Ako dlho používalo vaše dieťa detskú kozmetiku?

enka81
12. jún 2015

Chcem sa spýtať na názor mamičiek, ktoré majú už väčšie detičky /8 a viac rokov/. Do kedy chcete u deti pouzivat detské sprchové sampony na telo /nemám na mysli sampony na vlasy a ani ostatnú detskú kozmetiku, v tom mam jasno, /. Mne sa totiz velmi casto stava, ze pri výbere detských sprchových gelov som nespokojná s ponukou, viac menej sa opakujú ovocne vône a potom uz len cisto detské značky /nivea,hipp, johnsons .../. Bud som naročná, alebo chodím do nesprávnych obchodov. Pritom ponuka pre dospelých je neuveriteľne veľká. Preto ma zaujíma váš názor.

esterba
12. jún 2015

@enka81 Kym budem mat na to vplyv, bude pouzivat tekute marseillske mydlo, alebo nic alebo nieco s obdobnou kvalitou, ak najdem. Ani na seba ine nedam 🙂

ichbinich
12. jún 2015

@enka81
Moje deti su mensie a pouzivaju zatial babatkovsku alebo detsku kozmetiku. Ale aj mne vadia tie prehnane sladke vone. Ale zatial neprotestuju, ked ich umyvam v Hipp alebo Nivea baby 😉

Ja si pamatam, ze sa mi ako dietatu zapacila vona mydla Ocean, a to som dlho pouzivala. Neviem, mala som mozno 10 rokov? Potom som presla na sprchace Johnson's ph 5,5, lebo my to mydlo nerobilo dobre.

Podla mna sa si take vacsie dieta uz moze vybrat aj "dospelacky" sprchac. Ak teda nebude specialne ze proti celulitide a pod. 😀
Ja by som moje deti nechala vybrat si a pozorovala, ako ich koza reaguje. Ak by nebola reakcia ziadna, nech si vyberaju podla vode alebo podla obalu 😉

Inak Yves Rocher ma sprchace s prirodzenejsimi ovocnymi vonami, a od vymyslu sveta. Nie iba umela malina a pod. 😉 Skus pripadne tam.

moni244
12. jún 2015

@enka81 moja ma 2,5 a pouzivam pre sprchove a telove mlieka z yves rocher

seahorse27
12. jún 2015

Ja asi do puberty :D Dcerka ma 6 rokov, ma citlivu pokozku...takze este asi dost dlho...

zamilion
12. jún 2015

😕 😕 😕 😕 😕 staršia má 16, mladšia 9, od 3 rokov nepoužívajú detské sprchové šampóny, ale klasický môj olivový. dospelácke šampóny a dospelácke zubné pasty od 6 rokov

jarmillka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enka81
autor
12. jún 2015

dakujem vsetkym za nazory.

malabiba
13. jún 2015

@enka81 asi od školského veku sme používali dospelácke na citlivú pokožku, treba vybrať podľa typu pokožky, každej robí dobre niečo iné....dokonca mojim deťom niektoré detské šampóny, prášky na pranie vôbec neprospievali

lilimoni
13. jún 2015

Ja pouzivam tekute mydlo Nivea a aj pre malu a sampon tiez schaumu kokosovu a pohoda. Detsky ma akurat tak opalovaci krem a v zime niveacky pre decka v zime 🙂

dugyna
13. jún 2015

moje budu mat za mesiac 3 a 5 rokov, puzivame len eko a prirodnu kozmetiku...cize Frosch, Saloos...použivaju destske ale baby si zvyknu umyvat sem tam aj s mojim od SUMA ci manzelovym Speick Naturkosmetik...
olivove mydla a tak. ale ako pisem cela rodina pouzivame len eko a prirodne pripravky

sense
13. jún 2015

Ja mam sice malu dcerku ale my pouzivame doma z lekarne pre velmi citlivu pokozku bud avene, al. eubos (nie su parfumovane), uz aj spominane marseillske mydlo je dobre (to pouzivam ja)

sandrika1986
28. feb 2021

Do ktoreho veku dietata ste pouzivali detske sampony na vlasy ?