Látkové klasické štvorcové plienky. Aké sú ich výhody?

register
29. mar 2009

Ahoj mamičky a nastávajúce mamičky. Zaujímalo by ma, čo Vás viedlo k používaniu klasických štvorcových látkových plienok? Aké sú výhody a aké nevýhody? Tiež aj reakcie Vášho okolia. Ďakujem.

evicka7
1. apr 2009

blka, záleží, jak často chceš přebalovat, jestli každých půl hoďky, tak ti jedna čč na novosklad stačí, ale je lepší do ní šoupnout ještě jednu na dvanáctiny

blka
1. apr 2009

Aaaa, už mi odpověděla Evička 🙂 . Ale místo té jedné na 12-tiny by šla i vkládací plena nebo ne?

standu
1. apr 2009

blka, zas ide o to myslim, ci budes balit babo nasiroko..neviem baby, ten novorodenecky sklad 1ks cc zabezpeci siroke balenie??? na druhe babo sa chystam s latkou od zaciatku 😀

karolinkafe
1. apr 2009

Dakujem za odpovede. Ahoj Standu 😉
Asi si kupim tie Kikko farebne a tiez jedno ( alebo 2? 😅 ) balenia tych Kikko lux. Kolko by ste mi ich odporucili, s tym,ze asi budem kombinovat s nohavickovymi?

blka
1. apr 2009

Standu, jako že kdybych musela balit naširoko, tak použiju 1 čč na novosklad a pak na to další? Nějak tomu moc nerozumím 😅

helulicek
1. apr 2009

To bych taky chtěla vědět, jak se balí naširoko?
Jinak jsem si myslela, že když dám čč, vkládačku (prý jsou dobrý žíňky z Ikey) a separačku, tak by to chvilku mohlo vydržet ne?

standu
1. apr 2009

no ved aj ja sa pytam, ako sa zabezpeci siroke balenie...ci staci, ked sa da na babo iba 1stvorec novosklad, alebo treba este jeden??? na tretiny? malinke babo som do latky nebalila.....

blka
1. apr 2009

Standu, proč bys nepoužívala látkovky od miminka 😕 ?

standu
1. apr 2009

ale ano, len pisem, ze s malym babom nemam skusenosti, my sme donedavna pouzivali jednorazovky. k druhemu babatku (ak bude) pojdem urcite so stvorcami, kym nebude tuhe kakat, kolkokrat sa mi stalo, ze som pod malu polozila jednorazovku, nestihla som ju zalepit a bolo nalozene 🙂
takze by mi bolo luto kazdu chvilu menit nohavickove plienky 😀

karolinkafe
1. apr 2009

Babyyyyy tak kolko tych plienok??? 😅

blka
1. apr 2009

Karolinkafe, já nevím 😅

helulicek
1. apr 2009

Já jdu asi do 40ks, na začátek koupím asi 5 vv Popo, bambusku a pak se uvidí...

matilko
1. apr 2009

Už som tu 😀 to viete, materské povinnosti 😉 ja mám 40ks čč a stačí, zvlášť, keď chcete mať zopár kalhotkových alebo zaväzovacích (ja mám hemp hour strap, ale na úplné miminko to nie je)
Inak široké balenie, ja dávam novosklad a do neho (dovnútra) vložím ešte jednu čč na osminy a podľa doktorky sa nám nález zlepšil, takže to zrejme stačí 🙂

blka
1. apr 2009

Matilko, hemp hour nejsou pro miminko? Já mám 2 na cestě. Ale neva, to se neztratí 😉 . A disana je na miminko a je lepší?

zuzik28
1. apr 2009

ahoj holky...já jsem se taky rozhodla pro látkovky a už mám hromadu nakoupenou...prý nejlepší jsou kikko lux eco, těch mám 30, potom 6 těch bavlněných bambusových kikko, 4 IV čtverce, dále 12 vv popoliny a nějaký normální na blinkání a tak pod hlavičku. Taky k tomu asi 7 ks různých kalhotovek, ale to kdyžtak dokoupím až podle toho jak se nám osvědčí...
Každopádně se už moc těším až začneme 🙂

Helulicek, koukala jsem, žes byla v diskuzi porodnice Vyškov. Jsi odněkud z Vyškovska? Já jsem z Prostějova a přemýšlela jsem jestli rodit v Pv nebo ve Vy...hi hi hi a máme dokonce snad stejný termín 😀

helulicek
1. apr 2009

čau zuzik, jo jo, jsem kousek od Slavkova, chci jít právě rodit do Vyškova, do Brna nechci. Já právě na tom tématu o porodnici chtěla najít nějakou spřízněnou duši a ono nic 🙂 Zajímaly mě ty předporodní kurzy co tam dělají...sice jsem té asistentce co je dělá psala co a jak, ale přece názor někoho jinýho není špatný vědět, no ne? 😉 Jinak koukám, že máš den přede mnou 😀

matilko
1. apr 2009

blka oni na miminko v podstate sú, ale keď ich uvidíš, tak ťa prejde chuť ich skúsiť 😅 ja som sa odhodlala dokonca až včera! to sme mali presne 6týždňov a sú super!!! hodne nasajú podľa mňa, určo viac ako čč, keď sa to pekne utiahne, tak to krásne drží a nič sa nepustí na kalhotky. Disanu mám jednu, ale nejak som sa k nej ešte nedostala, aby som ju skúsila 🙂 Kto ju chcete na vyskúšanie, rada pošlem!

blka
1. apr 2009

Matilko, aha 😅

astrane
1. apr 2009

no já když dám na trvarovanou kissaluvs kalhotky thirsties,tak má menší zadek,než v papírovce 😀
ale na mimču to taky nemám otestovaný....taky látkujem až od batolete....
Jinak já dávala 1čč na draka a do toho 1 poskládanou klasicky a vydrželo to cca 2 hodiny-ale je pravda,že batolata už nečůrají co 15 minut....
taky jsem byla dnes na Bráně a další kissaluvs jsem nekoupila,jen to co jsem měla objednané a k tomu prozměnu 3 vv Bummies 🙂 já už tam nejdu.... 😉 😀

astrane
1. apr 2009

Jo a zavazovací Disaně jsem nějak na chuť nepřišla...už nás opustila 🙂

anxuska
1. apr 2009

Ahoj, ja tiež používam látkové plienky od narodenia Fedorka, moderné aj štvorce, síce tie väčšinou hned prečúra, ale ked som s ním doma, tak mi to nevadí, na von a na noc dávam hhs, bl organic, ešte sa mi neprecikal cez ne, ked som skušala klasicke na noc, no hrôza.vrchné nohavicky mám 3ks pul, a jedny náhradne gumené, v prípade nehody poslúžia. teraz chcem skúsiť flísove, poradíte aké? ináč mám 40stvorcov, 4blorganic, 7blclassic,2hhs, úplne stačí, už viac mať je pre mna zbytočné 😀 držím vám všetkým palce a vela nervov, je to správne rozhodnutie

jmisa
1. apr 2009

Já jsem si koupila v Ikea plenky, jsou balené po 3 a stojí 89 kaček, jedna je bíla a dvě jsou s potiskem.
No a zatím jsem nenašla nikoho, kdo by měl jak tyhle IKEA tak Kikko Lux, abi mi porovnal savost. Takže si je budu muset objednat sama. Tady se nááááhodou někdo takový nenajde?

Jinak jsem si koupila v Ikea balík žínek a ty úplně obyč ručníky nebarvené, za 9 korun, že to budu dávat jako vkládačky do novorozeneckého skladu nebo skladu na draka.

blka
1. apr 2009

Anxuska: tak tvoje výbava mě zaujala, protože tak to chci praktikovat i já 😉 . Možná si pořídím (pro zajímavost) i AIO.

Astrane: ta tvarovaná plenka Kissalvus je zajímavá. Ona se ničím nefixuje? To se jen nasadí a na to se dají kalhotky 😕 ?

Jaký je rozdíl mezi novoskladem a skladem na draka?

astrane
1. apr 2009

Já na to dávám snapi sponu-nic se mi teda netrhá...
Novosklad nevím,na draka je http://www.mamaja.cz/clanky/sklad-na-draka

blka
1. apr 2009

Astrane, ty obrázky jsem viděla. Ale myslela jsem si, jestli to není třeba v tom, že novosklad se používá třeba těch 6 týdnů a pak sklad na draka nebo ten je míň savější nebo co já vím co 🙂

astrane
1. apr 2009

To nevím,asi to bude velikostí....ne? 😔

helulicek
1. apr 2009

tady máš další pomůcku na skládání:
http://mamisek.websnadno.cz/Skladani_plenek.html
Přiznám se, že jsem musela trochu nad tím zapřemýšlet 😀 😀 😀 😀

blka
1. apr 2009

Heluli, supr odkaz 😉 . Já se nad tím ještě nesnažím přemýšlet. Až budu mít ty plínky, tak to budu zkoušet 😀

helulicek
1. apr 2009

já myslím, že je rozdíl ve velikosti kterou tím skladem dosáhnete ne?

kubinkov
1. apr 2009

Tak ke skladům: Novosklad je na menší děti, V. měl plínku 80x80 na novosklad v 9 měsících jako bokovku, mělo to trochu nízký sed. Teď skládám plínku 80x80 na draka a na to jednu na 12-tiny, upevním to snappkou a udrží to i velkou dávku stejně jako plínka kalhotková.
Nenapsala jsem, že velkou výhodou čč je, že jsou suché opravdu za chvilku a sušení na radiátoru jim neškodí.