Zoznam veci do pôrodnice - rady

christin1280
28. feb 2021

Ahojte maminky , som 31 TT , prvorodička pomaly sa už chystám s vecičkami atď .. a rada by som bola ak by ste mi poradili aj čo si zobrať zo sebou do pôrodnice 🥰viem že na nete je milión zoznamov ale potrebovala by som tak zo skúseností mamičiek že čo ozaj budem potrebovať ,🙏 koľko toho atď takisto aj pre miminko.
Pravdepodobne budem rodiť na Kramároch 😊😊Ďakujem
🙏

denden77
28. feb 2021

@christin1280 ja som bola na Antolskej, zoznam maju na webe a postacovalo.. navyse som si vzala akurat vodu, nieco na chrumanie a bolo mi luto, ze som zabudla sluchadla 😁

lucinkkaa
28. feb 2021

@christin1280 ahoj ja som pre seba mala aspoň 3 nočné košele dojčenské
Popôrodné vložky aj nohavičky tie boli pre mna po pôrode najlepšie
Mala som aj tampóny na prsníky ale nevyužila som ich lebo mlieko sa mi spustilo až doma po 5dnoch
Mala som jeden uterák jednu osušku
Ponožky
Veci na hygienu ale nič parfumované kvôli bábätku
Šľapky do sprchy určite a papuče
Župan
A pre malého som mala len oblečenie v ktorom som ho brala domov a ciapocku a cumlík
Plienky pre novorodenca a aj látkové som mala ale nepotrebovala som ich inak všetko mal od nich aj oblečenie aj perinku ja som ešte deku mala pre neho takú malinku a myslím že to je všetko

13riska13
28. feb 2021

@denden77 aj ja som bola na Antolskej a plne súhlasím nič viac mi nebolo treba esre som aj domov niesla

lenkakravcova
28. feb 2021

@christin1280
Odporúčam Stopkašeľ (nie stoptussin ale stopkasel - pre kojace ženy) , kvapky do nosa, aj pre bábätká a vitamíny. Mnoho mamiciek sa vracia z nemocnice s covidom alebo chorých. My sme tiež ochoreli, síce len na niečo bežné ale dcérka mala upchaty noštek, takže takéto veci si vezmi. Nedajú ti ich tam keď budeš potrebovať. Musel nám manžel doniesť, a ako sú obmedzenia s návštevami tak to bolo komplikovane.

hipuska
28. feb 2021

Ešte je dobré, sa "dobre" pobaliť. Na vrch tašky uterák, šľapky, voda so sosacikom. To k pôrodu. A potom keď ťa preložia na posteľ a aby si mala pri ruke vložky a podložku na posteľ ak tak. A vodu

karamellova
28. feb 2021

@hipuska potvrdzujem😊mne ked dali na prijme klystir a az potom som sa zacala hrabat v kufri ze kde mam toaletak....to bola rychlost teda...takze ten niekde navrch tasky.....a takisto u nas pytaju podlozky a vlozky hned na porod a to som sice mala navrchu ale mi porodna zahlasila ze: a to vacsie vlozky nemate? (Mala som klasicke SAMU) a v kontrakciach som tam dolovala tie dlhe bella tak to tiez nebolo nic moc.....inak odporucam navrch k slapkam a uteraku( u nas sa voda nesmie) aj balzam na pery, gumicku na vlasy a hroznovy cukor....a samozrejme doklady

mijunik
1. mar 2021

@christin1280 moja vychytávka boli obyčajné papierové utierky. Jednak na utretie zospodu, je to hygienickejšie ako uterák a aj pri prebaľavaní dieťatka, kým si zosúladíš ruky. Ja som zo začiatku mala pocit, že dve ruky mi pri prebaľavaní nestačia 😄, tak som to robila tak, že som vybrala špinavú plienku, podložila utierku, dcérku som očistila a špinavú utierku zahodila. A potom som dala čistú plienku. Veľmi rýchlo sa naučíš, dve ruky Ti naozaj stačia, ale zo začiatku mi papierové utierky veľmi pomohli.

mijunik
1. mar 2021

@christin1280 a ešte fén. Mne pomohol okrem vlasov aj na upokojenie mojich detí. Príjemne teplý vzduch som im fúkala na bruško, keď plakali "bez príčiny". A väčšinou to zabralo. 🙂

ejbyk
1. mar 2021

Ja este odporucam male svetielko...take stukacie na baterky len....my sme boli na izbe (davno) 3 zeny...a mali sme sice nad postelami svetlo....ale vypinac bol daleko a svetlo dost tuhe...stacilo mi male svetielko aj ked som chcela len kuk na maleho alebo aj ked som kojila v noci, nebudila som svetlom ani maleho ani spolubyvajuce....

gbgb
9. mar 2021

@ejbyk no to na izbe mala spoluleziaca take ked male ako nočnú lampu, lebo tie reflektory nad posteľou do očí svietia a nedá sa spať.
Ja som mala podľa zoznamu Kramáre no a tam aj hrnček, príbor, ja som mala aj kávu 🤣, Lactulosu ako doplnok k strave!!, látkové plienky do zavinovacky, podlozky niekedy maju a niekedy nie, to iste s vlozkami, poporidne nohacicky som vyuzila, pri prvom aj odsavacku a flasku 🤦🏼‍♀️, flasku s naustkom k porodu, bodycka s dlhym rukavom pre dieta, nocne kosele na dojcenie bez gombikov a sportove podprsenky (ja tie origos nadojcenie nemusim) a prach na pranie 😉.

chiki001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz