Ako sterilizovať odsávačku, cumle a fľaše?

danielka1982
19. mar 2012

Maminky kúpila som si elektrickú aj ručnú odsávačku mlieka medela...Sterilizátor sme nekupovali nakoľko si myslím,že je to zbytočná vec len neviem ako tú odsávačku vysterilizovať aby sa nepoškodila.Kedysi som deťom sterilizovala fľaše a cumle vo vode len už neviem či som to nechala vrieť alebo som to len namočila do horúcej vody.Poraďte.

anjelicek26
19. mar 2012

@danielka1982 - no ja som nesterilizovala nikdy nic, nasa voda z vodovodu je tak vrela, ze si clovek ruky doslova obari, takze len pod touto vriacou vodou oplachla, saponatom umyla, zasa tato horuca voda a to bolo vsetko.

danielka1982
autor
19. mar 2012

@anjelicek26 a všetko bolo ok?

miroslava124
19. mar 2012

@danielka ja som sterilizovala tak, že som ju najprv umyla a potom do vriacej vody 5 minut vreť.

lutia
19. mar 2012

@danielka1982 my mame sterilizator ale ten dokaze aj na pare uvarit pre maleho jedlo...zohrieva mlieko a udrziava mlieko v pripade ak nevypije cele a som s nou spokojna
...mne sa nepacilo ze ked som to vysterilizovala (ked sme este nemali doma sterilizator) vodou tak na vsetko zostale vodny kamen

anjelicek26
19. mar 2012

@danielka1982 - neviem teda, co by sa ako mohlo stat.. ved bakterie su zabite na tych 65 stupnov ako mame nastaveny bojler uz aj tak vsetky...

jespera
19. mar 2012

@danielka1982 ja mam tiez medelu, sterilizovala - chvilku mi to zovrelo v hrnci, ale casom ten nadstavec co sa dava priamo na prsnik - to z gumy, mi chytilo taku nepeknu farbu aj trosku sa mi zdeformoval ...ale ostatnym veciam sa nic nestalo..

babymarket_sk
20. mar 2012

odporúčam sterilizátor do mikrovlnky (aspoň na niečo je dobrá 😉 )...sterilizácia parou, je to rýchlejšie, fľaše, cumlíky a ostatné nemenia farbu a mezostáva vodný kameň...