Skúsenosti s plienkami Babylove z DM: Pridáte sa?
Pouzivam ich a som s nimi skutocne spokojna. Pridate sa niekto?
Co vsetko este z dm pouzivate pre miminka? Nemam na mysli len vecicky z kuponovej knizky. Totiz my dm v meste nemame a tak na nakupy chodieva manzel ked ide na sluzobku. Castokrat by mi kupil aj nieci viac, len ako chlap sa v tom moc nevyzna a ja mu neviem co povedat nakolko ten obchod nepoznam.
Vdaka.
Stručné zhrnutie
- Babylove plienky z DM sú v diskusii najčastejšie hodnotené ako dobrý pomer cena/kvalita na denné použitie, často sa používajú spolu s vlhčenými obrúskami a kozmetikou Babylove z DM.
- Viacerí rodičia nahlásili kvalitatívne problémy u niektorých šarží: vnútorné jadro sa „zbilo“ na hrčky alebo sa rozpadávalo, plienky boli tenšie/menšie a menili sa elastické lemy; niektoré balenia majú na obale „Made in Poland“ alebo „Made in Sweden“, kde predtým bývalo „Made in Germany“.
- Ako bežné riešenia a alternatívy rodičia uvádzajú: používať Pampers Sleep & Play alebo Pampers Premium Care na noc, Huggies Premium alebo Tesco/Lidl plienky podľa potreby, pri zapareninách používať krémy Imazol alebo Sudokrem a zasielať sťažnosti cez stránku dm-drogerie markt (sekcia otázky).
Najčastejšie otázky
Q: Ako zistím, či Babylove plienky zmenili výrobcu alebo šaržu?
A: Skontrolujte na obale označenie krajiny výroby a šaržu; v príspevkoch rodičia uvádzali prechod na „Made in Poland“ alebo „Made in Sweden“ namiesto predchádzajúceho „Made in Germany“, pričom tento detail koreloval so sťažnosťami na zhoršenie kvality.
Q: Čo robiť pri zapareninách alebo vyrážkach po použití plienok Babylove?
A: Použiť krém Imazol (imazol krémpasta) alebo Sudokrem a prejsť na inú značku alebo variant (niektorí prešli na Babylove Natur alebo Pampers Premium); viaceré príspevky uvádzali zlepšenie po zmene plienok a aplikácii krému.
Q: Ktoré plienky rodičia odporúčajú používať na noc?
A: Mnohé príspevky odporúčajú Pampers Sleep & Play alebo Pampers Premium Care na nočné použitie, prípadne Huggies Premium; niektorí uvádzali kombináciu Babylove na deň a Pampers na noc.
Q: Aké zľavy a akcie na plienky v DM spomínali rodičia?
A: Rodičia uvádzali rôzne zľavy: 10% zľava za nazbierané body, 15% zľava (spomínaná aj po 18:00), 20% alebo 25% poukážky pri špeciálnych akciách; konkrétny príklad v diskusii: maxi balenie Babylove 84 ks (7–18 kg) za 399 Sk (13,25 €) pri akcii.
Q: Sú ekologické plienky Alana z DM použiteľnou alternatívou?
A: Skúsenosti sú zmiešané: niektoré mamičky považujú Alana za dobrú ekologickú voľbu, iné hlásili, že Alana plienky viac pretekajú a nemajú elastické lemovanie.
Q: Aké označenia veľkostí Babylove sa v diskusii najčastejšie vyskytovali?
A: V diskusii sa spomínajú veľkosti 1 (newborn), 2 (2–5 kg), 3 (4–9 kg), 4 (7–18 kg) a 4+/maxi (9–20 kg), pričom niektoré vlastnosti (sieťkované vnútro, pružný pásik) sa líšia podľa veľkosti a šarže.
Q: Ako podať sťažnosť na kvalitu Babylove v DM?
A: Rodičia uvádzali písomné sťažnosti zaslané cez web dm-drogeriemarkt.sk (sekcia otázky) a telefonické hlásenia zákazníckej linke, pričom niektoré mamičky aktívne vyzývali k hromadným sťažnostiam pri zhoršení kvality.
Závery z diskusie
Zhoda
- Babylove plienky sú v mnohých prípadoch považované za dobrý pomer cena/kvalita na denné použitie, najmä ak sa využijú zľavy a kupóny v DM.
- Pri nočnom použití väčšina rodičov preferuje Pampers Sleep & Play alebo Pampers Premium Care kvôli lepšej absorpcii počas dlhších intervalov.
Sporné názory
- Možnosť A: Babylove plienky sú stále kvalitné a spoľahlivé; možnosť B: niektoré novšie šarže (označené napr. „Made in Poland“) majú nižšiu kvalitu (tenšie, presakujúce, spôsobujú zapareniny).
- Možnosť A: Babylove sú cenovo výhodnejšie než Pampers; možnosť B: pri akciách môžu byť Tesco alebo Lidl plienky lacnejšie a pre niektoré deti aj lepšie.
Otvorené otázky
- Je zmena krajiny výroby (Germany → Poland/Sweden) primárnou príčinou hlásených zhoršení kvality a ktoré konkrétne šarže/loty sú postihnuté?
- Do akej miery majú jednotlivé veľkosti (1,2,3,4,4+) odlišné konštrukčné riešenia (sieťované vnútro, elastické lemy) medzi šaržami?
Spomenuté značky a firmy
Babylove, dm-drogerie markt, Pampers, Huggies, Tesco, Lidl, Helen Harper, Alnatura, HAMI, Nutrilon, Johnson's, Bübchen, Humana, Lasana, Babydream, Toujours (Lidl), Alana, Weleda, Balea, Alverde, Nivea, Sudocrem, Imazol, Rossmann, Bipa, Babetkoshop, Denk Mit
Spomenuté produkty a metódy
Babylove plienky (veľkosti 1,2,3,4,4+/maxi), Babylove vlhčené obrúsky, Babylove telové mlieko, Babylove keksíková kaša, Babylove vložky do podprsenky, Pampers Sleep & Play, Pampers Activ Baby, Pampers Premium Care, Huggies Classic, Huggies Premium, Helen Harper plienky, Toujours (Lidl) plienky, Alana ekologické jednorazovky, Babydream plienky, latkové plienky, plienkové nohavičky, maxi balenie 84 ks (7–18 kg) za 399 Sk, kuponové zľavy (10%,15%,20%,25%), „sieťkové/pórikovité“ vnútro plienky, absorpčný gél/krystalíky, Imazol krémpasta, Sudokrem, Denk Mit pracie a textilné osviežovače, Humana (mlieko s probiotikami), Bebewell/Babywell plienky
Miesta a osoby
Prešov, Bratislava (BA), porodnica Kramáre, Rakúsko, Maďarsko, Česká republika
Mám ekoplínky Babylove, výborně udrží "vaječnici", ale nějak divně voní, nemáte s tím někdo zkušenost?
plienky boli super az do ich akoze vylepsenia prechadame na tesco plienky nemusim si uplatnit nijake zlavy a body a cena je taka ista nakolko su kazde 2-3mes v akcii
@martinex ďakujem za odpoveď, hoci nič iného som nečakala, však kto si bude "kydať" do vlastného hniezda.Syn je tak zaparený,že nám už nepomáha ani IMAZOL, vrieska od bolesti, takže nové vylepšené plienky putujú do koša a ja sa vraciam k lidláckym TOUJOURskám.Prfe mňa je týmto kauza Babylove ukončená. Pre ostatné ak chcete vedieť oficiálne stanovisko DM k novým plienkam ozvite sa rada prepošlem.
Tak my zaparený nie sme, len teda sa zase trhajú a vypadáva z nich občas vnútro, stalo sa mi to dva krát a to ich máme asi týždeň... len sme ich kúpili veľa, na zlavový kupon, takže s nimi vydržíme, ked mu zdravotné problémy nesposobujú...
ja som s novými plienkami babylove viacmenej nespokojná ☹ ...doteraz boli super, ale teraz kupujeme veľ. 4+ a zdajú sa mi menšie, našťastie žiadne alergie ani precikanie sa ešte pri nich nestalo. Skúsili sme prejsť na tesco plienky ale sú ešte horšie, strašne tvrde, neohybné a pri každom prebalovaní mal tie absorbčné guličky na riťke, čo nie je dobré...len dúfam, že teraz sa nám odplienkovanie podarí, aby sme nemuseli už teraz prejsť na veľkosť 5 😀 inak podla mna sa asi kvalitovo nezhoršili, aj ked to už asi nebudem vedieť posúdiť, lebo aj v noci cikáme menej 😉
ja od začiatku kupujem len Babylove. Skúšala som aj iné( Pampers, Háppy), ale to nie je ono. Babylove sú najlepšie a tieto posledné čo som kúpila, sú vyrobené vo Švédsku (dosť ma to prekvapilo). Nikdy žiadny problém s nimi nebol, iné už kupovať nebudem 🙂
Aj my pouzivame Babylove plienky. Aj pri 1., aj 2. dietatku. Sme velmi spokojni. Tiez pouzivame Eko-plienky z DM a tie su vynikajuce. Sme spokojni aj s kozmetikou a roznymi doplnkami. Takze sa pridavam do klubu 🙂
@zaneta123 skús malinkého posadiť do repíkového kúpeľa. malo by to trošku ukľudniť a vydezinfikovať pokožku. dobré je pridať aj harmanček, ten je protizápalový. a potom som zvykla riadne premastiť kalciovkou, aby sa pokožka mohla regenerovať. keď sme boli z najhoršieho vonku, tak som začala používať klasickú modrú indulónu na zadoček a okolie, tá tiež nechá mastnú vrstvu a potom sa pokožka tak ľahko nepodráždi od moču a stolice. tiež som skúšala kadečo, imazol, sudokrém, bepanthen, drahé to bolo ako šľak a zabrali až úplne jednoduché veci. snáď pomôžu aj tebe 🙂
ja som pred chvilou dala prvu plienku z "polskeho" balenia, "svedske" sa minuli ☹
inak v nasej DM z tych krabiocovych uz stare dobre plienky nemali, ale a 2 sa este nasli - stare maju na obale len foto deticiek a nove foto deti a kreslene obrazky zvieratiek
@martinex ani ja som doteraz problémy nemala, dokým ich nevylepšili. Doteraz som ich odporúčala každému.A okrem toho, že malý má obrovské problémy (také som nezažila a to plienkujem už druhé dieťa) tak tieto nové mi vždy prekakal tie bočné gumičky. Tá druhá gumička v tých starých babylovkách neprepustila nič a to ani vtedy keď bol úplne kojený a konzistencia stolice kojeného dieťatka je však vieme aká 😀 .Takže podľa môjho názoru táto inovácia DM-ku nevyšla.Rada by som si pozrela reakcie nejakých nemeckých mamičiek
Omlouvám se, že to nečtu celé, není čas, ale chci se zeptat, když jsem v lednu a únoru na miminko používala Babylove jedničky, to už byly ty nové? S nima jsem byla spokojená. Teď používám Pampersky dvojky a chci zkusit Babylove dvojky, protože mám ten slevový kupon z knížky. Mám to risknout nebo to bude v pohodě, co myslíte?
strašne ma to zarazilo - chcela som kupiť aj pre druhe mimi tieto plienky ale asi budu zasoby robené z inych. poradíte niekto niečo dobré?
@martinex tak a dala som si tú námahu a pozrela aj nemecké diskusné fóra, a neviem ako to tie nemecké mamičky testovali, lebo zatiaľ som len narazila na negatívne reakcie a samozrejme aj nemky si všimli značku "made in Poland", takže ak je chuť a jazykové znalosti dovolia môžete prečítať názory nemeckých mamičiek, len pozor treba hľadať aktuálne názory (teda na tieto nové), lebo mistr google vypľul aj názory na tie staré, ktoré som ospevovala i ja.-)
@andulkaavetrelec a ostatní. Na eko pleny Babylove bacha. Jsou to obyč IGELITOVÝ plínky, malej je citliujější, tak se hned zapařil. Co na tom, že to je odbouratelný, ale je to jen igelitovej kšunt - obyč igelitovky málokterá máma koupí, jen když má těžkou fin. tísni, ale že je toto naprosto nevzdušná plena, to nikdo neví, maj to fikaně zamaskovaný - jen zkuste té pleně lehce natrhnou vršek, nebudete se stačit divit. Jinak klasické Babylove jsou ok a je mi fičák, jestli z Polska nebo Německa, sajrajt vám vyrobí kdekoliv.
@kutcher Malý byl takový trochu zarudlý po nich a ten smrad, ale jinak jsem s nimi spokojená. Máme je jen na chatu, jinak máme látkové 😉 a s těmi souzním. Jinak igeliťáky nebrat, jdu to prozkoumat...
A holky, kdysi jsem používala na první dítě Tesco plínky, ty byly pěkné, vyrábí se ještě?

@lupatko absolutne suhlasim, my tam chodime uz dost dlho nakupovat, a fakt je to o niecom uplne inom ako u nas, a presne ako vravis, zdravie mame len jedno
DM je na Ungarstr. 14, je to v centre Hainburgu, inak zaparkovat sa da uplne v pohode pri Dunaji, a potom sa len prejdete kusok do mesta
inak urcite si vybav Billa kartu aj Bipa kartu, maju na ne vselijake zlavy, ja si to vzdy tu pozeram http://www.billa.at/Aktionen/Aktionen/dd_bi_cha...
http://www.bipa.at/on/demandware.store/Sites-AT...