Je možné dať jednorázovky a vložiť separačnú vložku?

potamota
10. mar 2013

Cawky baby ja by som sa chcela opytat ci je mozne a realne dat dietatku jednorazovku papmers a do toho vlozit daku separacnu vlozku ktora sa da potom vyhodit a ze by sa papmerska pouzila znova ak by nebola velmi napr.precikana alebo okakana.Mna to iba tak napadlo neviem mozno je to dobra blbost 😒 ale ked sa neopytam tak nebudem vediet.Co myslite?? 😉 😀 😀 Mozno by sa dala dat aj daka vkladacka co myslite dalo by sa aj takto usetrit na plienkach 😝 dakujem babenky

zuzanockamt
10. mar 2013

@potamota ja by som to nerobila, pampersky su samy o sebe dobry humus a nechavat dietatu precikanu plienku, len aby som usetrila, to urcite nie ... ja vymienam takmer po kazdom cikani, ak sa da ... a vzdy som to tak robila ... miniem sice este aj teraz dost plienok, ale nebudem riskovat zdravie dietata ... porozmyslaj o latkovych a urcite usetris, ak si vhodne vyskladas vybavu

aurelkan
10. mar 2013

Celkom dobry napad hehe 🙂 Aspon ma zadocek oddeleny od chemikalii. Ale aj tak vrelo odporucam latkovanie, usetris aj ked budes casto menit plienocku. Len ja som spravila chybu ze som prestala ked mal maly 6 mesiacov (vsetky nakupene all-in-one popoliny mu boli uzke okolo stehien ) a o dalsie cca 4 mesiace (ked sa vytiahol) uz latku nestoleroval. Cize radsej neprestavat :P Inak pri druhom babatku by som latkovala znova. Teraz ked uz je vacsi zasa obcas latkujem a ked sa pocika tak mi pride povedat ze je mokry. Ked ma jednorazovku tak nepride. Syn ma 22 mesiacov.

kvetinka211
10. mar 2013

@potamota v niektorych rozvojovych krajinach to tak vraj robia ... kupia jednu pampersku a pouzivaju ju ako plienkove gatky spolu s latkovou plienkou asi 😉 ak myslis taku tu papierovu separacku, tak ta myslim ze zachyti len tuhe, takze pampersku mozes aj tak vyhodit ... a pampersky a ine jednorazovky zacnu byt uz po par hodinach nosenia take rozdrolene, neviem si predstavit ze v tom babo travi cely den ci viac ... asi by som sa na tvojom mieste rozhodla ci budes mat latkove plienky alebo nie ... ja som velmi chcela, nakoniec sme pri jednorazovych a som rada, lebo syncek je trosku narocnejsi nez som cakala a asi by som uz bola scvoknuta kebyze musim este aj plienky riesit ... ale ak bude druhe normalnejsie, tak sa na to mozno dam 😉

grundia
10. mar 2013

Tiez si nemyslim,z je to dobry napad.Jednorazovky su same o sebe nevzdusne a vkladat tam este dalsie separacne vlozky.Ja by som to urcite nerobila ale jednorazovky nam vyhovuju,samostatne 🙂

michaela80
10. mar 2013

Ak chces usetrit na plienkach tak chod do latkoviek ale davat do pampersky este vlozku a znova pouzit mi pripada minimalne nehygienicke... skus si to predstavit na vlozke ked mas svoje dni zeby si nieco podobne urobila..my sme boli od narodenia do 19 mes na latkovkach a od 19 mes ked uz bola cez den bez plienky tak na noc sme davali uz len pampersky / nakolko pri latkovkach bolo dost problematicke prat 1-2 plienky za tyzden / a ked ostala v noci sucha co bolo velmi casto tak rano som plienku vyhodila ...

euka210
11. mar 2013

ked sa male babo pokaka, tak ziadna separacka nepomoze 🙂 to bude vsaaade po celej plienke 🙂

katia7
11. mar 2013

to ako v ramci setrenia? 😕 no mne to tiez pripada humus, ako keby si dam separacku na vlozku a pouzijem zas 😅 a fakt je ze papierova plienka aj ked je sucha sa uz len tym nosenim tak rozdroli ako pisu baby a kojene babatko kaka take ze to podla mna nezachyti cele ziadna separacka 😉

peluskovo
11. mar 2013

davat do jednorazovky separacku sa mina ucinku. separacky su urcene na zachytenie stolice, aby sa lahsie odstranila z latkovky, sama o sebe nezabezpeci, ze ti mokro neprejde na jednorazovku. takze po kazdom napiskanibude mokra ja jednorazovka. ak ju nechas dietatu iba preto, ze nie je "naplnena uplne", tak to urcite pre dieta nie je vobec dobre, nakolko sa moc spoji s chemiou v jednorazovke a ci chces ci nechces, urcitym sposobom sa dostava aj mimo plienky / tlakom, odparenim, ta plienka je stale pri citlivej pokozke dietata.... /
ak chces usetrit, odporucam rozumnu latkovu vybavicku / da sa samozrejme aj financne drahsia, ak v nej mas vsetky modne vychytavky :D / a takto mozes dieta prebalovat bez vycitiek smerom k penazenke vzdy, ked si aj iba trosku cvrkne, aby malo dietatko stale cistu plienkocku. Pracke je jedno, ci vyperie naraz 20 alebo 26 plienok, a aj ked priratas energiu a vodu, a mas rozumnu latkovu zostavu, tak ta to nevyjde drahsie ako jednorazovky, jedine, ak by si dieta nechavala kvoli usetreniu v jednorazovke kym sa "nenaplni ", co urcite ziadna mamina pre svoje dieta nechce, aby chodilo s namocenou chemiou a bunicinou na zadocku. 🙂