Čo mám nakúpiť pre novorodenca?

18. nov 2022

Ahojte🙂 už sa strácam čo by malo mat moje dieťatko nakúpené. Napíšem Vám sem, čo už mám, prosím poradte čoho mám malo,resp. čo mi chyba🙂

Body s krátkym rukávom 11ks
Body s dlhým rukávom 5ks
3 dupacky 0m
3 dupacky 3m

deti95060810
18. nov 2022

nejaký svetrík? čiapočku - aj dnu sme dávali - tenučku - aspoň tie prvé týždne.
plienky...

pribinak
18. nov 2022

Kedy sa má bábätko narodiť?

veronika3110
18. nov 2022

U novorodenca som používala cely mesiac len dupacky, ktoré boli na gombíky.. bála som sa mu narábať s tou hlavou a pchať ju cez body.. podľa máš tých body veľa, ale to zistíš sama 😁😁
Nejaký overal hrubší ešte určite, svetrik

miskamicha
18. nov 2022

Ja som pre zimne babo body s krstkym rukavom nevyuzila. Mala som biele resp.kremove body s dlhym rukavom asi 15ks. Poldupacly 5ks
..dupacky 5 ks. Perinky 3 ks. Ciapocku na dnu som nedavala, mali sme 23c
Popripade nejake ponozky...svetrik...plienky latkove

leangela
18. nov 2022

Kedy sa ti dietatko narodi?🙂 Nikde som to nevidela uvedene, to dost zavazi, lebo ak sa narodi cez zimu, tak toho budes potrebovat pravdepodobne o kusok viac🙂

autor
18. nov 2022

Ja som to nedopisala 🤦‍♀️🤷‍♀️
Ďalej mám
3 svetríky
2 čiapočky
3 pary ponožiek
3 pyžamká
10ks latkove plienky
A ďalej neviem čo ešte je taký základ 🙂

lenkakravcova
18. nov 2022

Pre bábätko som ja osobne využila viac pyzamiek (veľ 56-68), než body. K body totiž treba potom aj teplaciky a tie majú väčšinou problémy so stláčaním bruška ak je silná gumka a tiež so stláčaním noziciek ponozkami.
(čiže ja som to mala skôr naopak: 2-3body a 10 pyzamiek).

tinkavvv
18. nov 2022

Moje dieta tiez prvy mesiac travilo den noc v pyzamku 🙂 najlepsie na zips

sundew
18. nov 2022

Podla mna je toho malo,malo čiapok hlavne -treba tenke na doma a v nemocnice,hrubé na von; ponozky tak isto. Nohavice.hrubé dupacky s dlhým rukávom. Pančuchy, bunda,overal na von.

kitycat
18. nov 2022

Plienok este aspon 10

226lenka
18. nov 2022

Kedy sa má dieťa narodiť? Ak teraz v zime tak budeš potrebovať ešte overal a fusak. A plienky odporúčam dokúpiť ešte asi 10 ks. Ja ich mám 15 a poviem ti že je to málo. A ešte aj zavinovačku

stanzi
18. nov 2022

Stale si nepovedala, kedy sa ma dieta narodit, na tom tiez zalezi 🙂 Inak suhlasim s @lenkakravcova, na zaciatku som vyuzivala hlavne pyzamka a nie body…kedze novorodenec casto spi, prislo mi logickejsie mat ho v pyzame, nie stale mu obliekat body+teplaky+ponozky…

autor
18. nov 2022

Vdaka za rady 😇 a koľko ks pyžama by mala mat malá? Veľkosť 50 a 56? Mám chaos 🤨 koľko ste kúpili vy? Rodiť by som mala začiatkom januára

zuzudrnda
18. nov 2022

Syn januárový - najviac overal/ pyžamko 5-6 ks, Max 5ks body krátke a 5ks dlhé rukávy. U nás sa lepšie osvedčil fusak do kočíka a nohavice,svetrík,čiapka,teplé strikovane ponožky. Viac netrebalo, dieťa rýchlo z 50-56 vyrastie a aj tak treba prať. Točili sme to isté stále. V dome som čiapočky na hlavu nepoužívala. To zavisi. Len zavinovacku a deku. Dieťatko toho nepotrebuje veľa a vždy sa dá dokúpiť, podedi sa.

autor
18. nov 2022

@zuzudrnda Jeej Vdaka 🙂 a pyzamko aká veľkosť?

zuzudrnda
18. nov 2022

Pyžamko 56 cm. Syn mal mať 5 kg. Našťastie mal 4,30 kg a 53 cm. Tie prvé veľkosti boli teda max.do 1m

ukulela
18. nov 2022

mne sa napr osvedcili male plienky (vreckovkovy rozmer) - ku licku na sliny, na utretie, ...
50ky som nekupovala, starsi mal 52 cm a 3 a pol kg a 56 nosil len prvy mesiac, potom sup do 62. mladsi mal o 200g menej a musela soim po narodeni dikupit par kusov 50, lebo c 56 plaval .... ale som za to, aby si zacinala par kusov 56 a viac 62, to vynosi dlhsie.
velkmi dobre su body s prekladom (nedavaju sa cez hlavu, ale sa obliekaju ako kabatik a zapinaju cez brusko) - a niektore maju aj podsite rukavy na konci, ktore prehnes a nahradia rukavicky, na doma skvela vec, mimino sa nedoskriabe. (zohnala som v predeti.sk, ale myslim, ze aj C&A mali take, uz si nepamatam)
a kolko ks? rataj, ze v lepsom pripade mimino denne 2x prezlecies, v horsom 4x, ak sa precika, pogrcka ... tak ak budes mat 8-10 ks ten zaklad na spodok, bude to stacit (pre mna zahlad bolo body s dlhym a pyzamko//overal, to nosil vkuse. k tomu nejake pancuhy/poldupacky, kabatik/mikinka, ... mam oktobrove deti a body s kratkym ako mali nenosili vobec, az na jar ....
overal na zimu/do kocika som kupovala vacsi ako aktualnu velkost, aby stacil na celu sezonu (teda na 3mesiace) - radsej som pod dala este jeden tensi flisovy za 7€, ako kupovat o 2 mesiace dalsi za 30 ...

ukulela
18. nov 2022

viec co,ja som pyzamka kupovala v tescu f&f a v C&A tusim ... vezmi chlapa a kupte 5ks 56 a 5 ks 62. a ak bude mimco male, posles ho do toho isteho obchodu pytat este 56ky,

aliaray1
18. nov 2022

Ja by som tie pyzama na zips a idealne od Lindexu, su hrubsie (bavlna) a maju 2ty zips. Cize pri prebalovani vytiahnes iba zospodu 1 zips , nozky von a prebalis...vediwt toto ine ani nekupim. Ak body, len zavinovacie na cvoky. A urcite nie kratke pre novorodenca, lebo oni nemaju termoregulaciu.

Fantasticky pomocnik je nemocnicna zavinovacka, babo uviazes ako v nemocnici (na panaka, ruky pri tele) a bude kludne spinkat a nedoskriabe sa.

Mas toho malo no.

lenkakravcova
18. nov 2022

Ja som kupovala 56 pyžamá 3ks a asi 7ks 62ku.
50tku vôbec nie. Už do tej 56 to bolo LTT (jedine 50tka z Lindex = všetky ostatné značky v 56. Ale pozor Lindexove sú bez noziciek, takže tie som kupovala až neskôr od 3 mesiaca, lebo ma hnevalo tie stiahnuté ponožky okolo noziciek).
Deti som mala 3kg a 3,5ks, takže nie nejaké extra veľké. Ak sa ti narodí väčšie tak už ani tu 56tku nejako dlho nevyužiješ. U nás bola používaná na prvý mesiac iba. Potom 62. Po 3 mesiaci 68.

panizima
18. nov 2022

Ja by som kúpila viac body s dlhým rukávom, s krátkym rukavom do kúpiš v lete väčšie. Fusak, keď sa narodí v zime, overal teply, deku

mimussenka48
18. nov 2022

Výsledky vyhľadávania pre slovo “Body s krátkym rukávom pre januárové dieťa nevyužiješ. Ale tiež ako vyššie baby písali body som využívala minimálne, skôr u nás doteraz frčia overaly na cvoky a to má malý 7,5 mesiaca. Z čísla 56 vyrástol rýchlo, síce najskôr bolo trochu väčšie a to nemal ani 3kg, keď sa narodil. ”

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perlita007
18. nov 2022

Máš termín cca ako ja, i keď ja budem plánovanou sekciou, ja som nakúpila pre miminko dosť toho, myslím,že ani nevynosi a vyrastie mi z toho....body dlhý rukáv 15, polodupačky, košieľky, overal zimny 2 ks a to jeden tenší, druhý hrubší, čiapočky tenšie, hrubšie, rukavičky proti poškriabaniu, ponožtičky, no rátam z tým, že teda ak sa pogrcka, veľmi pokaka, aby sme mali vždy čisté.....

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perlita007
18. nov 2022

@perlita007 a to ešte keby som mala všetko rozpisat čo sme nakúpili od ohrievacky mliecka, cez pestúnku....ojooooj

autor
18. nov 2022

@perlita007 a velkost si aku kupila?

zuzinka888
18. nov 2022

Deku fusak- vobec to nemusis prehanat a mal vela veci. Hlavne ak chces balit do zavinovacky. Ja som aj doma 1 mesizc balila ako v porodnici. - iba kosielka na nozicky plienka- prebalovala som kazde 3 hodiny a nechcelo sa mi stale vyzliekat/ obliekat. Aj ked som dala dupajdy / overal hned ich ogrcol....A ked nieco zachyba v dnesnom svete internetu- objednas o dva dni ti kurier stoji pre dverach.✌

mamusa123456789
18. nov 2022

Hlavne máj hrubý overal a hrubú čiapku na cestu z pôrodnice, ostatné objednáš alebo pošleš niekoho kúpiť ak ti bude chybat

perlita007
19. nov 2022

Veľkosť 52- 56-62, ale kúpili sme aj pre istotu pár väčších, ak by bola malinká dlhá po tatovi.......