Čo robím zle s látkovými plienkami?

gerrwie_girl
14. mar 2018

Ahojte baby! Pred porodom som si nakupila furu krasnych latkovych plienok pre maleho a nevedela som sa dockat ked ich zacneme pouzivat. Dovod bol v prvom rade zdravie Patrika a potom aj zivotne prostredie a samozrejme som chcela aj usetrit kedze by som nekupovala jednorazovky. Ked som ich vsak zacala pouzivat, bola som dost sklamana. Vysvetlim: pouzivam plienky all in one. Cize su tam nohavicky, do nich davam vkladacku a nakoniec tu separacnu vlozku. A ja neviem ci nieco robim zle, ale vzdy mi pretecu. Staci ked pol hodky po prebaleni skontrolujem maleho a mozem ho rovno celeho prezliect nakolko ma premocene cele bodycko aj nohavice. Nechapem to. Dokonca som dala niekolkokrat uz aj dve vkladacky aby to bolo hrubsie a vzdy sa uistim, ze su plienky dost tesno aby nebol nikde priestor na unik mocu. Tiez som mala plienky Pudi Puk by Veru a to bolo to iste. Na ne sli este vrchne nepremokave nohavicky....a tak ci tak to niekde pretieklo zase. Mate s tym nejake skusenosti? Co robim zle? Vsade pocujem iba same chvaly na latkove plienky a ja ich velmi chcem pouzivat, ale nechce sa mi kazdu hodku maleho prezliekat.....

zuzka3
14. mar 2018

Ahoj, neviem ti poradit z osobnej skusenosti, svagrina tiez pouziva latkove take ako pises ty, ze all in one a deti sa jej neprecikavaju. Takze ja by som si na tvojom mieste popozerala videa na youtube, pripadne skusila nejaku poradkynu, mozno odkukas nejaky trik 🙂 vela stastia

danielamb
14. mar 2018

Ahoj, mozno skus skontrolovat smer pipika pred uplnym zapnutim, mne to pretieklo, ked nedopatrenim nesmeroval dolu ale viac nahor

ened
14. mar 2018

Mne napadlo, že ak sú nové, ešte nedosiahli plnú nasiakavosť. Hlavne bambusové plienky dosiahnu maximálnu savosť až po niekoľkých praniach.

asia83
14. mar 2018

@gerrwie_girl Ja som bola tiež taká "optimistka" ako vy. Ja budem len látkové, ušetrím od peňazí cez životné prostredie, proste všetko. Malej som dala látkové plienky len jedenkrát a dosť. Revala ako pavián, keďže to bolo priamo na telíčku, tak ju to štípalo, pretieklo to, no horor. Ono potom som si uvedomila, že doba ide dopredu, rovnako ako s vynájdením telefónu sa obmedzilo používanie telegrafu, tak aj vynájdením jednorázových plienok sa jednoducho obmedzilo (až vytratilo) používanie látkových plienok. Svet sa posúva vpred, tak ako už neperieme v korytách, ale používame automatické práčky, ktoré nám uľahčujú celý proces prania, tak používame jednorázové plienky, ktoré nám tiež uľahčujú starostlivosť o dieťa. Jednoducho tieto jednorázové plienky odstávajú od telíčka, dieťa nemá moč priamo na tele, nepretekajú (pretiekla cca trikrát za dva roky), tekutina v nich sa mení na hustejšiu hmotu. Čo sa týka vás, tak určite si nájdite na internete diskusie mamičiek, ktoré tieto plienky používajú, prípadne priamo návody, ako to používať, možno jeden krok robíte zle. Veľa šťastia.

zirka
14. mar 2018

Ahoj, je to už síce nejaký čas čo som plienkovala- svojho času písali baby super blogy o plienkovaní, kde sa dalo nájsť veľa dobrých tipov a rád 😀. Napr. tu je také rýchle zhrnutie :
https://www.latkoveplienky.sk/blog-preco-mi-pli...
Mne bolo nakoniec ľúto, že som plienkovala len druhú dcérku a pri prvej o latkovkách ani netušila. Dúfam, že súhrn aspoň v niečom pomôže.

huahua
14. mar 2018

AIO nie su veľmi vhodne pre novorodencov. Skus pozrieť aj do skupinky Látkovkarky.

brisilda
14. mar 2018

ja latkujem a neviem si to vynachvalit ... hod nam foto ako mas dietatko v plienocke ... mne maly precikal plienku len ak ju mal dlho alebo som mu ju zapla na volno

carrot_apple
15. mar 2018

@gerrwie_girl na začiatok - teda do 3-5 mesiaca-ti stačí úplne 40kusov obyč.štvorcových látok a 5 vrchných nohavičiek s tým polyuret.náterom a nič iné. Látkovala som vyše dvoch rokov iba takto, jedine čo som si kúpila boli separačné flísové vložky na látkové štvorcové plienky na hovienko a pohodička, zvládla som to a ušetrila nenormálne prachy (to vyrátal muž lebo nešiel tomu veriť) napíš mi IP ak kceš...

lusyc
15. mar 2018

@carrot_apple ahoj. Toto som aj ja chcela skúsiť, najprv na skusku, ze dam latkovu naskladanu plienku len tak na kapsovku, ale pretekalo, takze teraz pouzivame latkove plienky, ale do vnutra do kapsovky a dobre je.

lusyc
15. mar 2018

@gerrwie_girl ahoj. Ja som začala latkovat az od troch mesiacov, lebo dcerka je strasne drobna. Tiez mi to na zaciatku pretekalo, lebo som skusala dat latkovu plienku len na volno na kapsovku, chcela som pouzivat, len latkove plienky a vrchne pul gatky. A tiež mi pretekali bambusové vkladacky aj po x vypratiach. Odkedy davam latkove plienky dnu do kapsovky je to v pohode na zhruba 3 hodiny, pokial nie je aj kaka, vtedy nestiha sat, takze prezliekam komplet. Dokonca jednu dobu kapsovka vydrzala celu noc, no zase som sa teraz vrátila k jednorazovke na noc.

mata682
16. mar 2018

Ahoj. Ja som si tiez kupila latkove plienky. Zo zaciatku som ich aj pouzivala. Davala som dve a uchytila som ich postolkami. Ale dcera sa mi potom castejsie budila. Tak som presla na jednorazovky. Latkove plienky popri malej vyuzivam ale na ine veci.

sonkaxxx
16. mar 2018

Ahoj mne tiez pretekali ale maly trosku podrastol a nepretekaju lebo som to mala zle pozapinane, co sa tyka nasiakavosti tak mali by sa min. 6krat prat aby navysili nasiakavost. A all in one je vhodne pre vacsie mimco take od pol roka. Mne sa najviac osvedcili nohavickove plienky plus navrch pulky, tie vydrzia viac
@gerrwie_girl

radusiq
16. mar 2018

Tiez tieto kapsovky nam na zaciatku pretekali - prve tri mesiace sme uspesne pouzivali bambusove s vrchnymi nohavickami, vsetky tie kapsovky s nastavitelnou velkostou boli prilis velke. Potom ked dorastol tak boli zas tieto uplne super. No jedno je pravda ze kazdemu dietatu sadne nieco ine. Kamoska mala uzasne vyzerajuce AIO, nedala na nich dopustit, kupila som rovnake a nam pretekali, jednoducho mu nesadli. Ale zas chapem ze skusat kym najdes co ti vyhovuje nie je financne prave najuzasnejsie...