
sisuk - suhlasim s tebou!
pred par dnami som prvykrat kupila dupackz v C&A a dala som ich hned oprat,
vyberiem z pracky a su flakate!! nechapem to, prala som len rovnake farby 😠
ja neviem, mam pocit, ze sa sem dovazaju bud podpriemerne veci, co sa napr. v Anglicku nepredaju, alebo je proste cele C&A nekvalitne...
Ahojte ja teda chodím do oboch obchodov pravidelne, C&A je dosť nekvalitné...súhlasim so susikk77 a h&m predražené a výber malý.
V nexte majú pekné veci ale oplatí sa len, keď je výpredaj.
Ja tiež kopec vecí nakupujem cez net 😉
Ahojte ja som v Gyori v C&A kupila bundicku 62 velkost za menej ako 229 Sk. Mali dobry vyber aj neakciove veci boli za prijatelnu cenu. Ked som prisla do C&A do BA, ja som ostala v takom soku, aky mali otrasny vyber, ze som to ledva rozchodila. Co sa tyka HM tu a v Gyori, nepacilo sa mi ani tam ani tam, ani ceny ani vyber.
Tak to ste ma vystrasili, snad tie vecicky C&A nieco preziju, som kupila jednu budnicku, sadu ponoziek, pyzamko s kratkym a s dlhym rukavom. V BA som si kupila tehu rifle a pustaju farbu do bundu ale inak som spokojna, uvidim dokedy.
my sme kupovali v ostrave a so všetkým sme boli spokojní... nič sa nam nepralo, nepustilo farbu...
a maju tam celkom dobry výber a prijatelne ceny...
no dievcata neviem, ja mam vsetko len z C&A a HM a zatial sa mi nestalo ze by nieco bolo zlej kvality, alebo oflakovatelo a pod, asi na slovensko dovazaju nejake ine veci, lebo ja nakupujem v SCS a som veeeelmi spokojna, do ineho obchodu ani nejdem kupovat detske veci... ale teda v bratislave som este v tychto obchodoch ani nebola a po tom co citam ani nepojdem🙂
Ja som kupovala v C&A v Madarsku, tak dufam, ze budu kvalitne, ale to ze sa k nam vozia smejdy, to sa nedivim, aj prasky u nas nevyperu tak ako z Rakuska, a cistiacer prostriedky tiez. Nemam osobne skusenosti, ale chystame sa kupit prasky v Madarsku, som zvedava aku budu mat kvalitu, ci slovensku alebo inu.
my mame dost veci z HM, a vzdy som bola velmi spokojna,farba super aj po niekolkych vypraniach.....
ja som s vecami z CA aj HM spokojna. Vzdy vydrzali, pri prani mi nikdy farbu nepustili, ani neoflakateli a to mam veci kupene aj v bratislavskom CA. Ale vyber je tu fakt mizerny oproti SCS 😠
Aj ja nakupujem veci CA a HM a je pravda ze je neporovnatelne HM a CA v BA a vo Viedni. Co sa tyka vyberu ale aj kvality. Neviem sem na slovensko nosia asi 2 triedu, alebo neviem ako by som to nazvala.
tak ja tiez C&A nemmusim, ani Cherokee, ci ako sa to pise, tricka sa roztiahli do sirky a skratila dlzka....ostali z nich len take handry. S cim som spokojna je Next, H&M, kupovala som v Prahe a Viedni, teraz cez net. Slovensko je neskutocne draheeeeeeeeee

Tak v BA HMku chlapčenské veci od čísla 92 sú otrasné, chcela by som vidieť kto robí výber do 86 som si vedela vybrať ale teraz je to bieda ☹