Detský sprchový gél - tekuté mydlo

evelynka86
22. máj 2021

Ahojte,
chcem si robiť vlastné vlhčené utierky, a potrebujem do nich detský olej a sprchový gél/tekuté mydlo. Olej už mám, viete mi prosím odporučiť nejaké tekuté mydlo, ktoré je bez parfémov, bez škodlivých látok, proste naozaj vhodné pre novorodenca? Keby bolo ešte aj v skle, bola by to trefa 🙂
Ďakujem pekne.

(Novorodenca nebudem umývať zo začiatku žiadnym mydlom, neskôr budem používať prírodné tuhé. Teraz mi ide práve o to tekuté, ktoré sa pridáva do čistiacej tekutiny, v ktorej budú namočené bavlnené handričky na utieranie zadočka).

mcech
22. máj 2021

@evelynka86 Soaphoria ma, ale je tam tusim trochu mejakeho eterickeho oleje, da se koupit staceny... Nebo z DM od Alverde detsky, Babysensitive na telo i vlasy

marrydreamkas
22. máj 2021

@evelynka86 ja som pouzivala perlan a olej Medvidek, netrufla by som si utierat sprchovym alebo mydlom bez nasledneho umytia vodou...moj nazor.
https://www.plienkyzbavlnky.sk/medvidek-olej-na...
a do kupela maju zase Delfinek a ten som do 3 mesiacov pridavala do kupela, ziadne mydielka

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mcech
22. máj 2021

@mcech Jinak presne tak, taky jsem vselico "vyrabela", ale uplne staci jen ubrousek s vodou...

gbgb
22. máj 2021

@evelynka86 ja som iba umyvala vo vode a tuhym detskym mydlom. Vlhcene iba na cestu a v porodnici.

janage
23. máj 2021

@evelynka86 bupi ma pozri ich stránku. Ale ako píšu baby čistá voda úplne stačí, alebo slabý roztok repik napr.

elizabet173
23. máj 2021

@evelynka86 umývala som pod tečúcou vodou a ešte keď mal syn asi rok, rok a pol, začal mať červené fľaky na chrbtoch rúk, kožná povedala, že je to z tekutého mydla, keď som ho vyhodila a kúpila klasické detské mydlo. bolo po probléme, tak pozor aj na detské tekuté mydlo.

evelynka86
autor
31. máj 2021

@viestta ide mi hlavne o to, ked budem vonku alebo bez pristupu k umyvadlu... neviem si predstavit hovienkovu ritku umyt len handrickou s cistou vodou, to mi nepride dostatocne :(

evelynka86
autor
31. máj 2021

@marrydreamkas toho oleja a gelu tam ide malicko, do pol litra vody 1 cajova lyzicka, takze je to prave na tu "dezinfekciu" a "namazanie", aby ritka neostala s bakteriami a vysusena z vody..

evelynka86
autor
31. máj 2021

@elizabet173 ved prave preto zhanam nejake bez chemie. Bohuzial, my sa vela presuvame, takze mat umyvadlo po ruke je skor rarita nez pravidlo 🙂

marrydreamkas
31. máj 2021

@evelynka86 v tom pripade naozaj odporuvam medvidek olej, riedi sa s vodou a zanechava jemnu pokozku, ja ho pouzivam na docistovanie po umyti alebo ked nestiham umyt,lebo po kakani sa snazim vzdy umyt ritku vodou a detsk.gelom