Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako rýchlo rastú vašim deťom nožičky?

zloba_z_pd
20. jan 2012

pretoze som kupila malemu tenisky má rok a pol a bojim sa ze mu ked uz bude teplucko budu male

m.i.r.i
20. jan 2012

No to je mozne, ze mu budu male🙂 Zalezi aku rezervu tam teraz ma..ci si kupila o cislo vacie, ci o dve..
Mojmu malemu rastla nozicka velmi rychlo...mal malu nozicku, ale potom to slo dost rychlo..
kupovali sme asi takto:
15 mesiacov - cislo 18
16 mesiacov - cislo 19
18 mesiacov cislo 20
20 mesacov cislo 21
22 mesiacov cislo 22
Takze teraz ma topanocky 22-23, budeme mat 2 roky...islo taaak rychlo...

ikke
20. jan 2012

bojis sa opravnene, my sme v tomto veku menili cislo po asi 2 mesiacoch, bezne sa uvadza 3 mesiace. ale zalezi aj na znacke, napr. elefanten su o nieco vacsie nez ine topanky toho isteho cisla.

vierkasteffi
20. jan 2012

nas ma 11 mesiacov a nosí 19

akika722
20. jan 2012

to sa neda tak povedať,zaleži od strihu 😉 napr ked porovnam tabulku mamičky @m.i.r.i moj bude mať 18m a nosí taku 22-23ku 😉 /je aj dosť vysoky/,pritom starši syn -skoro 4ročny nosi 27ku,pritom dcera mojej znamej 6ročna nosi 28ku 😵
každe dieťa ma ine nožičky,vopred by som nekupovala 😒

anjelicek26
20. jan 2012

Detom rastu nohy rychlo, niektoru velkost mozu uplne preskocit...staci, ked porovnam odpoved od @m.i.r.i - Maxovi su z 23-ky male a ideme cez vikend kupit 24-ky, 23-ky mu boli dobre presne 6 tyzdnov...Sasenka bude mat 6 rokov a nosi 27-ky... takze... nakupovat dopredu sa fakt NEDA, nie v tomto veku.

mychaella
20. jan 2012

nasmu rastli rychlo ked bol mensi my sme takto kupovali
10mesiacov - c.19
11-12m - c.20
12-14m -c.21
15m - c.22
16m- c.23
17 - 20m c 24
20-27m -c. 25 este su mu jedny 25ky z leta dobre ale zdaju sa mi, ze maju vacsi strih
a teraz nosi od oktobra (27m) cislo 26 teraz ma 2 a pol roka

amartina24
20. jan 2012

ja by som tiez nekupovala dopredu topanocky, raz som tak spravila, kupila som mu sandalky adidas na leto a kym mu nozicka do nich dorastla,tak bola jesen........ ☹........syncek ma 29 mesiacov a na zimu som mu kupovala velkost 26....cez leto mal najprv botasky velkost 24 a potom o par mesiacov uz 25-ky........na svoj vek je aj dost vysoky.....dievcata maju vacsinou nozicky mensie od chlapcov, kamoskyna dcera je v tom istom veku ako môj syn a ona nosi velkost 24.......takze radsej nekupuj dopredu....to je môj nazor 😉

beruska.zuzanka
20. jan 2012

dosť jej to skáče, začínali sme v 10tich mesiacoch číslom 18, teraz má 25 mesiacov a nosí 24-25, záleží od výrobcu a strihu

Ja by som dopredu a bez skúšania radšej nekupovala, lebo sa snažím kupovať kvalitné botičky a tie pre náš rozpočet nie sú lacné a bolo by mi ľúto vyhodiť euráče a malá by botky ani neobula....

Aj keď je to lákavé, lebo som napríklad teraz videla Alpine pro zimné botky za ani nie 25€ zlacnené zo 40, na budúcu zimu by boli super, ale keďže netuším číslo, odolala som... 😅

znamia
20. jan 2012

ja som kupovala dopredu este pred porodom a nenosila ziadne z nich, lebo jedak mala velike labky uz pri narodeni - 17ky a jednak jej rychlo rastu - teraz ma 23-24 v 19. mesiacoch. ☹

tincag
20. jan 2012

dopredu sa fakt neoplatí kupovať, malému kúpila babka topánočky ešte vo februári a na jeseň, kedy sme začali bežkať sme ich už neobuli. Náš drobec má pritom 13,5 mesiaca a má topánočky 22.

danusch
20. jan 2012

moj syn ma 8 mesiacov a 19 !

ivetkab.
20. jan 2012

Na prve chodenie teda ked mal 11mesiacov sme potrebovali 20tku. Teraz ma 23 mesiacov a nosíme 26. Ale je nám to tiež také, že akurát. Je to fakt rôzne. Nemôžeš porovnávať veľkosť nožičky s vekom dieťaťa. Radšej nekupuj dopredu.

lucula73
20. jan 2012

no moj má presne 2 roky a nosíme 25-26 a pred rokom sme mali 20ku 🙂

deny3
20. jan 2012

Kubko má 27 mesiacov a čižmičky č. 27, nožičku má už cez 16 cm dlhú a vnútornú dlžku výrobca uvádza 17,3cm, tak neviem, neviem, či do jari postačia. 😒

monika15
20. jan 2012

velmi....
moj ma len 1 botasky a 1 cizmy..... uz 3 krat sme kupovali nove... a ich ani nevynosil :((((

abbie
20. jan 2012

nas maly ma 12 mes a 20 tku

estterka
20. jan 2012

ako tak citam,nasa ma skutocne popoluskovske nozky 😅 po capackach asi v 14 mesiacoch zacala nosit cislo 20 a teraz v takmer 17 zaciname nosit 21 😅

mirka007
20. jan 2012

Nas maly ma 18 mesiacov a 21 🙂

nibiru
21. jan 2012

no moja mala ma 18m. doteraz mala č.21 este minuli tyzden som jej merala nozicku a mala 13cm tiez som mala nakupene tenisky nove v tescu ich mali za 3€ vravim si na jar,leto na odrazadlo budu fajn uvadzaju cislo 24 ale merala som to a maju len 14cm to som zistila az doma takze ich moze mat teraz na doma 😒 jasne ze mi je to luto no nastastie nestali fak vela.takze ja chodim uz s centimetrom a meriam vnutornu dlzku topanocky snazim sa kupovat o cislo vätcie.

lili777
21. jan 2012

mychaella aj môj malý má roka, teda v máji bude mať a nosí 26-ky. Som si myslela, že on jediný má také veľké nohy 🙂

lubina
21. jan 2012

topanocky sa neoplati kupovat dopredu. Ja ked idem dcerkam kupovat topanky, tak si doma obkreslim nozicku, vystrihnutu vlozim do topanky a este aj na nozicke vyskusam.Takto som si ista, ze kupujem spravne velke topanocky. Inak mladsej, trojrocnej rastie nozicka este dost rychlo, takze jeden par mi v lete nevydrzal vlastne ani cele leto.Teraz cez zimu sa ten rast trochu spomalil, aspon sa mi zda lebo v skolke ma este stale tie iste prezuvky co som jej dala zaciatkom sept. Dopredu sa neoplati kupvat pri takych malych detoch, bud je to uz male alebo este velke.Myslim, ze trafit sa presne je dost vynimocne, ked sa kupuje dopredu 😖

piacere
21. jan 2012

môj mal v 12-tich mesiacoch 19-tky a cca pred týždňom sme vymenili papučky 20-tky za 21-tky (a ešte v nich má maličkú rezervu 😉 ) takže u nás napr. takýmto tempom rastu budeme na stužkovú kupovať 28-ky 😀

Topánky dopredu nekupuj, fakt sa to neoplatí... 😉

vero021
21. jan 2012

Naša má 11 mesiacov a nosí 18 - tky

annie13
21. jan 2012

my mame 22 mesiacov a nosime 22-23

luciahromadkova
21. jan 2012

Neodporucam kupovat topanky vopred a uz vobec nie bez dietatka..., syncek ma 14 mesiacov a nozku 22. Prve topanky sandalky sme kupovali v lete 19, to este nechodil, potom na jesen 20 snurovacie topanky. V oktobri sme dostali zimne topanocky 20, v januari som si vsimla, ze akosi cudne chodi alebo sa pytal stale na ruky vonku a doma behal po celom byte. Zistila som, ze ho asi bolia nozky v topankach, mal otlacene a minuly tyzden som musela kupit nove zimne topanky a rovno 22, aby tam mal volu aj na teplejsie pancusky 😉. Syncek parkrat dostal topanocky /z rodiny/, vacsinou krasne a podotykam, ze aj znackove sportove , ale nikdy sme ich dlhsie nenosili lebo ma sirsiu nozicku a vyssi priehlavok a skoncili tu na bazare. Moja skusenost je, ze znackove sportove topanocky /nike, adidas/ su vacsinou uzsie. Neodporucam teda ani nakupovat topanocky bez vyskusania dietatku, snazim sa takto to vysvetlovat aj v rodine :-, hoci prakticky darcek potesi...Tiez je pre mna dolezite, aby topanky boli zdravotne nezavadne, hlavne ortopedicky vhodne, a tesi ma ked su aj k tomu aj pekne. Tesim sa na jar a leto, tam pekne videt v sandalke, ci dietatku topanka sedi 😉

martina_uk
21. jan 2012

moja mala ma 13 mesiacov a akurat tento tyzden sme menili 22-23, ma velmi velku nozku oproti tomu ako tu maju niektore babatka, ked jej obkreslim nozku tak ma 13,7cm(23 maju 14,5cm), kupujem jej do predu len papucky a to preto lebo ked vezmem za urcitu sumu tak je postovne zadarmo a aj tak ich budeme raz potrebovat, kedze su od jednej firmy s ktorou som spokojna a su kvalitne tak vzdy od toho jedneho predajcu beriem tri pary, teraz mame 23-24-25, ale tenisky a take topanocky by som dopredu nekupovala, my sme este nedavno nosili 20 a ani som sa nenazdala a mame 23.. neda sa to presne vyratat aby boli rozdelene na zimne, letne a prechodne.

diniro
22. jan 2012

mojj maly ma 9.mesiacov a nosi 20. . .

stvura
22. jan 2012

Toto je zrejme tiez iba informativna otazka, nakolko nie je mozne porovnavanie....ja mam obe mensie, utlejsie deti ako ich vrstovnici a kedze vela vela spravi genetika (ja mam nohy c. 35.5), tak aj im obom rastu nohy velmi pomalicky a obe mi zrejme budu mat mensie nozky v dospelosti (uz teraz maju mensie ako ich vrstovnici).
Dcerka 15.5m ma nozku c. 19 a maly - coskoro 3.5r ma tiez malicku nozku, cislo 24. Ja som sa nikdy nebala ze nejake topanky neodhadnem, presne podla mojich vypoctov im rastu nozicky...okrem toho maju idealny tvar, ani nie siroku, ani nie uzku, takze skutocne co kupim sedi (a na vysoky nart, tam musim davat pozor na prilis tesne prelepovaky), takze ja mozem kupovat bezproblemov ich bez ich pritomnosti 😉

pimpulienka
22. jan 2012

my mame skoro 19 mesiacov a čislo 22. Museli sme kupiť teraz nove zimne topanočky, lebo prve nosene od novembra nam už boli male..merat nožku treba približne každe 2 mesiace a najlepšia je taka vyberateľná, kde krasne vidieť aka rezerva ešte ostava, alebo už nie je..

sante81
22. jan 2012

topánky kupené v maji - sandálky mal len na leto, tenisky na jesen len tuto jesen, tak isto aj zeteplené topánocky len na 3 mes na zimu, tuto jar musíme kupit nové, nikdy nekupujem o čislo vačšie, maxim o pol císla, topánočky vynosí 2 dieta alebo predám na bazári

Tu začni písať odpoveď...

Odošli