Dávate už deťom tenšie pančušky?

map0007
7. okt 2014

MAMINKY CHCEM SA OPYTAŤ ČI UŽ DÁVATE DEŤOM PUNČOŽKY ALEBO SILONKY.MAM 2ROČNU SLEČNU A NEVIEM ČI JEJ UŽ DÁVAŤ ALEBO NIE.KEĎ CHODÍME NA PRECHÁDZKY TAK ZATIAĽ SOM NEDAVALA,KEĎ BERIEM KOČÍK ABY POSPALA V ŇOM VONKU TAK JEJ DÁM NA NÔŽKY DEČKU.AKÉ MÁTE NÁZORY? ĎAKUJEM🙂

liebling98
7. okt 2014

Najstarší má 5, prostredný 2. Keď ideme ráno o 7h pešo do škôlky, nemajú pančuchy, ani ma to zatiaľ nenapadlo. A to nebyvame zrovna na nížine. Najmladší (8mes) je ešte v kočíku, tomu ráno dám pod tepláky pančuchy, potom tenkú deku a nánožník. Poobede, keď ideme pre najstaršieho do škôlky, nemá pančuchy ani drobec.
Pripájam sa k divným mamičkám
@henushka
@fidka79
@mawka

dejnas
7. okt 2014

pančušky ešte vôbec 😝 cez deň je stále ešte viac ako 15 stupňov, nemyslím, že sú potrebné

jana_eyre
7. okt 2014

@map0007 davam.. deti vrstvym, a vrstvenie je dolezite na celom tele, len v roznej intenzite.. cize, nedavam hrube bundy a hrube gate, ale davam viac tensich vrstiev.. Ak ma hore napr. 3 vrstvy, dole su idealne dve.. mladsej davam vrstiev viac, lebo ona sedi v kociku a je zimomriva..

cannella
7. okt 2014

Dávam, nie tenšie, ale normálne, klasické punčošky.

Ja už nosím tiež 😀

5katarina7
7. okt 2014

no mňa ešte tiež nenapadlo dávať pančuchy,moja behá vonku len v tepláčkoch a hore má len body a sveter,čiapku zatiaľ tiež nenosí...síce skoro ráno nechodíme von.

jana_eyre
7. okt 2014

zeny, ked tak citam diskusiu, tak sa musim smiat - preco sa vzdy musite nejako delit na divne, ci nedivne, na nieco co ide s davom, ci nejde..

ved sa to neda porovnavat - kazde decko je ine a kazde inak znasa chlad.. nebudem decko obliekat podla toho, aky je mesiac, ale podla toho ake to dieta je.. starsi syn sa vela hybe a tak ho nejako nebabusim, jeho vrstvy na tele su tenke, iba jedna hrubsia..

mladsia je naopak zimomriva, tak je jasne, ze ju naobliekam viac.. ani jeden z nich nebyva spoteny, ci studeny.. kazdy snad najlepsie vie, co jeho dieta znesie a co nie..

lucy1001
7. okt 2014

Môj jeden a pol ročný krpec mal dnes body, ponožky, zateplené rifle, tzv. dekovinu a prechodnú bundu. Tenisky nad členky a tenšia bavlnená čiapka je samozrejmosť. Keď je chladno, treba seba aj dieťa náležito obliecť 😝 . Zápal močových ciest sme mali krátko po pôrode (údajne nachytal baktérie zo mňa), no a ďakujem ... už neprosím 😒 . Ale je pravda, že každý sme iný. Ja som dnes skoro zamrzla a môj starší syn že tričko, mikina a pohoda jazz 😎 . Inak v káričke už vozím fusak Lodger bez zimnej vložky. Divím sa divným, ktoré posadia dieťa do káry len tak. Bez ničoho 😨 . To by som mu v takomto počasí nikdy neurobila 😉 .

ikika
8. okt 2014

@lucy1001 presne tak, ja som tiez za prechodny fusak - Lodger super vyber 😉 ... my dospely sa hybeme, ale tie deti sedia a nehybu sa, nemaju sa ako zahriat... 😒

A propos, ja pancusky uz davam... ale zase, nedavam zateplene rifle zatial... radsej dam tie pancusky, nech ma 2 vrstvy, ako jednu hrubu...
Dalsia vec je, ze deti maju zadky ovela blizsie k zemi, ako my dospely, hocikam si sadnu, nerozmyslaju, ze mozu prechladnut "zospodu".

yanni
8. okt 2014

nasi nemaju pancusky ani v najväcsej treskucej zime. A nie to este pri 10-15 stupnoch. Jasne, rano je chladno, ale do skoly/skolky prejdu a von nejdu predsa o 8 rano. A cez den je este teplo. Nasi pri 15 stupnoch behaju v kratasoch a kratkych trickach 😀 😀 😀 😀

p_etrisha
8. okt 2014

@fidka79 No predstav si, ze jej ich davam. Este chora nebola, takze obliekanim to nebude. A ked bude minus 30, neuveríš ale sam jej zateplene gate a fusak. Nechápem, co sa pohorsujes

skoricaxx
8. okt 2014

No dnes sme vyrazali z domu o pol siestej tak najmladsi9mes mal pancuchy zateplene nohavice a nanoznik, zbytok posadky 2,5 a 5 rokov hrusie nohsvice dala som mikinu aj bundu ale ani nebolo treba.....

k_a_j_k_a
8. okt 2014

@map0007 ked chodite cez den a este k tomu aj s kocikom, tak nedavaj pancusky. Prehod cez dcerku tenku deku, ked spi. Ja davam detom (5r,4r) pancusky len ked maju suknu. Inak chodia v leginach alebo rifloch. Ale ja ich mam naucene tak, ze ony nejaky doma v kratasoch a tielku - nekurime a dost vetrame 🙂

amouramour
8. okt 2014

jasne, rano o 7mej by som ich veru zniesla aj ja🙂dcera ma skoro 3

tilly
8. okt 2014

9rocny nenosi ani v zime a 5 rocny len v zime...

yanni
8. okt 2014

inak baby, ja mam taky pocit, ze dospelakom, hlavne zenam, je celkovo chladnejsie ako detom. ja ked pripravujem ranajky este v pyzame, tak musim natahovat ponozky a decka behaju po dome po parketach bose a polonahe, sedia s holym zadkom na tych studenych parketach a stavaju si lego atd. a nekricia, ze zima a ani chori nie su. darmo rucim po nich, nech si aspon ponozky obuju. Este vypustia hlasku do eteru, ze naco. Po vonku behaju v tricku a ja si musim obliect uz nieco dlhe. Nikdy neobliekajte deti podla seba. Hlavne deti, ktore uz chodia, netreba babusit. Mensie hreje este babyspeck a pohyb, väcsie su stale v pohybe.

stanislavao
8. okt 2014

@map0007 ja davam 5 rocnemu synovi pancusky uz davno. ako sa ochladilo pred cca 3 tyzdnami, tak od vtedy ich nosi. rano je zima a potom cez den vydrzi. aj fuka, aj su na chladku, tak treba. bundicky a ciapky nemaju, ked je "teplo", ked pani ucitelka povie, ze netreba, ale bez pancuch by som ho von rano nedala.

chovancova27
8. okt 2014

my sme dali včera prvý krát, začali mu sople tak sme dali do škôlky

womankc
8. okt 2014

áno už dávam , ak je ešte napríklad hlásené pekné počasie a dávam jej teplé nohavice , tak ešte sem tam dám len ponožky. Ale dnes sa mi ráno sťažovala, že jej je chladno ,takže som dala rovno pančušky

certi
8. okt 2014

@map0007 Ja raz neviem, co obliect malej do skolky, lebo tam je strasne teplo, ale von ich neoblecu do ineho, idu v tom, v com su vnutri, tak som jej dnes dala prvykrat teple pancusky a tenke teplaky. Aj sa hravaju na zemi a od zeme taha zima..tak uvidim, ci bude spotena. Inak von davam len bavlnou zateplene sportove gate.

lorela
8. okt 2014

Nie, ešte nedávam.

brumka
8. okt 2014

detom hlavne ze date sveter bundu cize uz 2-3 vrstvy maju hore a na nohy len hohavice? jasne ja dama uz mesiac pancuchy aleniekadzy den podla pocasia. mam dievcata a predstava ze mi prechladnu odspodu a budu mat nasledky. mam vela kamaratok co chodili "na lahko" a maju problemy v dospelosti..u nas takmer stale fukastudeny vietor

lussy666
8. okt 2014

toto nema byt rypanie ani nic podobne, cisto moja zvedavost - ked v tomto pocasi obliekate detom pancuchy, ako ich obliekate v januari?
moja dcerka ma 4 roky, do skolky chodi rano o 6,50, byva okolo 13 - 17 stupnov, ako kedy...ma nohavice alebo teplaky, ponozky tenisky, ked prsi gumaky. a hore tricko a mikinu, ked fuka alebo prsi, tak tenku nepremokavu bundosku.
leginy alebo pancuchy pod gate davam teda ovela neskor, ani v 10tich stupnoch teda este ne....
btw dnes rano som videla dieta v rukaviciach a strikovanej capici...to uz je konecna podla mna....

brumka
8. okt 2014

@lussy666 v jauary davam oteplovaky 🙂 alebo su aj hrube pancuchy

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beronsche
8. okt 2014

Dcerku (2,5 r.) sa snazim obliekat tak hrubo ako seba. A kedze by mi este nenapadlo obliect si pancuchy, nenapadlo mi, ani dat ich jej. 🙂

jasminet
8. okt 2014

@lussy666 uprimne? mne rano cestou do skolky teda bola tiez riadna zima na ruky, ze som aj s laskou myslela na svoje rukavicky 😀 😀 😀

ale nie, pancuchy este nedavam ani jednemu (5r a 2r), dcera tensie rifle, ponozky a tenisky, tricko, mikina a bunda
syn to iste, akurat vcera dostal podsite rifle, lebo nepodsite mu neuschli 😉 😀 on ma este tenucku ciapku, dcera ani tu.

m.i.r.i
8. okt 2014

@yanni moja rec..u nas presne tak isto..ja rano obujem ponozky, na pyzamo zupan a tak fungujem..a moj syn v tricku a v ponozkach, ziadne papuce..ja ho nahadam, ze daj si papuce a rozmyslam, ze nejake tricko s dlhym aspon, co mu zima nie je a on ze nieeee...mne nie je zima..a veru nic z toho nikdy nema...a nehovoriac ze ked bol babatko tak spaval pri 16-18st v izbe...a mal na sebe len bodynko a bol v baby vaku...ruky vonku a ja som priliezla do spalne, pod seba na postel ovcia vlna, hrube pyzamo, ponozky a na seba deku, lebo perina bola takaaa studena...jasneze sa spalo fantasticky,ked som sa uz zohriala, tak postupne vypadla v noci deka, potom ponozky, potom ovcia vlna..🙂 ale inak stale kosa..on bol stale uplne zdravy..a teraz spi v pyzame tenkom..v izbe ma uz okolo 21st..neda sa nam to zrazit teraz ale on sa odkope v noci a spi celu noc na perine...a co...rano vstane, ruky teple, nozky teple..ziaden problem..ja perina po krk...zababusena...a ked takto spal u nasich, tak moja mama ho celu noc chodila zakryvat a pozerala na mna co mu nedam ponozky a hrube pyzamo aspon ked sa mi tak odkopava...proste uplne inak tie deti.. a hlavne nasa generacia je zvyknuta babusit a babusit...a prekurovat doma..ja uz sa snazim nekurit a radsej sedim v zupane kedze som zimomrava a nehybem sa dost..ale maly aj doma ma tricko ked je dnu 21...

yanni
8. okt 2014

@m.i.r.i ano mas pravdu. my sme prekurena generacia. V panelakoch kurili ako divi a v rodinnych domoch sa akoby prisposobili tym panelakovym ludom. Ja ked som prisla v 90tych okoch do DE, tiez mi bola stale zima. Tu sa tak neprekuruje. Vsetko je jednoducho zvyk. My mame tiez v spalnach 16 stupnov. Nizsie to neklesne, lebo ani v hlbokej zime su tie noci nie take studene ako volakedy. Na Vianoce sme mali 20 stupnov. A to sme nedaleko Alp. Celkovo bola zima velmi mierna. Paperove bundy som ani nevytiahla. Lyzovali sme sa len v mikinach. Termopradlo som nakupila a nemali to ani oblecene. A na zimu to este stale nevyzera. jasne, tu jesen uz citit, noci su chladne, rana tiez. Ale na den 20 stupnov.
Nasi uz povedia, ked im je zima. Ale to som pocula za posledne dva roky len dva razy. Aj to len preto, ze krpcek sa na ture spotil a potom zaslo slnko a ofuklo ho. ale vytiahli sme bundu a bolo.

m.i.r.i
8. okt 2014

@yanni ja som tiez nejaky cas zila v Nemecku a neskor v Irsku - a to bola dalsia liga 🙂 V zime v balerinkach, suknickach..v lete ked bolo teplo, co bolo pre nich uz 23 st tak sa kupali v mori...my sme sa triasli..tam je zname, ze su celkovo otuzilejsi ti ludia..v byte sme si tam tiez zvykali na to, ze sme mali velmi sviezo aj v noci aj cez den...v noci tak 17st a cez den mozno 20...a bolo to ozaj uplne ine...my by sme potrebovali poriadny trening sa takto do toho dostat, iste sa to da, ale uz sme prekureni..ja som uplne zamrznuta..stale sa obliekam...ale nechcem aby si tak zvykol syn...