Aké sú najväčšie plienky?

timik15
22. jún 2017

Ahojte mamičky, vo februári sa mi narodil synček s pôrodnou váhou 4950g. Teraz má 4 mesiace niečo cez 10 kg a balím ho do Pampers baby active and dry veľkosť 5. Prosím vás, do akej veľkosti sa dajú bežne kúpiť plienky? Bojím sa, že v tomto tempe o chvíľu nebude mať čo na riťku. Alebo sa potom prechádza na nohavičky? Ďakujem

iffka2002
22. jún 2017

PLienky su do cisla 6 a potom su aj vecsie, ale v lekarni, pre teenagerov a potom aj pre dospelych🙂) Maly ale nebude rast takto rychlo cely cas.

yanni
22. jún 2017

@timik15 Pampers maju 6+. Tie su od 16 kg vyssie.
Ale neboj sa, po polroku deti priberaju pomalsie a po roku este pomalsie. Zacne sa hybat, stvornozkovat, behat tak uz tak nebude priberat. Bude ho tahat do vysky. Potom budes dlhoooo mat jednu velkost, lebo nie len kg su rozhodujuce. Aj samotna stavba tela - brusko, ritka, stehienka.

ave17
22. jún 2017

Fuuha,také veľké dieťa?? To bolo zapríčinené genetikou,či tehu cukrovkou??rodila si prirodzene?😲

pininka
22. jún 2017

Nas mal 4650g ked sa narodil a moze za to hlavne genetika, cukrovku som nemala,ale tiez sa vsetci vypytovali ze preco je taky velky az to moj muz nevydrzal a jednej lekarke povedal ze byvame v Cernobyle. Uz mal nervy. Ale nas az tak nerastol, cize sme dosli iba do cisla 5. Ale viem ze su aj 6+, lebo segra ich davala synovi ktory sa dlho nevedel odnaucit.

mimachicha
22. jún 2017

Ahoj. Pozri znacku BabyLove, dostat v DM drogerie. Maju aj 6+ aj 6++. Nas syn ma 13mesiacov, 11kg ale silne stehienka. A velkost 5 Pampers Premium kazdu noc precikal. Davame Babylove 6+ a super.

sun123
22. jún 2017

No su aj xxl pre dospelych,cize vsetky velkosti

kapurka270
22. jún 2017

@timik15 ja mam v ponuke plienky dada tie velkost 5 od 15kg do 25 kg za 8 eur je ich 42 ks,maju aj velkost 6 tie su nad 16 kg specialne je ich 44 ks a aj tie su za 8 eur.Ak by si chcela ozvi sa.

misscelaneous
22. jún 2017

moj 8 rocny nevlastny syn sa stale v noci pocikava, mame pre neho najvacsie pampers, tusim 6 plus? takze neboj, na ritku budete mat co dat aj neskor ;)

janickacrazy
22. jún 2017

@timik15 Tvoja otázka ma trochu pobavila. Plienky sú rozne veľkosti, lebo sú aj postihnuté deti aj dospelí, ktorí sú plienkovaní, čiže tvoje obavy sú fakt zbytočné a predčasné. Dieťa najviac priberá prvý polrok, potom sa to už spomalí. Moj malý má 19mesiacov a stále používame plienky číslo 4, už asi 9-10 mesiacov tá istá veľkosť. Moj je chudý, ale rastie skor do výšky ako do šírky. Máme v rodine chlapca, ktorý má 21kg a používa plienky č. 6.

yanni
22. jún 2017

@janickacrazy Presne tak, aj ja som napisala, zalezi aj od stavby tela.
Nas ama 23 mesiacov, na prelome 18. a 19. mesiaca sa odplienkovala ale na noc je este pre istotu davam, aj ked ma zväcsa suchu a uz no hadam aj vyse roka ma 4.
Nasa je tiez chuda a dlha.

Inak zalezi aj od vyrobcu. S plienkami nie je zväcsa problem ale pozor ak budete niekedy pouzivat plienkove nohavicky. Tam je to pri roznych znackych rozne. Aj ked velkos a kg su zhruba rovnaky, niektore su take neforemne, pevne, ze tam dieta aj ked ma ovela menej kg ako odporucaju, tazko narves. Ale to mas este more casuuuuu

timik15
autor
13. sep 2017

Dievčatá, ďakujem vám za rady. Momentálne má synček 7mesiacov a necelých 12kg. Je síce dosť dlhý, vyzerá ako ročne dieťa ale je veľmi šikovný. Práve finišuje biele Pampers veľkosť 5. Tak potom už len tie 6ky a videla som aj v DM väčšie. Ale všetko záleží, či schudne, keď začne chodiť. Rodila som sekciou,po 18hodinach, nevedeli sme, že bude až taký veľký. Práveže som nemala ani cukrovku, ale dosť som pribrala v tehotenstve. Teraz však už išlo 34kg dole, tak som dokonca pod svojou váhou, ale manžel je veľký chlap, nie tučný, ale velko stavaný a ja tiež nie som drobná. Ešte raz vám ďakujem 😉