Čo potrebujem do pôrodnice?

zurom
29. jan 2019

Ahojte žienky. Za dva mesiace ma čaká pôrod a začínam si chystať výbavu do pôrodnice ale stále si nie som istá čo všetko potrebujem. Nejaké základné veci viem, čo potrebujem, ale keby ste boli také zlaté a poradili mi čo všetko potrebujem z vašich skúseností. Som prvorodička, tak neviem čo potrebujem. Prípadne keby ste boli také zlaté a poradili mi aj to, čo budem potrebovať aj doma nevyhnutne pre bábätko. Ďakujem krásne 🙂

bobula46
29. jan 2019

@zurom neviem ako v nemocnici kde ideš rodiť, my sme museli brať plienky, vlhčené plus krém na zadok pre krpca. Čo by som odporučila sú vložky do podprsenky a teda ja som neznášala keď ženy chodili s flakatymi koselami, ja som nosila športové podprsenky, mala som dve a menila som. Pokiaľ máš doma kúpenú odsávačku už teraz tak si zober aj do pôrodnice. Keď sa mlieko začne tvoriť tak to nemá konca. Môžeš si zobrať aj bavlnené plienky, ja som si ich napríklad dávala má prsia keď mi mlieko veľmi tieklo a tampóny som musela každú hodinu meniť.
Samozrejme nezabudnúť papiere (sobášny alebo z matriky), nabíjačku. Viac nočných košieľ. Detské mydlo pre teba. Ja som mala popôrodné nohavičky, takže ako z obväzu a tie boli veľmi pohodlné

zuzipolo
29. jan 2019

@zurom ahoj,súhlasím s @bobula46 v podstate ti napísala čo budeš naozaj potrebovať,tie športové podprsenky sú ozaj super,mne sa síce mlieko vôbec nerozbehlo,ale aj ja som si brala tampóny do podprsenky..ja som musela mať aj podložky
pod seba,to podľa nemocnice,nie v každej musíš mať svoje.potom tie klasické bavlnené plienky pre bábätko na grcku...inak to zistíš až na mieste čo budeš ozaj potrebovať a myslím,že čo nebudeš mať tak to ti rada rodina/muž prinesie ;)

zurom
autor
29. jan 2019

Ozaj žienky, ešte ak mi viete niektorá poradiť s tou odsávačkou. Mám si kúpiť manuálnu alebo elektrickú? či to je v podstate jedno? Inak rodiť budem v Žiline.

zuzipolo
29. jan 2019

@zurom manuálnu Avent natural som mala,mne vyhovovala,ja som v podstate nekojila,len odsavala skoro dva mesiace.. elektrická mi prišla brutálna,ale možno je super :D v Žiline ti neviem pomôcť,ale v nemocnici by mal byť zoznam veci čo si máš priniesť,alebo u nich na stránke 🙂

zurom
autor
29. jan 2019

@zuzipolo je tam zoznam, ale viem že ešte niekto bral aj kopu iných blbostí okrem toho zoznamu tak už sama neviem 😀

bobula46
29. jan 2019

@zurom zober si aj podložky pod seba, viem že kamarátka v Žiline potrebovala 🙂 aspoň päť. Keď ti ostanú vyuziješ doma keď sa bude drobec učiť bez plienky.
Domov odporúčam kúpiť plienky už vo veľkosti 2, nie je to nejaký extra rozdiel. A keby sa náhodou narodilo menšie bábätko tak toľko dobehne niekto kúpiť. Doma inak čo potrebuješ tak oblečenie, zavinovačku aspoň jednu, ja som mala dve, jednu rýchlo zavinovačku a druhú perinku, klasickú s tromi mašľami na viazanie a to bolo super, krpec v tom spával dlho, už mu nohy trčali ale najlepšie zaspal keď bol zviazaný, tiež sa mi tak lepšie nosil, uspával...
Z liekov, pre istotu, som kupovala paralenové čípky, to je jediné čo môže bábätko keby ho chytili teploty. My sme využili až pri prvom očkovaní, ale mala som už doma. Tiež môžeš kúpiť pupíka, je to vetrová masť keby náhodou bruško bolelo.
Tiež mám doma odsávačku avent, kupovala som aby bola ku nej aj fľaška, taká sada a maličký doteraz pije iba z nej

zuzipolo
29. jan 2019

@zurom áno,aj ja som brala kopu hlúposti,potom to muž nosil domov,ozaj ti tam veľa netreba 🙂 budeš stále v nočnej košeli,bábätko tam dostane oblečenie,až keď pôjde domov si ho prezlečieš..inak odporúčam dvojo papuče,aj gumenne do sprchy.a keď chceš tak knižku,ale úprimne ja som nejako čas nemala,bola som po sekcií,potrebovala som to rozchodiť a potom som stále pozerala na moju malú,keď už bola so mnou 😃

bobula46
29. jan 2019

@zurom pokiaľ plánuješ dávať krpcovi cumlík tak tiež zober so sebou. Ja som mala avent 0-2 mesiace a maličký ho mal skoro do štyroch, sedela mu tá veľkosť.
Ja som si ho tam nezobrala a tak muž zháňal, maličký má normálne cumel, fľašu a normálne sa dojčí takže verím že nie každé dieťa cumel pokazí

prvosienka7
29. jan 2019

Do pôrodnice toho tak moc zase nepotrebuješ, môžeš si vlastnú perinku doniesť, keď tak tú odsávačku a tampóny na prsia, športovú podprsenku môžem tiež odporučiť, tá mi bola najpohodlnejšia a podložky 🙂 Samozrejme plienky 🙂

radka_245
29. jan 2019

@zurom klobúčik Venta alebo Odsávačka veľmi dobre mať pri sebe

vektricka16
29. jan 2019

@zurom a nezabudni aj masticku na bradavky,ja som mala kalciovu ta sa mi najviac odsvedcila..

conspi
29. jan 2019

@zurom u nás som potrebovala aj veci pre bábo. Hneď po donesení na izbu sme deti museli prezliecť. Nechali nám iba zavinovačky

whatever1
29. jan 2019

@zurom Odsavacku by som riesila asi az potom. V niektorych nemocniciach ich zapoziciavaju v nutnych prípadoch a vzdy sa da dokupit..Nevies dopredu ako sa ti bude tvorit mlieko a v nemocnici ti poradia. Mne bolo povedane ze najlepsou odsavackou je dieta😅 .Mam rucnu a dodnes som ku pouzila len raz a ani mi to poriadne neslo... Ja som si brala sebou malo veci a z toho mala som este menej pouzila. Najvacsia blbost co som si sebou brala bola kniha😂😂😂.

zurom
autor
29. jan 2019

mám si do nemocnice zobrať už aj tie kojenecké podprdy či nejaké športové?

bobula46
29. jan 2019

@zurom ja som si brala športové, doma nemám ani jednu na kojenie, zo začiatku som používala práve športovú lebo nikde neotláčala a teraz obyčajné ako aj predtým, normálne sa dá dojčiť aj tak.

whatever1
29. jan 2019

@zurom Po porode su sportove podprdy velmi pohodlne. Kojenecku som si ani nekupila. Doma chodim aj tak bez podprdy a ked sme na navsteve tak kojim v inej miestnosti. Ci podprdu vyhrniem alebo rozopnem mi je jedno😄

elizita
29. jan 2019

Ja si berem tentokrat ak sacky na grcanie. Predtym mi nikto nepovedal, ze nie je to take vynimocne pri porode grcat.. a kojenecku si urcite ber aspon jednu... nevies aky typ budes prave ty.. a kym som kojila, nosila som ich aj s vankusikmi aj v noci,,, v noci mi mlieko vytekalo a takmer vzdy ked som kojilam tak mi vytekall aj z druheho prsa.. a odporucam drobnost, gumicku do vlasov... budu ti v zaciatkoch kojenia asi dost zavadzat ak mas dlhsie...

mijunik
29. jan 2019

@zurom ahoj, ja Ti odporúčam aj papierové utierky, ja som mala tie zelené, ale aj kuchynské sú super. Využiješ na utieranie intímnych partií po sprchovaní, ale ja som ich napriklad využívala aj pri prebaľovaní dcérky, aby sa od jej zakakaného zadočku nezašpinila postieľka. Zo začiatku mi totiž moje dve ruky na ten prebaľovací úkon nestačili... 😄😄

saja1
29. jan 2019

@zurom okrem vyssie spomenuteho, a veci v zozname ktory poskytla nemocnica, odporucam tiez: pero, maly notes alebo papier, jar a hubku na riad (aspon na antolskej sme si pribory umyvali sami) a tiez mydlo na ruky. Na samotny porod si zbal bud zvlast tasku, alebo si velku tasku zorganizuj tak aby si lahko mala dostupne- hlavne- doklady, uterak, slapky do sprchy, slapky do izby, ziletka, flasa vody, hroznovy cukor, gumicka do vlasov, casopis (mozes byt na cakacke aj 2 dni), 1 nocnu koselu, ponozky, balzam na pery, mobil s nabijackou, taska na veci v ktorych prides do porodnice a nejake drobne obcerstvenie pre muza. Odsavacku urcite nekupuj. V normalnom pripade ju nebudes potrebovat, ked ano, muz ju rychlo kupi.

vieronika14
30. jan 2019

@zurom a kedy mas termin? Ja 24.3. a tiež budem rodiť v ZA

bobricek1979
30. jan 2019

@zurom maminky ti už viacmenej všetko povedali ešte dettol pre istotu keď ťa nastrihnu a na pupcek masť a gázu aby sa tam nič nedostavalo to beriem nech sa to rýchlo hojí tu gazu len prikladať uvidím za pochodu či využijem a tie poporidne vlozky si kúp priamo v zdravotníckych aj podlozky rovno a kúp rovno tie podložky na inkontinenciu tie sú väčšie a lacnejšie a taktiež splnia účel

zurom
autor
30. jan 2019

@vieronika14 ja mám termín 4.4. ale tak vieš ako, človek nikdy nevie 😀

zurom
autor
30. jan 2019

Ďakujem vám krásne všetkým za pomoc. Ak vás ešte niečo napadne. kľudne dopíšte, ale už teraz to je v pohode a myslím, že je tu všetko potrebné napísané 🙂

vierusik5
6. feb 2019

Ahojte žienky 🙂 našla som vaše komentáre...mám odsávačku avent manuálnu a ani raz nepoužitú,predám ju za 25€ ak by niektorá chcela... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre