Ktoré cumlíky sú najlepšie?

angie1511
26. máj 2012

ake cumliky maju vase deticky? ktore sa vam zda byt najlepsie? 🙂

jankaja
26. máj 2012

@angie1511 my používame MAM, sme spokojní 🙂

norcima
26. máj 2012

My mame NUK, ine Betka nechce 🙂

stvura
26. máj 2012

ziadne, osobne neznasam cumle 😉 (ani jedno dieta si nikdy necucalo prsty podotykam, vsetky boli a dve su dojcene)

daniela242
26. máj 2012

Dcérka mala NUK, tiež iný nechcela 🙂

zuzikkaa
26. máj 2012

@angie1511 na znacke nezalezi,,ale starsi chcel iba taky obyc latexovy gulaty-ziadny zrezany ani tvarovany...silikonovy hoi napinal 😝 😝 😝
taky som kupila aj druemu a chytil sa 😀 😀 😀

katarina6
26. máj 2012

Jednoznacne MAM! Lutujem ze som to nevedela skor, kupila som jej vsetky mozne znacky, vsetky vypluvala mali sme Lovi, Avent, Tomee Tippee, a este nejake 2 druhy, az nakoniec najdlhsie v puse udrzala MAM cumlik, ono aj ked sa pozries na to tvarovanie cumlika je viac ten cumlik splosteny, ako bradavka ked babatko cucka 😀, tak mi asi vyzerala..... tak asi im to viac pripomina mamkin prsnik.....
Urcite si kup MAM, maju aj velmi pekne dizajny, a na ich webe sa da registrovat do klubu, a mas aj zlavu na prvy nakup potom cez net.....
http://www.mambaby.com/

katebj
26. máj 2012

kocky a naco cumel? ved dieta nevie, ze moze mat cumel, ak ho nato nenaucite... Nas ziadny cumel nemal a ani si prsty nikdy necmulal ani nic podobne... A nikdy mu cumel nechybal, bol uplne v pohode. A co je najlepsie,nemusim ho od neho odnaucit 😉

ingrid56
26. máj 2012

na MAM nedame dopustit , su skvele !

katarina6
26. máj 2012

@katebj Ja s tebou plne suhlasim!!!! Ja som takisto malej cumlik nechcela davat, hlavne na zac. aby sa naucila dobre sat z prsnika.... hovoria az tak po mesiaci dat cumlik..... ale my sme mali uplne malu hysterku..... ona chcela byt nonstop len na prsniku a na rukach... a jednoducho ani v kociku ani v autosedacke nechcela byt strasne plakala.... a az po mesiaci prijala cumlik a odvtedy bola pokojna v autosedacke aj v kociku..... takze pre nas bol cumlik ako vyslobodenie.... skutocne mala strasne zachvaty placu..... a potom to bolo uz ok. Teraz ale uz ani cumel nepomoze 😀DD, ona vie kricat aj s cumlom v ustach 😀DD, takze cez den ho nema vobec, ak jej nieco vadi, tak hladame ine riesenie..... a davam jej ho len ked ide spinkat, takze na noc, no ked tuho zaspi ona ho vzdy vypluje aj ked bola este mensia to tak robila.... takze ho nema stale........ tak snad to nie je take strasne ked ho ma len na spanie 🙂 a ma 9mes. 😉..... Budem sa ju snazit odnaucat aj na spanie, ale pekne postupne....
Samozrejme, ak by som mala take bezproblemove dieta ako ty, tak mu cumel nedavam...... u nas to ale dost pomohlo.....

ajca123
27. máj 2012

Mám troch chlapcov a ani jeden nemal cumel nač je to zbytočne..
Ja osobne tiez nemám v obľube cumle...

b1105
27. máj 2012

kazde dieta chce ine cumle dobre je dat uz v porodnici ak chces aby chcelo cumel

erika_lukasko
27. máj 2012

mojmu je jedno, aku znacku cumlika mu dam, hlavne, ze dudle... ja mu znacky striedam... ale podla mna je najlepsie kupovat cumliky, ci uz je to mam alebo lovi alebo hocijaka ina znacka, ktore su ortodonticke a silikonove... ine ani nekupujem...

hajanka
27. máj 2012

@angie1511 nezalezi na znacke, nezalezi na tvare, lebo kazde babetko ma rado iny 😉
su aj take ktorym to je jedno aky cumlik maju v puse, ale vacsina aj tak uprednostnuje len jeden tvar, niektore len okruhle, ine len ortodonicke, ine zase chcu len latex, ine zase silikon...

lji
27. máj 2012

@katebj aj ja som si vravela že na čo cumel ale pri našich spoločných začiatkoch som bola rada za ten umelý výmysel a vôbec mi nevadí že budem musieť odúčať 😀 aj tak ho má len ked spí a hned ked sa zobudí na požiadanie ho vyberie a schová 😉

cecil36
27. máj 2012

My nemame cumel, my mame prsty 😀 Ale vazne, cumel sice mame od Aventu, ale nejako extra vyuzivany nie je. Maly odmalicka nebol velmi cumlovy typ. Tento od Aventu pouzivame iba ked potrebujeme uspat a aj to ho hned ako zaspi vypluje 😅

kokorunecka
27. máj 2012

Moja malá sa cumlíkom uspáva a potom jej ho buď vyberiem, alebo ho sama vypľuje..
Ani by som jej ho nedávala, keby si nezačala tak strašne palček cmúľať... Od dudky odnaučím, ale od palca nie.. Takže som volila "menšie zlo" 😀

bleble
20. júl 2012

Vyskusajte celokaucukove cumliky Hevea, cisto prirodne, makkucke a lahke. Viac v mojom profile. 🙂

lucettel
20. júl 2012

mate skusenost s cumlikmi LOVI?

ducci
28. júl 2012

my mame dudliky na spanie, ale teraz jej rastu zubky, tak sa nim vyslovene ukludnuje... co sa tyka znacky vyskusali sme aj avent aj tie sauvinex (alebo nieco take 🙂), NUK aj MAM ale mala ma rada vsetky 🙂 fakt ziaden rozdiel...

slavik79
16. sep 2012

ahojte, nenasla som podobnu temu, tak pisem sem. mame 3 tyzdnove babatko a velke trampoty s dudkou. ked je mala napapana, prebalena, cistucka, je relativne spokojna, ale len do chvile ked sa zacina mrvit a ja vtedy viem ze chce dudku, ale akonahle jej ju dam, zacina problem. strasny plac, nervozita, otaca hlavickou, je nespokojna, ja som si ista ze ten cumel chce, ale nevie si ho "spravne ulozit" v puse. tak vyberame, vkladame znova, 100 krat dookola, napravame polohu, cumel saje, hlavicku vytaca na strany, potrebuje ho mat akoby podoprety o plienku a zavinovacku, ale keby mi tak vedela presne povedat ako jej mam ten cumel ulozit 🙂 takto len tapem pri strasnom placi, mam pocit ze niekedy trafim polohu, ale akonahle sa vsetko posunie co i len o milimeter, myslim plienka, alebo zavinovacka, zase sme na zaciatku. uz som z toho uplne zufala, jediny kludny spanok ma vtedy ked zaspinka pri papani, niekedy ju nedam ani odgrgnut, lebo uz viem ze by sa prebudila a zacali by tie trampoty s dudou. mam doma viacero cumlikov, rozne znacky, vsetky skusam, ale vysledok je rovnaky, nemyslim ze je problem v znacke, ale v tom ako ju spravne "napolohovat". inak, bez cumlika place este viac. vedel by mi niekto poradit? stretli ste sa s tym a nebodaj aj nasli riesenie? 🙂 dakujem.

bleble
26. sep 2012

@slavik79 ahoj, skusala si aj rozne tvary naustka? anatomicky alebo gulaty, gulaty sedi viac malinkym babatkam, anatomicky potom skor ked uz zacinaju zubky, pripadne nemoze byt zo zubkov nervozna? Pozri si moju ponuku cumlikov a pripadne aj hryzatko Panda 🙂

marllik
26. sep 2012

silikonovy babylove z DMka ma celkom malu dudku to najmensie cislo. Maly nechcel tie sikmo "zrezane"cumle len ploske. Ked z DMka na cas zmizli presli sme na MAM- tie su tomu podla mna najpodobnejsie, ale su drahsie.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vonicka
26. sep 2012

@slavik79. tiez ma napadlo, ked som citala tvoj prispevok, ci este nechce byt na tebe, skor ako na cumliku. No a zienky, ktore hovoria, ze naco cumel, ved ich deti si necmulali ani prsty, tak ja zas hovorim, ze su deti, ktore si tie prsty cmulaju ked cumel nemaju. Dopredu to zial nikto nevie, ci si jeho dieta nebude cucat palec, ked mu nedame cumel. Z mojho okolia poznam strasne vela rodicov, ktorych deti si cmulaju prsty, takze az taka rarita to nie je.

slavik79
27. sep 2012

@teegreen skusala som este dat trosku papat, niekedy jej urobim davku a potom ked place, dorabam este 30 ml, ked place, este dalsich 30 ml, pokial sa neupokoji a zaspinka, niekedy mam pocit ze to s tym krmenim prehanam, ale snad ked uz neplace, ani nezvracka, tak je hadam vsetko v poriadku, mala je teda riadny jedak, alebo aspon spapa urcite viac ako je davkovanie na aptamile 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavik79
28. sep 2012

@teegreen aj to skusame, ale vodicka nam teda nechuti, resp. chuti len dovtedy pokial si neuvedomi ze to nie je mliecko 🙂

laura0
9. okt 2012

@slavik79 podla mna si este stale netrafila typ cumlika co by jej sedel,vyskusaj uplne obycajny okruhli....ja som mala podobny problem so starsou dcerkou a po 2 mesiacoch sme konecne trafili dudku ako ona chcela uplne obycajnu okruhlu latexovu co by ma ani nenapadlo ze taku bude chciet.Druha dcerka taku odmietala a ta zase chce Mam cumlik.&iny ani za svet.Takze nic ine len skusat.Inak ja si neviem predstavit aby moje dieta nemalo cumel,ukludni sa s nim ,zaspi a vypluje ho z pusy ,takze pri spani ho ani nemá. 🙂

slavik79
9. okt 2012

@laura0 uz sme prisli na to ze vlastne je jedno aky typ dudky ma, moja mala spi stale na boku a podstatne je aby ho mala stala podoprety resp. zahrabany v latkovej plienke, aby nevypadol 🙂 inak, cumlik tiez nepotrebuje mat v puse stale, vacsinou len ked ju uspavam, potom ho vypluje..tiez celkom nerozumiem mamickam ktore su tak strasne proti cumliku, pouzivali sme ho aj my a prezili sme bez ujmy 🙂) neviem ako inak by som upokojila malu, snad nie poldnovym nosenim po rukach 😉