Body, dupačky, tepláčiky pre novorodenca - počet kusov

marlen_ka87
16. jan 2018

Ahojte,

táto téma bude hlavne pre už skúsené mamičky. Prosím koľko kusov základného oblečenia je potrebné nakúpiť pre novorodenca?
ja som išla podla klasických tabuliek na nete, cca 5x body, 5 dupačky, 2x overal...

ale dnes som volala so svokrou a tam ma uplne vydesila lebo mi hovorí že denne budem meniť tak 3-4 body..to ako fakt? akoze asi nechcem prat kazdy druhy den.

prosim uvedte ma do skutocneho obrazu.

dakujem krasne

marlen

babatinko666
16. jan 2018

Ahoj, ja som nakupovala tiez podla tabuliek a svokra ma pravdu kosielok a body treba viacej, pretoze male babo sa moze ukydkat kedykolvek :D a Rataj stym ze pracka ti pojde nonstop, Moja princezna ma 3 roky a ja mam stale plny kos na pranie a periem skoro kazdy den. Pri babatku je toto iste ale na to si zvyknes. JA som mala asi 10 kosielok a body tiez tusim minimalne 5 + nejake tricka. Myslim size do toho treba investovat, mne nemal kto poradit ale nemaj obavu vzdy sa da nieco dokupit co bude chybat, Prajem stastia :D

katrin21
16. jan 2018

podla mna tych 6 -7 ks bodyciek uplne staci. Kosielky som nekupovala vobec, to uz vyslo z mody a body je praktickejsie.... nevykasava sa na chrbte, je to lepsie aj pre dieta

pokial nemas dieta s refluxom, co sa denne 10x dogrcka, tak to uplne staci... ale to dopredu nevies a dokupit sa da hned, takze viac by som nekupovala....
Ja som nakupila viac, resp. este som dostala k tomu, co som mala a uz to bolo zbytocne vela, nevyzilo sa to potom...skoda penazi
Menili sme po kupani kazdy den nove, mala reflux nemala a fakt , ze viac ako 6ks som nevyuzila... a to potom staci prat na ten 5-6ty den a mas na druhy den suche zas.. a ciste... + ked sa neda body, daju sa dupacky, takze.... staci... A dupaciek viac ako 3ks by som asi ani nekupovala... ...

yanni
16. jan 2018

@marlen_ka87 To je uplne indivindi. nikdy nevies, ake budes mat dieta. Aj surodenci su casto uplne rozni. Kym jeden bol babros, copana uplne cistotne.

Tiez nikdy nevies, ci ti bude babo grcat alebo nei. Ja by som, hlavne tie prve dve velkosti, kupila minimalne veci. Nasa cpana (teraz 2,5 roka) ako babo nikdy negrcala ani neplula. Slintat zacala az ked jej isli zuby. Posr..... sa v babätkovskom veku ca. 2-3 krat tak, ze som ju nakompletku mesela prezliect. Viac nie. tych 5 bodies ti na zaciatok bude stacit, aj tak budes prat kazdy popr. kazdy druhy den. Radsej menej ako by ti to malo stat v skrini a nevynosite. Zistis ake mas dieta a ak bude zle, ved dokupis, objedna z entu, mas to Doma za 1-2 dni.
Copanu som nikdy nemusela prezliekat. A zu vobec nie 3-4 krat za den. Najviac raz za den a to zu bol extrem. A je to tak doteraz. prikrmy sme prezili tiez uplne v cistom, a aj teraz, a to je sama, nikdy sa neobkyda. Cize pockaj s nakupnou horuckou.

A ako Rada, zadovaz si susicku a nemusis mat skrine plne na prasknutie. Za 1-2 operies, za 1-2 mas ususene.

yanni
16. jan 2018

A este, kosielky som nemala, tie dve co som v zivote mala (dostala) som aj po prvom pouziti zbalila a odlozila. Total neprakticke. Kup si prekladane (kimonove) Body. Uplne super vynalez.

diana20
16. jan 2018

No neviem, ja už mám dvoch ale aj keď bol len jeden tak mi práčka musela ísť skoro každý deň.. Dieťa sa rýchlo zaspini, prekaka, pogrcka, oslinta. Podľa mňa ak budeš prať každý druhý deň, tak body a dupačky máš dosť.. Ale záleží od toho aké máš babo. Môj prvý sa večne prekakal, môj druhý stále grcka zase..
Aj dva-trikrat ZŠ deň musím všetko prezliecť.. Hlavne ale treba myslieť na to ze po mesiaci to už bude pravdepodobne malé už pre babo.. Podľa mňa nekupuj viac.. ☺️

marlen_ka87
autor
16. jan 2018

@katrin21 si milá dakujem

sashenocka007
16. jan 2018

ja odporucam aspon 10 ks body par ks mozes kupit aj vacsie dlhsie ponosiba ak bude babo grckat odporucam pobradniky

katrin21
16. jan 2018

@yanni no, su super v tom, ze je brusko v teple + to vyzera pekne + je to dobre pre kyptave mamicky, co sa boja chytit dieta ( ano aj take su :D_ zazila som ) ,alebo pre chlapov...
Ale mna napr. slo rozdrapit, ked mi to moj muz stale cele porozopinal a potom naspat zapinat mrte tych cvockov... 😀
takze nie kazdemu to musi vyhovovat, ja som ich aj tak obliekala cez hlavicku a nerozopinala, ale inak som ich mala rada, prave preto, ze babatku je viac teplo vpredu na brusku ( prevencia bolesti bruska, ked brusko zachladne)

yanni
16. jan 2018

@katrin21 hihi predbehla si ma😉

katrin21
16. jan 2018

@yanni si to chcela dopisat? 😀

marlen_ka87
autor
16. jan 2018

@babatinko666 skor mi islo o to aby som zbytocne nevyhadzovala peniaze :D ale dakujem kazda rada cenna

blabla195
16. jan 2018

Moje obe deti prezili prve mesiace v overaloch (mladsi pripadne v bodynkach, kedze sa narodil koncom maja). Mne to prislo najpraktickejsie na obliekanie a najpohodlnejsie pre dieta (nic netlaci na brusku, nic sa nevyhrna...). A kedze nemali reflux a neznasali prezliekanie, v pohode boli cely den v jednom. Podla mna stavi par baleni overalov (6-10ks), par bodyciek (2-5ks) a tepkacikov (2ks)- ked chces dieta "vyparadit" ☺. Samozrejme zavisi od toho, kedy sa dieta narodi. A v pripade nudze, v tescu dokupis a to uz uz tusim v kazdom meste...

yanni
16. jan 2018

@katrin21 ja zu som aj kona zvarela. A potom, no otvorim a idem este nieco pokukat. No a citam. Fakt prispevok ako cez kopirak.😂

yanni
16. jan 2018

@katrin21 myslis tie kimonove? ja som mala take, co mali na jednom boku po tri cvoky. Tie boli super. Obliekala som ich hlavne, ked sme niekde isli a bolo aj "cezpolne" treba prebalit (si ani nevies predstavit, kde vsade som ja deculo prebalovala napr. v takej arabskej pusti😂 )
tie som mala tak prve 2-3 mesiace, potom uz Bola pohoda aj cez hlavu, uz deculo neprotestovalo.

diana20
16. jan 2018

@marlen_ka87 a áno dobrá rada sú podbradníky.. Ale napríklad môj grcka toľko veľa, že si aj tak ogrcka aj tričko a tepláky vždy.. Lebo keď vypije mlieko grcka aj 5 krát

katrin21
16. jan 2018

@yanni ja som mala take viac cvokove, z HM a teda super boli, aj som ich mala rada, len teda nerozopinala som to, mne zas nevadilo cez tu hlavicku, ja som zvyknuta s dietatom manipulovat od 13r, mas pravdu ze v roznych podmienkach je to rozne, ale da sa , nevidim v tom az taky rozdiel, podvihnem hlavicku, obleciem, kdekolvek :D , ale jasne, ze kazdej vyhuje ine.. samozrejme... a s tym grckanim sme sa fakt zhodli uplne :D sranda...
@diana20 ano, aj tie nieco pomozu, aj ked idu zubky a dieta slinka, take tie slintačiky trojuholnickove, tie su fajn 🙂 vid foto... aj s prekladanym body z HM :D

yanni
16. jan 2018

@katrin21 jeeeej male nunu. Hned by som brala dalsie.

katrin21
16. jan 2018

@yanni ani nevrav.. neter teraz caka, presne ako moja, v marci bude.. chlapcek.. a keby mam menej rokov, idem do toho... uz teraz sa mi zda velka.. a pritom je taka mala stale, ale babo to uz neni 😃
a to na fotke ma 2 mesiace, ale korigovane 2t .. lebo je o 6t skor narodena, takze to mimi drobucke sme si uzili dlho, ale aj tak to uslo nejako rychlo.. ale to som uz mimo temy..

dominika6
16. jan 2018

@marlen_ka87 počúvaj svokru má pravdu

diana20
16. jan 2018

@katrin21 áno aj ja mam takéto trojuholnikove ale nie sú nepremokavé takže mne sú na nič lebo malý tak slinta, že za 5minut je premoceny takýto podbradník 😀 mam zásobu aspoň 15 nepremokavých

kormelia11
16. jan 2018

@marlen_ka87 čakás chlapčeka alebo dievčatko? Pri chlapcekovi budeš mat väčšiu spotrebu aspoň môj zakaždým keď som išla prebalit tak sa ocikal na kompletku jeho som prezliekanie aj 5x denne plus aj grckal pri dcérke som menila každý deň po kupani ona bola,, čistota,, od narodenia 🙂

marlen_ka87
autor
16. jan 2018

@kormelia11 dcerku :D

katrin21
16. jan 2018

@diana20 aha, no nam stacili , ale su aj nepremokave take klasicke male podbradnicky. moja prva slintala veru viac, tato ani moc nie, tak stacili 🙂

ajsha123
16. jan 2018

Na prve 3.tyzdne, max.mesiac, budes potrebovať veľkosť 56. Zo vsetkeho. Potom zasa zo vsetkeho velkost 62. Na nejake 2 mesiace. Potom 68... cca do 5-6 mesiacov. Takze nekupuj vela dopredu, uvidis, ktory typ Ti budedari vyhovovat... na leto letne veci, na zimu teplejsie... napr.ak bude mat babo polroka v lete, pancusky 68 nevyuzijes... naša dostala svetrik 80 (cca na rok), v auguste sa narodila, nevyuzili sme ho... Mozno je to usmevné, ze to takto rozpisujem, ale ja som si to pred narodenim prveho dietatka dostatočne neuvedomovala

simcatko17
16. jan 2018

Ja som si na začiatok najviac pochvaľovala overáliky - dupačky 🙂 Nemusíš to dávať cez hlávku a má zakryté pekne aj nôžky...rýchlo sa to prezlieka a nikde netlačí guma ako na tepláčikoch 🙂

siska53
16. jan 2018

@marlen_ka87 podla mna o dake-4 ks viac. Ak baabtko bude grckave,tak moze byt,ze zaspinis viac. Viac prat budes,ked pridu prikrmy a neskor,deti sa vedia dost zaspinit aj vo vyssom veku..

aduska121
16. jan 2018

ahoj ja som ani nevedela ze na to su tabulky😀 to je uz asi moc na čo všetko najdeme tabulky...zatial ti to staci ved si dokupis ..podostavas....

jankadr
16. jan 2018

@marlen_ka87 ahoj.ak chces mam na predaj tie previnovacie z h&m aj veci po mojej dcere.

anketkarka
16. jan 2018

@marlen_ka87 ja by som na zaciatok viac nekupovala. Kazdemu vyhovuje ine nieco, odskusas si a potom dokupis ak nebude stacit a nebudes stihat prat. Isto aj nieco podostavas. Novorodeniatko moze max grckat a prekakat sa. Ja som tiez mala nakupene do bludu 56. Narodila sa 42 a mala som problem zohnat tak malinkate veci. Napriek mojej nesikovnosti, neskusenosti (prekakala sa) som si vystacila s par kusmi co som zohnala narychlo. A babatka tak ryyyychlo rastuuuu...

solinkarka
16. jan 2018

5ks bodyciek je malo pri novorodencovi ak nechces kazdy druhy den prat. Predsa sa ogrcka, prekaka...aspon tych 8ks urcite by som mala