Kde kúpim Pampers Premium care vyrobené v Nemecku?

janinka14
25. mar 2013

Ahojte, poradte mi kde zozeniem plienky pampers vyrobene v Nemecku, vo vsetkych obchodoch co som pozerala, maju Polske a tie nechcem. 😖

klincek
25. mar 2013

Asi len skusit nakupit v Rakusku, tam polske pravdepodobne mat nebudu. Inak to asi nevyriesis, lebo distribuciu maju zrejme vyriesenu tak, ze do slovenskych obchodov ide len polska produkcia. Ja kupujem ine plienky, ale system je rovnaky..u nas polske, svagrina v Rakusku este nedavno kupovala svedske (tusim-ale polske urcite neboli).

katy1979
25. mar 2013

my sme ich kupovali tiez v rakusku. Suhlasim s klincek predaj na slovensku budu asi vsade polske

sisaha
25. mar 2013

@janinka14 aj mna rozculuje II. trieda pre vychodny trh, hoci ide o rovnaku znacku..Jedine, ze si spravite vylet do Rakuska a nakupite plienky na pol roka...

liz_lemon
25. mar 2013

@janinka14 daju sa najst aj na Slovensku, ale musis hladat, niekedy ich maju aj v DM alebo Tescu, ale to aby clovek kukal vsetky balenia plienok, co maju vylozene

mirka1611
25. mar 2013

@katy1979
@sisaha baby, do rakúska chodím pravidelne a nikde som ich tam nevidela. Majú iný obal ako tie biele čo sú u nás dostať ?

sisaha
25. mar 2013

@mirka1611 ci zmenili neviem, uz davno plienky nenosime, ale v BIPA som ich videla

katy1979
25. mar 2013

@mirka1611 v bipe sme ich kupovali pravidelne. mam pocit ze maju zeleny obal

mirka1611
25. mar 2013

@katy1979
@sisaha
aha, ďakujem, pozriem podla názvu, - keby som bola vedela, že tieto biele sú polské, tak ich nekupujem :(

tehulka2011
25. mar 2013

v Rakusku sa volaju Pampers Baby Dry a su zelene

tilly
25. mar 2013

my sme tiez kupovali len v rakusku, presne ako to klincek pisala, k nam dodavaju z polska a do rakuska z nemecka...
tak je to aj s praskami, ferrero vyrobkami a pod... a perlicka je, ze v rakusku to maju este aj lacnejsie... teda hlavne tie prasky a ferrero (kinder, nutela, rafaelo a pod.)...

liz_lemon
25. mar 2013

@mirka1611 aj tie vyrobene v Nemecku maju presne ten isty obal, ja som ich v Rakusku tiez nikdy nevidela, my sme tam kupovali uplne ine pampersky, ktore som zase nevidela u nas
tu su vsetky druhy, ktore maju v Bipe, ale Premium Care tam teda nevidim
http://www.bipa.at/Windeln/Baby/baby-windeln,de...

janinka14
autor
25. mar 2013

Dakujem pekne za odpovede, tak ako som si aj myslela.. Nic ine mi neostava, ked chcem pre dietatko kvalitu, musim vyrazit do Rakuska. Sestra mi tam kupila pampers new baby, ze tam tie premium care nikde nevidela, tak asi preto ako aj pisete, ze tam take nepredavaju, ale zas u nas nemaju tie new baby. Tieto su aj s indikatorom mocu ( taky pasik na plienke). Hlavne, ze nie su polske.. 🙂

mirka1611
26. mar 2013

@janinka14 aj tieto polske maju indikator moču - ten pasik, a kde sa daju potom kupit tieto biele ale nemecke ?

janinka14
autor
26. mar 2013

@mirka1611 no ved prave na to som sa pytala aj ja. 🙂 A ak som spravne pochopila, mozno ich niekde na Slovensku nahodne zohnat, ale nikto nevie kde a ked si kupis v Rakusku, tak nie tieto biele, ale zelene, v mojom pripade mi sestra zohnala take co maju v nazve New baby. Tie su len velkost 1 a 2. Maju na obale napisane, ze su ako novinka.

mirka1611
26. mar 2013

@janinka14 no my uz mame velkost 3... a mne sa pači na tychto premium care to ze tá sieťka akoby oddeluje tú mokrú buničinu od pokožky... ani ine pampersky to nemaju - tu sieťku vnutri -tušim..

janinka14
autor
26. mar 2013

@mirka1611 aha no to som este nepostrehla, babatko este len cakam, len uz skreckujem 🙂. Mam doma jedny premium care-polske a tie new baby z rakuska, tak pozriem potom rozdiel. A tie new baby maju na sacku cisla 1,2,3. Tak su aj trojky.

skvelynakup_sk
27. mar 2013

Čítal som, že hľadáte premium care vyrobené v Nemecku. Pozrel som tie čo máme my, taktiež aj v obchodoch, ale všetky sú vyrobené v Poľsku. Špičkovú elektroniku tiež kupujete takú, ktorá je vyrobená v Číne a je ok. Svetové firmy majú prísne normy a musia sa dodržiavať v každej krajine.
Ak niekto narazil na nekvalitné plienky premium care, mohlo ísť o chybnú sériu, ktorá mohla vzniknúť niekde na linke vinou ľudí a pokojne to mohli byť aj nemecké. Predávame ich dosť veľa a nemali sme reklamáciu. Ak by niekto chcel, môže si ich kúpiť u nás v e-shope a v prípade, že by neboli ok, môže ich vrátiť rozbalené neúplné vrátime mu peniaze.

tehulka2011
27. mar 2013

@skvelynakup_sk Podla mna nie je nahoda ze velka firma Pampers dodava na nemeckyhovoriaci trh ine plienky ako na slovanske trhy, je tam isty rozdiel v kvalite. Na druhej strane je rozdiel aj v cene, v Rakusku su Pampers plienky o cosi drahsie ako na Slovensku.

skvelynakup_sk
27. mar 2013

Súhlasím s vašim názorom vo všeobecnosti. Deje sa to snáď vo všetkých odvetviach svetových firiem. Od elektroniky cez autá až po veľa iného. Na západné trhy sú zrejme dodávané tovary, ktoré nie sú vyrábané vo východnej európe. Ale či je rozdiel v kvalite to neviem posúdiť. Nemám čo porovnať, tiež by ma to zaujímalo. Napr. neviem či volkswagen vyrobený v Nemecku je lepší ako ten zo Slovenska a SONY z Číny či je iný ako z Japonska. Možno je to hlavne o logistike. Z východu na východ je bližšie ako z východu na západ a opačne. Veď svetové spoločnosti majú výrobu vo veľa krajinách. Medzinárodná preprava je drahá a je efektívnejšie, že každá linka zásobuje najbližšiu oblasť krajín. No a z Poľska to ku nám majú bližšie ako z Nemecka.

mirka1611
28. mar 2013

@janinka14
@klincek
@liz_lemon
@tehulka2011
Ahojte, tak prave som kupila v rakusku plienky - tie čo su u nas Premium Care vyrobene v polsku, tak v rakusku maju bielo-zeleny obal a volaju sa New baby. Sú ale len po velkosť 3.
@skvelynakup_sk - Tie polske plienky na pohlad možno ani niesu rozdielne od tych vyrobenych v nemecku, ale ja osobne už neverím ničomu polskému, - nerada by som sa za nejaky čas dozvedela že je tam nejaka škodlivá zložka, čo spôsobuje rakovinu,.... takže preto už len z princípu nechcem polské plienky.

katarinnak
28. mar 2013

Baby a aky je rozdiel medzi polskymi a nemeskymi? Lebo ja som striedavona SK a AT a kupujem oba druhy a rozdiel nevidim. Smrdia aj jedny aj druhe. Podla mna tu ide len o to ze su polske a u nas ma kazdy negativny postoj ku vsetkemu co je polske. Keby tie polske boli vyrobene vo Svedsku napr. tak to nikomu nevadi a odrazu by to boli super plienky. Tot moj nazor na vec

skvelynakup_sk
28. mar 2013

@mirka1611
Chápem, ani vás nechcem prehovárať. No nič zlé, čo bolo z Poľska nepatrilo svetovej firme, ktorá tam má len linku, ale technológie a postupy sú rovnaké ako na západe. Aj ja som názoru že Poliaci sú schopný vyrobiť z "hnoja kaviár" . No ak ide o svetovú sieť je to iné. Napr. Mc donald, ak si kúpite hranolky a chees v Poľsku je rovnaký ako u nás, alebo v Anglicku či Nemecku.
Preto sa netreba báť všetkého čo je z Poľska..., skôr sú rizikové produkty čo ľudia robia niekde v "garáži" nikto ich poriadne nepozná, nemajú zvučné meno a chcú len lacno vyrobiť z hocičoho, aby to lacno predali. Títo ľudia ničia meno svojím krajinám.

liz_lemon
28. mar 2013

@skvelynakup_sk never tomu, ze aj ked ide o zname vyrobky, tie co su vyrobene v Polsku su ine, ako tie co su vyrobene napr. v Nemecku
tie, co su z Polska su urcene hlavne pre SK, CZ, HU, RO, BG a pod. a tie, kvalitnejsie su vacsinou urcene Nemcom, Rakusanom, Svajciarom
ved aj nedavno boli zverejnene informacie, ze napr. Cola u nas obsahuje glukozovy sirup, ale Cola v AT obsahuje cukor, argumentuju hlavne cenou, ze u nas by tak musela byt drahsia, a pritom ide o svetoznamu firmu

skvelynakup_sk
28. mar 2013

Tak to je pravda, Coca Cola je všade na svete iná. Pracoval som pre CC 5 rokov tak to viem a nikto sa tým netají 😉

mirka1611
28. mar 2013

@skvelynakup_sk Aj čo sa tyka MC donaldu - je všade iný.... sama som mala možnosť dať si hamburger v anglicku, a bol to fakt diametralny rozdiel - hoci ide o svetovú firmu. Tak isto spomínaná Cola. Nechcem sa hádať, že zrovna Pampers sú tiež iné, lebo neviem, ale už tomu ani nemám chuť veriť, voči polsku som proste skeptická, a asi sa to už nezmení, nebudem riskovať na vlastnom dieťati.

stellamaris
28. mar 2013

@liz_lemon presne tak,kvalitnejsie vyrobky maju Nemci,Rakusania a tak.Polska vyroba je smelina,spomeniem napr.chlieb s posypovou solou...pre plienky plati to iste,preto ak ma niekto moznost,nech si kupi kvalitne plienky v spomenutych krajinach a dokonca aj cenovo vyhodnejsie ako na SK. 🙂

miskamaj
4. sep 2013

ozivujem starsiu temu. Kedze som este zastihla plienky vyrobene v Nemecku (c.1), viem porovnat kvalitu s tymi, ktore su teraz a teda vyrobene v Polsku. Kvalita je naozaj viditelna, hlavne v mnozstve buniciny, v bavlne a v jemnosti tej sietky. Vcera som sa teda vybrala do Rakuska, ze nakupim zasobu plienok vyrobenych v Nemecku a na moje velke prekvapenie, aj tam boli pampersky vyrobene v Polsku 😕 😕 Neviete niekto, kde ich teda kupim? 😠

ivankalienka
24. okt 2013

tak pripajam sa baby k teme, na SK nekupite pampers vyrobene v Nemecku, pre nas trh to robia Poliaci, ja som kupovala vylucne v Rakusku, pampersky do 5 mesiacov, no raz som sa dala zlakat na akciu, ktora bola u nas na pampersky, asi o tri eura lacnejsie, ako v Rakusku, no a co mala moja mala z tych plienok na ritke...no katastrofa, za par dni take zapareniny... teraz sa toho nejdeme zbavit, polske plienky su uplne ina kvalita, cela plienka, sietka, jemnost, bunicina, zapach. Bohuzial, my sme len ten europsky odpad, co nase deti maju nosit takyto bordel. A nie su lacne tie plienky ani u nas, ale najdrahsie. Takze komu sa da, tak nech si ide kupit niekde na zapad ( nemecke ), aj ine detske veci, vsetko ine ako u nas, kvalitnejsie a lacnejsie 🙂

lulka83
15. feb 2015

Zdravím,prosím mohol by mi poslať niekto info aké jednorázové plienky v nemecku sú najlepšie??Momentálne doma používame pampers-zelené..vďaka

migely
29. apr 2015

v Metre v Rakúsku 😉