Kedy ste začali kupovať oblečenie pre bábo?

erinka1411
23. sep 2013

Ahojte....chcem sa opýtať kedy ste začali kupovať oblečenie pre bábo. Ja som v 24 tt a už pomaličky kupujem...Len neviem presne akú veľkosť mám kupovať, akú zvyknete kupovať vy?..Radšej vačšie, či to najmenšie? 🙂...či ešte nekupujete?...A výbavičku pre bábo? myslím tým kočik, postieľku a tak...Ďakujem 😎

linda20111
23. sep 2013

@erinka1411 ahoj, najlepsie je urobit si zoznam veci a podla toho kupovat 🙂 ja som zacala nakupovat cca od 4-5mesiaca, takym sposobom ze som si pozerala na internete veci, porovnavala ceny a recenzie. hlavne kocik musis kupit skor, pretoze niekedy je treba cakat na dodanie niekolko mesiacov! my sme pohlavie babatka nevedeli do 8mesiaca, takze som vacsinou kupovala veci neutralnej farby, ale aj preto ze vela veci sa da pouzit aj pri druhom babatku. co sa tyka velkosti pre babo, odporucam kupovat c. 56 - body, dupacky, tenke overaly.. kedze cakas babo v januari tak hrube overaly odporucam vacsie cislo. cislo 5O ani nekupuj, uplne zbytocne, pretoze babo bude velmi rychlo rast, aj tie 56ky za mesiac uz mu budu male 🙂 poslem ti moj zoznam veci do IP, tiez mam januarove babo 🙂

demonique
23. sep 2013

@erinka1411 jasom bola este len v tretom mesiaci, este som ani nevedela co to bude a uz ma to postihlo 😀 nakupna mania. Nakoniec mi niektore kusky maly nestihol ani mat na sebe 😀 Ja som kupovala od 56ky, ale malemu to bolo este velke. Mal 52cm ked sa narodil. Takze by som uz teraz ako mudrejsia kupila aspon 3-4 kusky vo velkosti 50. Vela nie, lebo take male babo sa este nezvykne zababrat a hlavne rychlo rastie. Uzi si nakupy. Mna to strasne bavilo 😉

jesi25
23. sep 2013

@erinka1411 tak ja si presne nepamatam,kedy som zacala nakupovat,ale rodila som predcasne a som rada,ze som to stihla🙂.Lezala som 2 mesiace pred porodom v nemocnici,takze potom uz nebolo kedy nakupovat.Teraz som opat tehotna a asi budem nakupovat skor,clovek nikdy nevie co bude,aby som mala vsetko nachystane🙂.Uzi si nakupovanie a nekupuj zbytocne vela oblecka jednej velkosti,mysli radsej aj do predu,potom ako keby si to nasla,ked budes iba vytahovat zo skrine🙂.

emilia25
23. sep 2013

ja som nakupovala hned od zaciatku teda hned od potvrdenia lekarom.kazdy mesiac som mala urcenych 2000cz na oblecenie pre babetko.sem tam to bolo aj viac.ale jedneho dna ked som si tak prezerala vsetky oblecenia som zistila ze vsetky veci mam pre velke babetko teda uz od pol rocka a take velkosti.a tak som uz len nakupovala velkost 56 a od 0 do 3mesiacov.no co bola som prvorodicka a prevazne som rozmyslala ze sa mi to lubi ako kukala na velkosti

aadulik2110
23. sep 2013

@erinka1411 ahoj, ja som mala májové dieťatko a vo februári som si zajednala kočík (mala som ho až do mája na predajni - tak som sa dohodla s tetou predavačkou) - takže nám doma nezavadzal a pritom som ho tam už niekedy v polovici marca mala. A čo sa týka výbavičky, tak také veci ako vedierko, postielka a pod. som tiež riešila v nejakom 5-6 mesaici - aby som to mala nachystané. Oblečko som tiež niekedy riešila, postupne som si to všetko poprala, nachystala do skrine a čakalo nás to tam až do mája. Tiež som mala kamošku, čo ležala 2 mesiace pred pôrodom v nemocnici a nič nemala kúpené a nachystané a potom celá rodina behala..... Čo sa týka veľkosti, tak ja som vedela už od začiatku, že budem mať veľké bábo - nie podľa sona - ale podľa skúsenosti z našej rodiny - všetky deti sa rodia s pôrodnou váhou okolo 4kg. Aj v našom prípade to tak bolo - malý mal 4050g a 53 cm - takže od začiatku sme nosili 56veľ. a ako tu už bolo spomenuté ani tú sme dlho nenosili - ani nie mesiac. Radšej by som si kúpila 56 a ak by bolo treba, tak 50 by sa ľahko dokúpila po narodení. Čo som spomínla tú kamošku, tak tej sa ešte narodila maličká skôr a vážila niečo cez 2kg, takže oni museli siahnuť po oblečení pre predčasne narodené deti - čo je veľ. menšia ako 50. A myslím, že niekto tu už spomínal januárové dieťatko, tak ak ti poslala mamička daný zoznam, tak tá ti asi najviac pomôže. Pekné tehuľkovanie a uži si nákupy.

3kolka
23. sep 2013

Ja som kupovala cca od 5mes.neutrálne,čo sa mi zapáčilo ked sme boli v obchode.Ked sme vedeli pohlavie(dievčatko) tak som kupovala čo sa mi páčilo pre babu.Ale tiež by som to moc nenechávala na ten 8 či 9 mesiac.Prvé 3kúsky oblečenia som kúpila hned jak som mala potvrdené tehu 🙂 Postieľku sme mali doma cca od 6mes.Kočík cca od 7mes.Pri druhom som mala teraz kočík kúpený v 5mesiaci no bol u našich doma som ho nemala....Ja som kupovala všetko 56 a obe deti mi v tom plávali 😀 váhu mali ok 3300g ale boli krátky, prvá mala 47cm a druhé 49cm...

erinka1411
autor
23. sep 2013

Ďakujem Vám velmi pekne za odpovede. Ste velmi zlaté 😉 Ja už tiež mám nejaké vecičky pokúpené, kočík už máme doma. V najbližších dňoch chceme ísť kúpiť postieľku. Aj nejaké oblečko už mám vačšinou vo veľkosti 56 🙂...Stále keď niečo kúpime s manželom máme z toho obrovskúú radosť 🙂 teraz už by som len behala po obchodoch a nakupovala...ale keď niektoré vecičky sú aj dosť drahé. 😖 😖 😖 a v akých obchodoch ste zvykli nakupovať? V tých čo majú vecičky len pre bábatka? Ja kupujem oblečko vačšinou v HMku, CaA, a FnF v Tescu 🙂

olusam
23. sep 2013

@linda20111 ahoj,mozes aj mne poslat ten zoznam,dakujem 🙂

aadulik2110
23. sep 2013

@erinka1411 u nás vyhralo tesco a kolekcia F&F alebo ešte Cherokee a kupujem aj v Kik (ale pozor - tam je väčšie oblečko - 56 nie je 56 je to o niečo väčšie) a potom ešte Lidl má v ponuke super oblečko značka Lupilu. Ono to nakupovanie robí radosť.... ale netreba toho kupovať kvantum... naozaj niektoré veci malý ani poriadne nevynosil... resp. aby som bola spokojná - aspoň 1x ich mal

ichbinich
23. sep 2013

@erinka1411 :
Napis si zoznam tych veciciek, ktore uz doma mas, aby si vedela, co ti uz urcite netreba kupovat, ked ta zase chyti mania 😉 😀
Podla toho, aki velki ste boli pri porode ty a manzel, si popripade kup aj nejake 50ky, aspon 3 body a dupacky. Syn sa narodil malicky, ja som mala tiez iba 56-ky, a hladala som ho v tom.
Ja kupujem takmer vsetko v H&M, C&A a Tesco. Par kuskov mam Lindex, Name It, Carter's. Podla mna su extra babatkovske obchody dost drahe, tam si pytaju za prefix "babatkovsky" prirazku minimalne 50%. To iste ako pytaju za prefix "svadobny" tiez minimalne 50% naviac (napr. biele topanky a pod.). Zneuzivaju zcasti to, ze ludia si povedia ze pre moje dieta chcem vsetko a len to najlepsie...

Ja sa vzdy zasobim o 1-2 velkosti popredu zakladnymi vecami vo vypredajoch, sezonne kupujem podla potreby. A zapisujem si, co mam, to mam v notese, co je stale v kabelke.

sandri
23. sep 2013

Ahoj, ja som ako prve riesila kocik, aj to az v 6 mesiaci - kupovala som z bazara na konikovi, a kedze sa mi pacila jedna ponuka, hned som ho zobrala. Potom som dlho nic nekupovala, az zaciatkom 8. mesiaca sa mi ozvala kamoska, ze ma veci po svojich detoch, ci ich nechcem kupit. Tak som kupila a bola som hned aj vybavena s oblecenim... 😀 zvysne veci som spisala na papier a ked sa ma pytali v praci co chcem na rozlucku, tak som im dala zoznam, nech si vyberu... rovnako sa ma pytaju buduci dedkovia a babky a taktiez len posuvam dalej zoznam 😀

linda20111
23. sep 2013

@erinka1411 ja som zvykla objednavat z www.kojenecke-obleceni.eu tam maju super dupacky vo velmi dobrej cene, dalsie oblecenie z tesca, lidlu a kiku pretoze tieto su cenovo najlepsie. zasobim sa aj dopredu velkostami ked maju dobre akcie 🙂

barborieta
23. sep 2013

ja som si zo zaciatku kupovala len obcas nejaku vecicku pre radost...ale naozajstne nakupy som zacala robit v cca 6 mesiaci. vela veci som kupila cez bazar...ale oblecko som kupovala nove. kocik sme kupovali mesiac pred terminom...v podstate tak rovnako aj postielku a vanicku. Vela vaci som kupovala cez net...kurier doviezol domov a meboli starosti. Tiez zalezi ako sa budes citit a ako budes schopna behat po obchodoch. moja segra si vsetko nechala az na cas ked uz bude doma na MD...a porodila skor, tak potom nahanali veci cestou z porodnice. Rozhodne si nenechavaj nakup na poslednu chvilu...🙂

navonka
24. sep 2013

Ja som si všetko nakúpila v predstihu cca od 6mesiaca tehotensta, a tak aj odporúčam. Nikdy sa nedá vedieť kedy sa drobček vypýta na svet 🙂 a ako sa budete cítiť na konci tehotenstva. Veľkosti odporúčam 0-3m, ak máte väčšie bruško, tak aj 3-6m. bábätko bude väčšie. Ideálne je nakupovanie z pohodlia domova - cez net, ak sú nejaké komplikácie či nevládzete, alebo ste na PNke. Viete si preveriť cenu u jednotlivých predajcov, do 7dní vrátiť, niektorí ponúkajú celé sety oveľa výhodnejšie ako kamenné obchody. Veľa šťastia a správny výber prajem 😉

maribell
24. sep 2013

ja som tiez kupovala uz pocas tehotenstva..co tam po poverach a potom ked budem ja v porodnici tak vyplaseny tatino bude behat a zhanat vecicky aby neslo babo z nemocnice hole? 😀 neviem si to ani len predstavit a co este keby sa babo narodi v zime 😀 vsetky tie overaly a bundicky.. 😀 ktovie co by mi manzel doniesol keby to neham na neho 😀

buvadlo13
24. sep 2013

@linda20111 ahoj, mozes aj mne poslat zoznam veci... budeme mat februarove babatko 🙂

veronicka1901
24. sep 2013

Urcite uz je na mieste, ze nakupujes. Potom nebudes stihat, mozes sa zle citit, byt v nemocnici a pod. a zbytocne by si potom musela nakupit veci predrazene, na poslednu chvilu. Tiez odporucam skor neutralne farby, na paradenie bude este casu dost 🙂. Kludne by som uz zacala pomalicky pozerat a vyberat kocik. Ja som kupovala v juli, aj ked termin som mala az v novembri. Kym prisiel bol september.

denisakonarik
10. apr 2020

@olusam mozete aj mne