Čo všetko je súčasťou základnej výbavičky?

tinkakm
17. feb 2014

Prosím niekto so skúsenosťami, čo všetko treba do základnej výbavičky pre dieťa 🙂

verkom
17. feb 2014

Ahoj, no toto závisí aj od toho kedy sa má bábo narodiť, či v lete alebo v zime.... Ale každopádne by som brala aspoň 14 kusov body, dupačky a overaly tak po 10 kusov spolu, rukavičky tak tri pári by mali stačiť, ponožky tak 7 párov, svetríky alebo kabátiky čo dostať ak j dupačkám tak cca 5 kusov.... a potom zimný overal a rukavice, tenké čiapky len asi 2 kusy a teplé čiapky tiež tak dve.... a samozrejme perinku alebo zavinovačku, ja osobne som pančušky nepoužívala kým nebola dcérka trošku väčšia- tak 4-5 mesiacov..... ale veeeľa záleží od toho kedy sa dieťatko narodí.....

tinkakm
autor
17. feb 2014

no dietatko sa narodi v maji 🙂

loli39
17. feb 2014

ahoj takže keď sa narodí v máji je už pomerne teplo treba ti nejaky tenší kabátik hlavne body dupačky ponožky rukavičky tenké, tiež čiapočky tenšie aj hrubšie a podľa toho pre čo sa rozhodneš buď perinku alebo zavinovačku. a ak budeš chcieť tak mu môžeš kupiť aj pančuchy nekupuj toho zbytočne veľa lebo to dieťatko to nevinosí ani neušpiný keďže je malinké a bude len ležkať ak chceš kukni tento eshop s oblečením sú tam vybavičky aj pre novorodencov tak ak sa ti bude páčiť rýchlo kúpiš drobcovi čo chceš http://www.mamebabo.sk/ vecičky sú tam prevažne z anglicka a nemecka

elienka
17. feb 2014

@tinkakm ja mám májovú dcéru, zo začiatku mi rástla v tom overale - akože pyžamku, tenký kabátik a čiapočka, perinka. potom bolo teplo, tak body s krátkym rukávom, nejaké poludpačky či tepláčiky s ponožkami, potom som začala využívať body s dlhým rukávom a dupačky a keď sa začala tmoliť, tak body dlhý rukáv, pančušky, tepláčiky, ponožky. Vždy treba toho toľko, koľko sa špiní - napr. body som menila aj 2x za deň, niekedy častejšie (mala mierny reflux) ale pančušky nebolo treba toľko ks. mňa zo začiatu zachraňoval bazár tu- dievčatá posielajú veci naozaj rýchlo a tieto mini veci sú naozaj lacné, Tesco - tieto záladné veci sa tam dajú kúpiť za pár euro a majú príjemnú kvalitu. Hlavne nenakupuj priveľa vecí z jednej veľkosti, lebo nevieš, ako rýchlo bude bábätko rásť a ako sa vyvinie celé počasie tohto roka. Takže ja som kupovala podľa aktuálnej potreby.

kofoluska
18. feb 2014

@tinkakm V maji uz bude relativne teplo (teda - ako keby teraz bola zima, ze :D ). Par kusov body s kratkym, par s dlhym rukavom. Ked budes kupovat s kratkym, v CandA mavaju take super bodycka so zapinanim na boku. Je to hlavne na zaciatku, kym sa naucis s dietatkom manipulovat Ty aj otecko, velmi prakticke. 🙂 Dupacky bez rukava mozno dvoje - pod ne das body s dlhym rukavom a mozete ist von. 🙂 Dupacky s dlhym rukavom - tych by som kupila viac. Moze v tom spat a mozes s nou v tom chodit aj von. Ak ju budes mat v kociku zakrytu, tak by som jej okrem dupaciek s dlhym rukavom alebo dupaciek bez rukavu, body s dlhym rukavom a ciapky uz asi toho vela na seba nedavala, prehriatie je vzdy nebezpecnejsie ako podchladenie. Rukavicky sme my osobne nepouzivali - ale nas sa narodil v juli, to uz bolo fakt teplo. Teraz nam stacia tri pary tenkych rukavic - mava ich ked ideme von - pod overalom. No a tenke ciapky - stacia Ti dve. Ponozky sme pouzivali ked bolo velmi teplo - ze mal krpec len body kratky rukav a ponozky, nic viac. Pancuchy miesto teplakov, ale az ked uz bol vacsi.
Ked budes nakupovat, pozor, aby aspon body a dupacky s dlhym rukavom boli pekne ku krku. Niektori vyrabaju take, ze mas na hrudi Vecko. Hrudnik musi byt v teple - kvoli pluckam.

No a potom take ako zavinovacka, nejake deky - tensie aj hrubsie, velmi sa mi osvedcilo hniezdo do postielky. A asi dva mesiace sme pouzivali aj tzv. polohovacku, pretoze maly preferoval jednu stranu a zlezaval si hlavicku. V kociku s tym vela clovek nespravi, ale v noci v postielke spaval na boku - a to som mu striedala strany. Vdaka tej polohovacke sa mi nepretocil ani na brusko ani na chrbat. 🙂

tinkakm
autor
24. feb 2014

dakujem baby za rady, ste velmi zlate 🙂