Bezdotykový teplomer. Máte skúsenosti?

miti
31. jan 2011

Dostali sme febrilne krce ☹ a aby som si vedela malinku lepsie odkontrolovat a nemusela ju trapit meranim do konecnika. 😝 chcela by som vediet aj vase rady a vychytavky. Dakujem

berus222
31. jan 2011

na vianoce sme kupili usny teplomer. vcera vecer sa mi maly nezdal, tak som mu prvykrat zmerala a mal 39. u nas pod rucicku nehrozi merat a ani v zadku. od vcera som mu merala uz asi 50x a nemozem si ho vynachvalit. len mi trosku vadi, ze ked namera teplotu, tak pipne. sice slabo, ale ked ho ma pri uchu, tak sa trosku zlakne.

cicimon
31. jan 2011

my mame zas taku skusenost s usnym teplomerom, ze asi 5x ukazal inu teplotu 37,4 az 38,9... a aj dr. nam vravela, ze radsej sa orientovat podla toho, co meria v zadku

poludnica99
31. jan 2011

Ahoooj, my sme kupili detsky teplomer Ear & Forehead Thermometer 301 a musim povedat ze je vyborny. Mozes odmerat prilozenim na cielko alebo do uska a za 2 sekundy ti odmeria. A myslim, ze je aj dost presny, lebo tie digitalne teplomery stali za nic, tie nam vzdy odmerali 35,3. A da sa snim odmerat aj teplota vody alebo mliecka. Ale dostat aj bez tejto funkcie a ten je potom lacnejsi.

helsinki
31. jan 2011

Ja si myslim ze najlepsi je usny teplomer, ak mas namysli ten plastikovu platik teplomera, kt. sa priklada na celo, tak ten nestoji za nic, nezmeria teplotu presne a dost casto je kazivy. 😕

exupery
31. jan 2011

Asi do tristvrte roku sme mali klasicky do zadocku,teraz malej zacali liest horne zubky a ani za svet si nechce dat strcit teplomer do konecnika,a nieto ho tam este udrzat.
Dudlikovy teplomer-nula bodov,musi ho dudlovat aspon 5 minut,co je totalna hovadina.
Pruzkovy na celo-tiez blbos,neprasny.
Najlepsia moznost-Teplomer dva v jednom Dotykovy na celo a do uska.Kupovali sme ho v NAYku stal okolo 40 ecok-pototykam,ze bol ten najlecnejsi,ale neviem si ho vynachvalit.Dieta sa nemusi budit.vyzliekat,hoci kedy sa da odmerat,a meria presne...

denduska
1. feb 2011

minule davali v telke testmagazin a praveze jednorazove pruzkove teplomery co sa lepia na celo, vysli perfektne! 😉
mali sme aj cumel, ten meral tiez dobre ale hrozne dlho to trvalo.
teraz mame microlife thermometer non contact, drahy jak slak (50e), ale meria tak ze musim pripocitavat 0,5. ale v podstate to staci. ale nesme sa hybat ani o milimeter. no je to super najma v noci, netreba s dietatom nijak manipulovat.
Inac starsej meriam klasickym ortutovym v pazuske, meria najlepsie zo vsetkych.

Co sa tyka krcov, hocijaky teplomer je nanic, krce vzniknu z toho, ze teplota vystupa prilis rychlo a to nemusi byt ani velmi vysoka 😒
Odporucam knizku Dr.Mendelshona Jak pecovat o zdravi ditete navzdory vasemu lekari. Je tam cela stat o horucke aj o krcoch, a urcite ta ukludni 🙂

matula1981
1. feb 2011

my mame tiez bezdotykovy digitalny teplomer microlife Thermometer non contact a musim povedat, ze som s nim nadmieru spokojna. Ziadne budenie, namieris a teplota je do 5 sekund zobrazena.

anniera
1. feb 2011

Ja mám taký čo priložím k čelu a za 2 sekundy je teplota odmeraná, rýchle a spoľahlivé....zo začiatku som to kontrolovala aj inými teplomermi, ale musím povedať, že meria presne. Stál cca 30€ ale nedala by som ho za nič.

bublinkajasminka
1. feb 2011

my mame tiez dotykovy a je to rychle - som spokojna 🙂

eriama
1. feb 2011

Ja som sa sa o bezdotykovom teplomere bavila s jednou lekárničkou a povedala mi, že to vobec nie su dobre teplomery pretože ukazujú teplotu aj o 5stupnov rozdielnu od tej aka v skutocnosti je.

sedem
1. feb 2011

My sme tiez od isteho obdobia mali problem odmerat v zadocku a hlavne som malu nechcela budit, ked konecne zaspinkala a potrebovala som skontrolovat, ci teplota stupa alebo klesa, tak sme zainvestovali do bezdotykoveho teplomeru co sa meria nad obocim - Microlife Thermometer Forehead FR 100 - stal tiez okolo 40 eur, ale som s nim max. spokojna, aj som si ked sa dalo, ze mala nespinkala, zo zaciatku par krat skontrolovala, co ukaze teplomer v zadocku a bola zhoda, ked tak jedna desatinka rozdiel, ale to je nic, takze ja by som uz nemenila...Drzim palce, nech je dcerka co najskor zdrava!

evickapooh
1. feb 2011

odporucam ti klasicky digitalny teplomer- za 10 sec. mas vysledok.dostat ho lekarni za 6 az 7 eur s 2 rocnou zarukou.mali sme bezdotykovy celny-usny-bol nepresny..ak ma mala vysoku horucku super rychlo zaberaju Rectodelt-cipky-ale ne vsetky pediatricky vypisu-su pomerne drahe ale ucinne.odporucam

deny3
1. feb 2011

tiež sme prekonali febrilné krče, presne na 5mesiacov. Z mojej skúsenosti vychádza najlepšie klasický ortuťový a samozrejme ešte meranie v riťke, aj ked to nie je jednoduché. Máme aj čelno -ušný z Lidlu, no neviem, koľkokrát priložím, vždy iná teplota, mali sme aj ten prúžok na čelo, je to veľmi orientačné, ale pri febrilných krčoch v podstate stačí, neviem ako u miti, ale my pri tepote nad 38stupňov máme dávať diazepam.

winona24
1. feb 2011

ja mám teplomer do uška /na čelo...a som spokojná...je to rýchle .... môžem merať teplotku bez toho ,aby som ju zobudila.... 😉

kaselka
1. feb 2011

jeden taký mám doma a bola som strááášne sklamaná, 😠 ako meria teplotu. Každé meranie sa = iná hodnota. Pritom je to renomovaná značka. Pýtala sa som sa na názor asi 3 pediatrov a každý mi odporučil používať klasický digitálny. Údajne boli najlepšie a najpresnejšie staré ortuťové... Tak som si nakoniec kúpila klasický digitálny 🙂

bec
2. feb 2011

Ja pouzivam bezdotykovy teplomer hlavne na orientaciu. NIe je presny, ale da sa nim napriklad sledovat, ci teplota stupa postupne alebo klesa. Takze ak chcem uplne presnu hodnotu pouzijem klasicky digitalny. A ked napriklad dieta spi, aby som ho nebudila pouzijem bezdotykovy. Osvedcilo sa mi to takto. Aspon nemusim drobcov pri kazdom merani budit.

julienka
2. feb 2011

Stotoznujem sa s nazorom na bezdotykove teplomery, ze su naozaj len orientacne.. My sme dali za neho riadne mastnu sumu a som sklamana.. co meranie, to ina teplota.... A vraj garantuju minimalne odchylky... Je dobry v noci, ked chces orientacne pomerat teplotu, ale robim to min. 3x za sebou, aby sa mi aspon 2x potvrdila ta ista teplota... No spolahnut sa mozem aj pri prvom merani ale na klasicky teplomerik do ritky 😵

sampo
2. feb 2011

@miti My mame bezdotykovy, podla mna meria celkom presne - mozno rozdiel tak 0,2 - 0,1 stupna, podla toho, ci sa mala pohne alebo nie. Mali sme aj celno-usny ako @deny3 z lidlu, ale ten bol otrasny. S digitalnym u nas nehrozi..... ani v konecniku, ani pod pazuskou, takze musime sa spolahnut len na tento, co mame 😉
@evickapooh no s tymi rectodelt cipkami by som bola opatrna, je to prednison - kortikoid... aj my ich mame, ak by mala nemohla dychat pri zapale priedusiek, ale to by muselo byt velmi zle, aby som ich pouzila 😕

djevcatqo
20. apr 2011

Baby PROSIM VAS nekupujte si tie bezdotykove celove teplomere. Ja som jeden mala doma. teda este ho aj mam doma. a je to des a hroza. mala mala horucku 38,5 a teplomer mi ukazoval 37,1 dala som ho na reklamaciu a tam sa mi vyjadrili k tomu takto ze tento teplomer je len DOPLNKOVY .. podotykam ze stal 50€. a ze si mam kupit este jeden lebo tento teplomer funguje len vtedy aj dieta nema triasku pripadne ak mu nestupa teplota velmi rychlo. cize VOBEC HO NEODPORUCAM!!!! .. nepochodila som dokonca ani na SOI-.ke. nebudem to rozvadzat vsetko co mi k tomu teplomeru povedali este v serivise ale ak chcete niejake blizsie informacie kludne ma kontaktujte.

djevcatqo@gmail.com

lucia.kl
20. apr 2011

ja mám topcom za cca 30€ na čele v pohode ale čo sa týka merania v ušku, tak je to trošku náročné pri tak malých detí... no mala som aj ten s lidla a bola som veľmi spokojná...

katren
22. apr 2011

My mame tiez Topcom a max. spokojnost..... 😉

zrzulka
22. apr 2011

Tiež sa radíme k spokojnym majitelom teplomeru microlife Thermometer Dual mode. je super. presne ako kočky predomnou uvadzaju ze dieta netreba budit. staci prilozit k celu.Do uska nepouzivame. U synceka sa to tazsie meria kedze on je neustale v pohybe ale meria presne. viem ze sa nan mozem spolahnut. mali sme aj lidlovy za par eur ale ten meral "barsjak" neviem ci teplotu vzduchu v miestnosti 🙂 ale vacsinou to nesedelo. Tento microlife je presny 😉

martinkatinka
28. aug 2011

Ahojte,.... prosím poradíte mi kde na nete sa dá objednať dobrý bezdotykový teplomer?? Poprosím IP, ak máte overené stránky. ďakujem.

mixalka27
28. aug 2011

vobec nedoporucujem mali sme na oddeleni , absolutne nepresne merali, sestricky museli premeravat klasickym ortutovym teplomerom

ivanulienka81
28. aug 2011

my mame tiez bezdotykovy microlife a nie som s nim spokojna, neverim mu

vejinka
28. aug 2011

mame topcom pouzivam ho ked sa mi zda maly teplejsi prilozim pipne kuknem skusim sebe porovnam teploty a cela a ked mi siesty zmysel nasepkava ze premerat digitalnym tak premeram.ale zatial spokojnost.

bubina1
28. aug 2011

ja som mala požičany mirolife.... vobec som s nim nebola spokojna.... potom sme objednali thermofocus...s tým som nadmieru spokojna...je bezdotykový

tatiana1760
2. sep 2011

Digitálny na čelo alebo na čelo i do uška?
A aká značka?
Mooc Vám Ďakujem

siusinocka
2. sep 2011

mam doma ušný teplomer z Lidlu. a už by som ho nekúpila. ak tak by som kupila len na čelo.. ked meriaš v ušku a bábo tam môže mať maz, alebo nejakú špinku, tak ti to neodmeria správne a tým na čelo môžeš merať aj na hrudníčku a to je presnejšie, aspon u mojich detí čelo ma studené, ale hrudník mu horí, tak viem že má teplotu. a najistejšia je rýchlobežka do zadočku...

liviadanova
26. okt 2011

Ahojte, tu sú výsledky testov detských teplomerov:
http://celimed.sk/uploaded/iDnes.cz Test detsky...