Detský monitor dychu počas spánku dieťaťa

slnieckojanka
9. aug 2013

Ahojte mamicky, stretli ste sa s detskym monitorom dychu? Ako to funguje,odporucate mi to? Ake su pozitiva a resp.negativa...oplati sa mi to kupit nove,alebo staci z bazaru? Dakujem za odpovede, o dva mesiace rodim,tak som zvedava😉

demeterka
10. aug 2013

@reni12 Neviem ale asi si necitala poriadne co som napisala, ale vzdy je to tak trochu o povahe matky. lebo aj ked nejaka mamina monitor dychu ma, tak ten monitor to dieta nezachrani, musi ho zachranit rodic ktory musi reagovat hlavne kludne. Monitor iba upozorni na to ze sa daco deje, tak isto ako kazda matka aj bez monitoru citi ze sa daco deje, teda aspon vacsina mamiciek to podla mna citit musi, o tom je to materinske puto. Nam sa to stalo, ja som reagovala okamzite aj bez monitoru. Rozhodne som toho nazoru, ze ziadna buduca mamicka by nemala citat taketo fora a studovat kadejake podobne stresujuce clanky, lebo zarucene ostane v takom strachu, ze potom klud asi tazko dosiahne. Vzdy budu smutne pribehy deticiek ktore uz nie su s nami, je to velmi smutne, nikomu to nezelam, ale je to tak. Lenze je aj vacsina veselych pribehov a stastnych deticiek na to sa treba sustredit. Toto je taka vecna tema ako ockovanie, nikdy sa neda najst kompromis a vzdy budu dva druhhy ludi, jedny co su ZA a druhi budu vzdy PROTI a potom je to dokola stale o tom istom a tie debaty sa stavaju az nezmyselne, preto buduce maminy by nemali nic podobne citat a riadit sa svojim instinktom a zdravym rozumom.

katarina.banska
10. aug 2013

my mame tiez monitor aj sme mali
a veru som kludnejsia. prvy sme mali novy a teraz sme kupili pouzivany, no este v zaruke a obidva halo snuza

reni12
10. aug 2013

@demeterka táto téma sa nedá porovnať s očkovaním, pretože monitor dychu nemá žiadne negatíva, môže len pomôcť. Samozrejme rozhodnutie, či mať či nie, je na rodičoch. Nechcem sa tu doťahovať, zažila som si svoje a pochopí to len ten, čo to tiež zažil. A spoliehať sa na to, že veď si to určite všimnem, keď prestane dýchať, tak to je málo podľa mňa. Tiež som len človek a v noci mi treba spať. A určite nie je na škodu mať informácie, Ty to zrejme vidíš tak, že budúce maminy si na základe toho vsugerujú problém... No moja skúsenosť hovorí opak, naozaj keď som mala syna, informácii bolo málo a tiež chýbalo málo a už by tu nemusel byť. Vtedy ma síce na výpadok dýchania neupozornil monitor, ale proste už sa bojím riskovať. Pred druhým pôrodom to bolo prvé, čo sme kúpili, kúpou nie je čo stratiť...Ale jasné, že Tvoj názor Ti neberiem, pekný deň 🙂

simca06022011
10. aug 2013

@katkasofi no presne, ale ved vies, matka co cely den/noc dojci, beha okolo domacnosti a nevlaaadze (v inychh temach je o tej tazkej praci dost popisane), urcite lahne do postele a nespi.. alebo spi tak, ze pocuje aj to ze dieta prestalo dychat ;)

geenna
10. aug 2013

@demeterka ja som jednoznacne za monitor. ano matka citi a ma puto s dietatom ale niektore dni su unavne a ked som v hlbokom spanku nech mi nikto netvrdi ze pocuje vsetko okolo. Lebo su rozne fazy spanku. A tiez sa mi po narodeni deti zmenil spanok ze pocujem vselico ale mam aj spanok tvrdy ze nic nepocujem. Ja tiez nestresujem ale ked nam pipal monitor vzdy som s kludom skontrolovala situaciu. a v klude spala. a ani nie som ziadna americka rodinka len som sa aspon niekedy v klude vyspala. Samozrejme ked sa dietatu nedostane rychlej pomoci tak monitor nezachrani ale aspon upozorni a na to to je. zazila som aj plane poplachy ked dieta bolo na opacnej strane postielky ale radsej 10takych........

bijan
10. aug 2013

@slnieckojanka moja malinká sa narodila o mesiac skôr.monitor nám dali už v pôrodnici a už pred jej narodením sme vedeli,že ho kúpime.ja som kludnejsia,spinka vo svojej postielke vedľa mňa.áno aj my sme pipali,našťastie to boli len plané poplachy,kým som si zvykla,že to treba vypnúť,keď už je drobec na rukách.neľutujem tejto investicie.aj keď si možno niektoré myslíte,že som ustráchaná mamina,ja len viem,že by som si to vyčítala,keby niečo.

bijan
10. aug 2013

@katkasofi plne s tebou súhlasím,presne si to vytiahla,toto zažiť nechcem!!!

lapri
10. aug 2013

Ahojte,
podľa mňa bol monitor dychu to najlepšie čo sme pre malú kúpili. A ak by som sa mala rozhodnúť znova, či kúpiť alebo nie tak určite kúpim.

katika55
10. aug 2013

@slnieckojanka Urcite odporucam, ja som pri prvej dcerke nad niecim takym uvazovala, ale nakoniec som to nekupila. Hoci som mala... pri dcerke bol totiz porod ukoncovany kliestami, takze bola rizikovejsie babatko. Ked mala 7 tyzdnov, uz som ju musela dokrmovat - vybrala som dcerku z postielky, bola v poriadku a kym som prisla s mlieckom, tak som videla, ze je fialova, pena okolo pusinky, oci vyvratene... boli to sekundy, nereagovala na nic, nedokazala sa nadychnut a nakoniec som jej nasilu vtlacila prst do pusy a vtedy sa konecne nadychla. Tie sekundy boli pre mna ako minuty. Dcerka bola uplne v poriadku, tvarila sa, akoby sa nic nestalo... skoncili sme v nemocnici, kde nam potvrdili, ze sa jedna o SIDS. Dostali sme monitor, nakolko slo o ohrozenie zivota dietatka, tak nam ho preplatila poistovna. Nebol problem ho kupit, ale mali sme tolko papierov, vyjadreni od roznych lekarov, ze to za nas riesila jej pediatricka a poistovna nam to schvalila a teda aj preplatila. Monitor sme pouzivali az do jej 1,5 roka, spustil sa este 4x, ale to pipanie ju vzdy "nakoplo", ja som bola kludnejsia a najma pokojnejsia. Po tejto skusenosti vela mojich kamaratok ani neuvazovalo nad tym, aby monitor nemalo - stacil len tento "podnet", ale co viem, tak si to velmi pochvalovali. Kludnejsie spali, nemuseli byt stale v strehu... teraz cakam druhe babatko a bez monitora uz urcite fungovat nebudeme. Jedna "skusenost" stacila... 🙂

katkasofi
10. aug 2013

@bijan
@simca06022011 ďakujem baby však sme ľudia... Ved keď nemá nejaká mamička na nový monitor nech si pozicia alebo kúpi používaný... Potom si bude hlavu buchat keď sa daco stane? Nekupim napr. kolotoč nad postielku ale zabezpecim si kludny spánok. Nemusí sa nič stať. Ale aj môže...

nicolle21
10. aug 2013

ale sa to tu rozprúdilo.. ešte ste autorke zabudli spomenúť, že kúpiť používaný z bazáru je ako vyhodiť peniaze von oknom (nechcem nikoho uraziť), pretože človek nikdy nevie, ako sa ten pôvodný majiteľ o prístroj staral.. monitory dychu treba pravidelne kalibrovať (každých 6 mesiacov), aby fungovali na 100%, preto ak by som neinvestovala do nového, určite by som si požičala z pôrodnice, tam ich udržiavajú určite..
pred 26 rokmi, keď som sa aj ja narodila kliešťami, moja mama nemala monitor a prežila som.. nechcem bagatelizovať nikoho názory ani skúsenosti, každá matka má tú svoju "úchylku", o ktorej si myslí, že je najdôležitejšia pri výchove a starostlivosti o bábo.. ja som tiež veľmi chcela monitor, nakoniec v pôrodnici malý mal v postieľke a ja som ho za ten takmer jeden týždeň ani raz nezapla, jednoducho som to nepovažovala za potrebné..
samozrejme som rada, že niečo také existuje, a že to pomáha zachrániť detičky.. už keby to bolo len jedno na svete, stálo by to za to 😉

simca06022011
10. aug 2013

Ja som kupu vobec neplanovala, ani som o takom niecom nevedela. V prvom rade som bola podnikatelka a az potom tehotna mama, robila som si svoju pracu az kym som nesla do nemocky. Mala som vybrany iba kocik, ktory mi doniesli az ked sme odchadzali z porodnice, kym som tam bola poskladala sa tam aj postielka, kupene som mala iba tie najzakladnejsie oblecenia a kozmetiku, lieky, plienky. Toto som si vyskusala v porodnici, moje dieta bol spachtos, ona tam prespala cely cas, na krmenie sme ju doslova budili. U nas sa tento monitor pouzival ako som pisala aj do roka. Nikdy nebol s nim ziadny problem. Neviem si bez toho predstavit bytie, kedze som musela po byte stale behat, nieco robit, pracovat, mala som to ako "alarm",. Niektore mamicky maju vysielacky na deti, monitory a neviem co, mne toto stacilo... jasne ak mamicka bude spavat s babom v jednej posteli, su to vyhodene peniaze.

@nicolle21 a kde a ako sa to kalibruje ? v navode ani nikde som sa o tom nic nedocitala (aspon si nespominam) a kludne by som si svoj dala prekalibrovat a skontrolovat. Presne kvoli tomuto mam monitor odlozeny a nepredala som ho, pretoze som nevedela ci a ako sa da zarucit ze funguje ako ma, aby ma potom nejaka mamicka neobvinovala, ze som jej predala nieco pokazene...

nicolle21
11. aug 2013

@simca06022011 kde a ako sa kalibrujú presne neviem, nevlastním monitor, takže som sa nezaujímala.. známa je zdravotná sestra a od nej viem, že tieto monitory potrebujú pravidelný servis, aby fungovali ako majú a v pôrodnici teraz čo mal môj malý v postieľke mal vzadu nálepku s mesiacom a rokom dokedy má platnú prehliadku.. osobne si to predstavujem tak, že výrobca má nejaké servisné miesto, zmluvné, kde keď predložíš doklad o kúpe, máš servis bezlpatný, ja som tak mala 5 rokov na foťák, len som prišla, či už išlo o výmenu nejakej časti, alebo len čistenie zrkadiel, neplatila som nič 🙂 podľa mňa by nebolo od veci skontaktovať sa s výrobcom a popýtať sa na info 😉 ako to organizujú v pôrodniciach fakt netuším

bubina7
29. aug 2014

My ho mame tiez a neviem si uz bez neho predstavit noc resp. bez zeleneho svetielka ked ho vidim blikat hned sa mi lepsie spi