Látkové plienky, ako na to?

mari_en
17. okt 2018

Maminky co pouzivate latkove plienky prosim poradte. Zvazujem ze zacneme pouzivat latkove plienky len potrebujem nejake zakladne info ako na to hlavne preto ze ide zima. Pripadne prosim odporucte relevantny zdroj info na tuto temu pripadne znacky a materialy co odporucate. Tiez ma zaujima kolko asi vrchnych plienok a vkladaciek potrebujem lebo nechcem kupovat tie stoeurove baliky. A este ako to je, menite len tie vkladacky ci aj vrchnu plienku? Dakujem za rady

lubi40
17. okt 2018

@mari_en je tu aj skupina latkove plienky, pridaj sa tam

babi81
17. okt 2018

@mari_en zalezi ci stihnes prebalit predtym ako precika alebo nie, su rozne druhy, ked budes kupovat nove tych 100€ ta urcite vyjdu, min 8x budes prevalovat cez den, ked operies na druhy den mas suche, ake potrebujes aj rezervu.mozes popripade aj kombinovat, prj cestovani som pouzivala jednorazove inak latkove.

scila
17. okt 2018

@mari_en Ja pouzivam prevazne klasicke bavlnene stvorcove plienky plus nepremokave vrchne gatky slovenskej znacky Babylusy. Tych cca 40 ks plienok a 4-5 ks vrchnych som potrebovala vzdy. Mam aj par imidžoviek 😉 ale s klasickymi stvorcami fungujem uz pri tretom dietati a mne to vyhovuje. Vrchne podla potreby, nie kazdy den.

bale1rinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mari_en
autor
17. okt 2018

Juj dakujem vam baby za rady. Tie vrchne gatky nemam tak si idem nejake kupit a plienociek mam myslim dost, uz aj nejake vkladacky tak hor sa do toho

essenceee
22. okt 2018

za seba ti možem doporučit tieto latkové plienky https://www.baby-merci.sk/plienky/

modrykonik84
6. jan 2019

Ja doporucujem www.plienkovysvet.sk a Happy Flute vrchne nohavicky, maju superstrih a dvojite kridielka.

mari_en
autor
6. jan 2019

Baby dakujem, zacali sme latkovat asi tyzden po pridani prispevku (hned ako dosli pulky). Nechce sa mi verit ze uz tahame na treti mesiac. Je to pecka a som rada ze som sa vybrala touto cestou.

babi81
6. jan 2019

@mari_en drzim palce 🙂 ja som tuez ale uz som rada ze sme odplienkovany 🙂

evulikm
6. jan 2019

@mari_en držím palce. Ja som látkovala 3 deti a tiež som rada, že som šla touto cestou ;) keď sme mali bežný režim, tak som bola len na klasických štvorcoch. Ak sme mali ísť na dlhší výlet, tak to istili bambusové vkladačky ;)

zuzik1985
6. jan 2019

@scila Ja by som chcela látkovať presne tým istým spôsobom ako idete vy keď to správne chápem 🙂 čiže používate nepremokavé gaťky navrch a dnu vložíte klasickú plienočku poskladanú na obdĺžnik?

mari_en
autor
6. jan 2019

@zuzik1985 ano presne tak, mam styri vrchne gatky nepremokave (pulky) naskladane bavlnene plienky na obdlznik ( je tu aj pekny foto navod na konikovy na vsetky typy skladov) a este v zavislosti od toho ci mam tensiu alebo hrubsiu plienku davam na to bavlnenu separacku. A rano ked maly vela cika a kaka davam flisove lebo z tych ide najlepsie kako dole, no vela sa snazim aby sa vykakal mimo. Taka moja bezkakova nekomunikacna metoda 😂😂 okrem toho mam aj dve “luxusne” kapsove plienky ktore pouzivame ked niekam ideme (lekar, plavanie, navstevy a pod). Drzim prsty, daj vediet ako to ide.

zuzik1985
6. jan 2019

@mari_en Ďakujem za odpoveď! 🙂 A do gatiek stačí jeden štvorec,či treba viac?Aby som vedela akú zásobu si mám spraviť 🙂

mari_en
autor
6. jan 2019

@zuzik1985 stvorec jeden. Najlepsie su take lepsie slovenske plienky, s vyssou gramazou 70x70 myslim a v tom pripade ti uz ani velmi netreba separacky, jedine ak by si chcela na kako. Ja som sa tiez bala ze to mojmu cikosovi nebude stacit a ako to zvladneme ale s dobrymi pulkami sa nehody velmi nestanu. Nam sa stala len asi tri krat a to raz preto ze som nestiahla pulku dostatocne a ostatne razy preto ze dlho spal. Najprv som si kupila iba dvoje vrchne gatky na skusku znacky bambi roxy ked mali zlavu, ze ci to zvladneme aj ja aj drobec a potom som si este dokupila dalsie dve a uplne mi to staci. Stvorcov odporucam tak 40-50 podla toho ako casto budes prat ale ked kazdy druhy den budes tak ti staci aj 30.

zuzik1985
6. jan 2019

@mari_en Super!Presne takto "nekomplikovane" si to predstavujem 🙂 nechce sa mi riešiť tie všetky možné druhy gatiek a separačiek do toho a rozmýšľať čo kedy nahodím :P

mari_en
autor
6. jan 2019

@zuzik1985 ono sa to zda komplikovane ale isto si najdes svoj sposob. Na plienkovysvet.sk mas vsetko pod jednou strechou

scila
6. jan 2019

@zuzik1985 Ked zacali deti lozit zacala som na obdlznik, ale zo zaciatku mi vyhovoval novorodenecky sklad. A kedze dcera neznasa nocne prebalovanie, tak na noc dam jednu plienku novorodenecky sklad (80x80 cm a jednu mensiu na obdlznik na to (taku tenku obrazkovu) Mam plienky Libštácke pleny (ceska klasika), ale velmi dobre saju aj co maju v DM-ke take pekne z Biobavlny ze Old Time od XKKO. A kupila som ich aj tu v bazare na MK pouzivane v super stave tak isto ako kopu inych obrazkovych mensich(70x70 cm), ktore som pouzivala kym bola dcera malicka a 80-tky jej boli velke. Zelam prijemne latkovanie. Urcite to neni jednoduchsia cesta, ale ved nie vzdy je to jednoduchsie lepsie 😉

modrykonik84
6. jan 2019

@zuzik1985 urcite si kup kvalitne stvorce, ja mam na doporucenie 30 kusov a periem kazdy treti den, mám susicku. Volaju sa Kikko old time 70x70, na plienkovom svete je krasne popisany ebook, tam som skusala rozne sklady a pre mna bol najlepsi sklad na stred, 4 PUL som k tomu kupila, najskor novorodenecke a potom jednovelkostne. Na noc, kedze uz neprebalujem davam nohavickovu plienku 3kusy, 5 vkladaciek na noc a dlhsie prechadzky, zlcove mydlo, dezinfekcia, prasok na pranie a vsetko ma vyslo cca 200€.

zuzik1985
7. jan 2019

@scila @ modrykonik84 Ďakujem dievčatá za rady a povzbudenie! 🙂 Plánujem to nevzdať aj keby to nebola jednoduchá cesta lebo mi to stojí za tú námahu 🙂

modrykonik84
7. jan 2019

@zuzik1985 je to jednoduché ;) iba ked este néatkujes, tak sa to zda byt veda

mari_en
autor
7. jan 2019

@modrykonik84 perfektne vystihnute

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrykonik84
8. jan 2019

@tominko2612 1.dieťa je v mokrom, ak chces, aby nebolo stačí použiť flísovú vkladačku. to v mokrom nieje nic zle, lebo nema pokožku premočenu, ci ako by som to napisala, ma ju krasnu a suchu.
2.kokosove nie, bambusove a konopne. píšeš o vkladačkách a potom gaťkách, vkladačky suú iba také obdlžniky. pozri tu, sú tam obrázky a hladaj vkladacie plienky
https://www.plienkovysvet.sk/fotky23485/E-BOOK_...

modrykonik84
8. jan 2019

na zaciatok 30stvorcov, 4 PUL vrchne nepremokava vrstva, 4 nocne nohavickove plienky a 4 vkladacky, casom dokupis podla potreby vkladacky 10-15 kusov, alebo ak budes prebalovat casto, tak ani nemusis.

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scila
9. jan 2019

@tominko2612 No co sa tyka toho, ze dieta je v mokrom, tak napr. jednorazovky Pampers predavane na sk(vyrabane v Polsku) su neslavne zname tym, ze pretekaju a dieta ma rano mokre aj oblecenie(mam to odskusane, po prvom porode som mesiac pouzivala jednorazovky). A som velmi rada, ze potom uz nie, takze ked bola v tlaci kauza o testovani jednorazoviek vo Francuzsku a o pesticidoch co sa v nich nasli, tak ja som si nemusela nic vycitat. a rovnako pred tusim pred dvoma rokmi, ked cele Slovensko riesilo papers co sposobovali vyrazky, sietka sa lepila na deticky atd., plny net fotiek deti s nechutnymi vyrazkami medzi nozkami, tak moj syn veselo fungoval v latkovych plienkach.
Plast je plast a bavlna je bavlna. Na jednorazovych plienkach bol super napis ze: Vrstva mäkka ako bavlna neobsahuje ziadnu bavlnu. Neviem ci to tam este je 🙂