Látkujeme v klasických bavlnených plienkach

pacica
8. sep 2012

ahojte.prosim vas mozete mi poradit?uvazujem,ze budem latkovat ale tymi klasickymi bavlnenymi plienkami,len neviem kolko kusov mi treba a ako ich pouzivat.by ma zaujimalo,ci ich musim zakazdym vyvarat,alebo staci ich hodit do pracky na 60 stup.a zehlit.myslite,ze bude stacit ak poskladam plienku a zachytim ju postolkou?ci na to sa pouzivaju ine nohavicky?dakujem za vase rady.

pacica
autor
8. sep 2012

@katren dakujem za navrhnutie temy,ale ja sa chcem dozvediet iba od zien,ktore vyslovene pouzivaju len bavlnene plienky a ako ich pouzivaju.tam sa rozoberaju vseliake ine plienky co ma nezaujimaju.hadam mi rozumies 😝 a nehovorim ze tam nenajdem to co chcem pocut,ale naozaj sa mi nechce citat 1500 stran ci kolko ich tam je aby som nasla presne to co chcem

marsilea
8. sep 2012

Úplne s klasickými plienkami nemám veľkú skúsenosť, použila som ju iba ako náhradu, keď vkladačka bola precikaná a zabudla som zobrať náhradnú🙂 Mám viaceré vkladačky, medzi nimi aj viacvrstvovú bavlnenú, vizerá ako viackrát preložená klasická + je zošitá. Myslím si, že klasické bavlnené plienky sú praktické, že sa môžu prať na vysokú teplotu (niektoré vkladačky len do 60) a rýchlo ti preschne, keďže sa dá pekne rozložiť. Viacvrstvová bavlnená vkladačka sa ľahšie skladá ako klasická ale o trochu dlhšie bude aj schnúť. Čím je menšie tým viac ciká čiže koľko kusov? Hm...na deň aj 20. Pranie schnutie žehlenie no neviem 20 krát 4 aj 5🙂 ale určite sa to všetko dá stihnúť aj s menším počtom, len to môže byť riadna naháňačka. S tým praním, keďže moje niektoré plienky môžem prať iba do 60 stupňov sem tam zostali mierne zažltnuté. Priprav si mydlo na pranie (používam klasiku lanzu), lebo je možné že aj na 90 sa dáke poriadné kako nevyperie🙂 Ale podľa mňa stačí v pračke, vyváraním by si si to už úplne sťažila. Poštolky sa už nemusia ani používať, ak má dieťatko v poriadku kĺbiky, čiže by som skôr používala vkladacie nohavičky. Je ich veľa druhov, ak môžem poradiť, tak s patentkami. Je to investícia aj do budúcna (látkové plienky a vrchné nohavičky) no a ak majú suchý zips, časom sa môže vydrať. Videla som už predávať v eshope náhradné suché zipsy na opravu vrchných nohavičiek. Truklík sa určite nevytrhne. Sú aj jednoveľkostné nohavičky čiže rastú s dieťaťom (majú truklíčky, ktorými si ju vieš zmenšiť do výšky aj zúžiť do šírky. Mám iba tie. A zožeň si nohavičky do ktorých tu plienku iba dáš, žiadne vkladacie kapse. Inak by si musela oprať aj vrchné nohavičky🙂 Väčšinou v tých plienkových obchodoch radia si vybrať viac druhov, aby si sama zistila, čo ti vyhovuje. Nohavičky jednoveľkostné vkladacie s truklami majú ešte z rôznych materiálov a šírok medzi nožičkami. To by som ti odporúčila vyskúšať viac verzií🙂

vavrenka
8. sep 2012

@pacica skus polozit tuto otazku do temy, co ti dala @katren , je tam kopec kociek, co ti budu vediet poradit a zodpovedat otazky, nemusis citat celu diskusiu.. ale mozno niektora z nich si vsimne novu temu, tvoju otazku a odpovie ti sem 😉

anaxamon
8. sep 2012

@pacica ja ti odpoviem, kedze 85% plienkovania tvoria u nas prave klasicke stvorce, mam nakupenych okolo 70-75ks tychto plienok, ak chces latkovat iba s nimi, rataj ze tak mozes robit iba po dome alebo ak pojdes len dakam na hodku prec, alebo budes prec tak ze budes mat sancu dietatko prebalit kazdu hodinku minimalne, kedze tieto stvorce viac nezpojmu, a u malinkych babatiek treba aj kazdu pol hodku kedze casto kakaju....navrch pouzivam moderne vrchne nohavicky alebo tzv. PUL nohavicky, velmi mi vyhovuju baby lamb sa myslim volaju a potom flip-ky, su dobre aj ine vrchne nohavicky, najdes ich vela, daju sa v pohodke kupit sem cez bazar ale nekupuj take ktore boli plienkovane viac ako jednym diettaom, stracaju otom uz svoj ucinok, apson moja skusenost je taka....co sa tyka prania a zehlenia, zozaciatku som prala na 60tke ale nestacilo to a tak som zacala prat na 95tke, niekedy staci niekedy nie, niekedy ani zlcove mydlo nezabera, najlepsie bieli plienky slniecko🙂 zehlila som ich cca do 10 mesiacov, teraz uz len skladam....ked nepouzivam stvorce pouzivam kapcove plienky alebo all in one plienky, v noci davam eko plienku z dmky, v podstate papierova plienka....mne to takto vyhovuje, mala je spokojna, takze nemam dovod menit...nasli sme si system proste🙂

pacica
autor
8. sep 2012

@anaxamon super dakujem a co myslis.mozem ak zabalim babo do plienky,na to prilozit tu postolku a konec?lebo mne sa zda,ze takto latkovala kamoska,ze v podstate prichytila plienku tou postolkou.neprecura to?alebo je to normalna kombinacia ?inak plienok mam 40 ks.20 je 70x80 a 20- 70x70.asi je to malo ze?planovala som tak,ze vyuzivat tuto latkovu metodu budem doma a ked pojdem na dlhsie von ci na navstevu tak jednorazovky

anaxamon
8. sep 2012

@pacica nevim ja som postolky nikdy v rukach nemala, ak su podsite gumou alebo niecim nepripustnym moznos a to da pouzit ale podla mna to nebude dobre fungovat, ale ved vyskusas a ked nebude dobre kupis pulky, mas ich do par dni doma, tak nevidim problem🙂 40ks sa mi zda bud len ltt alebo malo, budes musiet prat mozno aj kazdy den, ja sice teraz perem kazdy treti a neminu sa mi ale hodne uz chodim s malou vonku takze stvorce uz nosi cez den tak 3-4, zbytok ma tie kapsovky ci all in one...alebo hola ritka a potom chodima utieram🙂)))

pacica
autor
8. sep 2012

@marsilea tie jednovelkostne nohavicky,co myslis,kolko kusov by mi stacilo?ja som chcela proste len ako za starych casoch latkovat.proste plienka a prichytim to nejakymi nohavickami zapinacimi,ale kedze mam dost tych postolkovych nohaviciek,tak by som tu plienku do nich prichytavala.myslim,ze tak kamoska balila,ale niesom si ista,ci tato kombinacia je dobra.co myslis?

pacica
autor
8. sep 2012

@anaxamon ta postolka je podsita takym ako keby plastovym materialom?take nieco to je,tak je to asi aj nepremokave.mas pravdu,skusim to a pri najhorsiom dokupim nieco

anaxamon
8. sep 2012

@marsilea musim oponovat mam doma patentkove flipky kupovane z druhej ruky a patent na nich sa mi vytrhol, tkaze ci patent ci suchy zips, vsetko ma svoju casovu dobu kedy to proste povoli😉

ivanka.7
8. sep 2012

@pacica ja mam malu hlavne na klasickych bavlnenych stvorcoch. Co sa tyka rozmerov na mensie babo ti staci v pohode 70*70, na vacsie babo nemusi stacit - podla toho ako chces skladat. Ak chces davat novosklad, tak treba mat stvorec (z plienky 70*80 sa ti bude zle skladat). Nemusis davat novosklad, mozes dat plienku poskladanu na osminy na rovno, ale ten novosklad pekne obopne babatko a zachyti, co ma zachytit.
Ona je dost dolezita aj kvalita plienky - ak mas stare socik plienky, tak super, tie boli save, dobre tkane. Ak mas "nove" plienky, tak uz treba sledovat znacku, lebo niektore plienky sa viac podobaju na priesvitnu gazu a tie su na latkovanie nanic.
Navrch na takuto plienku su najlepsie vrchne nohavicky, tie sa este delia (pul, flisove, vlnene) - pre teba najednoduchsie na pouzitie asi tzv. pul nohavicky. Je to material, ktory nie je igelitovy ako postolky, je viac-menej priedusny a zaroven nepremokavy. Na rozdiel od postoliek pokryje celu plienku a tak ti von nic nevytecie a nepresiakne (ak das plienku dobre a nenechas ju prilis dlho).

Ak chces latkovat cisto so stvorcami, tak na zaciatku budes prebalovat velmi casto a neskor menej casto, ale moze sa ti stat, ze ti jednym cikanim babo ten stvorec durch precika (ked bude cikat menej casto a vacsie davky). Takze by som ti odporucila si potom dokupit par tzv. vkladaciek, ktore zvysia savost a nebudes musiet kazdych 15 minut kontrolovat, ci sa ti dieta nahodou nepocikalo a nepotrebuje urgentne prebalit.
Mne cisto stvorce na malu stacili cca do tych 4 mesiacov, teraz uz pridavam vkladacku (fakt sa mi ju nechce prebalovat kazdych 45 minut).
K mnozstvu, ja mam 30 stvorcov a staci mi to, ale pouzivala som sem tam aj ine plienky, takze len pri stvorcoch by som dala tych 40.

K znackam tych pul nohaviciek - ak by si viazala novosklad (pogoogli, najdes, co tym myslim), tak super su blueberry nohavicky alebo thirsties, na plienku na rovno su dobre bum genius flip vrchne nohavicky (ale ja aj do nich davam novosklad). Postolky fakt neodporucam, to musi babo zakonite precikat, lebo tu plienku nemaju sancu prekryt celu. Troje nohavicky by ti mali stacit, ak sa ti prekaka az na ne, tak operies v ruke a mas ich suche za chvilku... ak sa neprekaka, tak ich staci pretriet handrickou. Cize striedas dvoje a jedny mas v rezerve.

Periem vsetko na 60 v detskom prasku (aj klasika prasok aj gel), davam predpranie a extra plachanie, vyssiu teplotu netreba, sem tam mi nejaky flak ostane, ale to sa casom vyperie alebo sa da oprat zlcovym mydlom v ruke, keby ta to iritovalo. Nezehlim nic od narodenia malej a pokozku ma tip-top.

pacica
autor
8. sep 2012

@ivanka.7 dakujem ti krasne,velmi pekne si mi to popisala 🙂

pacica
autor
8. sep 2012

@ivanka.7 a kolko by mi stacilo tych pul nohaviciek?

ivanka.7
8. sep 2012

@pacica "Troje nohavicky by ti mali stacit, ak sa ti prekaka az na ne, tak operies v ruke a mas ich suche za chvilku... ak sa neprekaka, tak ich staci pretriet handrickou a nechat vyvetrat. Cize striedas dvoje a jedny mas v rezerve."
Prosto mam nachystane cez den dvoje nohavicky - zabalim do plienky a dam jedny. Ked prebalujem, tak tie jedny vylozim na policku nech sa vyvetraju (ak boli vlhke od mocu, tak pretriem vlhkou handrickou zvnutra, nech na ne moc zbytocne neposobi) a zabalim do plienky a do druhych. A ked prebalujem znovu, tak tie druhe... a zabalim zas do tych prvych. Tretie mam v zalohe, keby mi niektore mala okakala alebo ked niektore potrebujem uz normalne oprat lebo uz ich citit mocom alebo su spinave. Ked mi mala okaka len nejaky lem, tak ich vacsinou preperiem len v ruke zlcovym mydlom a o dve-tri hodiny su znovu suche a pripravene na pouzitie. Ked ich okaka viac, davam ich normalne oprat. Pri rucnom prani treba len davat trochu pozor a nesuchat velmi tu "pul" vrstvu, aby sa nejako neznicila... ale to nehrozi, lebo z toho pulu to ide lahko dolu a lem zas mozes posuchat 🙂

pacica
autor
8. sep 2012

@ivanka.7 a ty si vobec nebalila na zaciatku nasiroko?

ivanka.7
9. sep 2012

@pacica nie, rodila som v Bratislave, tam uz sa preventivne nasiroko nebali a na kontrole klbikov, ked mala mala 5 tyzdnov doktor povedal, ze netreba. Pojdeme este na kontrolu, ked bude mat 8 mesiacov, ale nevyzera, ze by jej daco bolo :D v latkovej plienke ma predsa len tie nozicky sirsie a ja ju aj dost nosim v satke alebo ergonosici, kde ma nozicky v tej sirokej polohe, takze si myslim, ze je to ok 🙂 V Britanii pokial viem, sa to vobec nerobi, jedine ze by naozaj bol nejaky problem.

peluskovo
9. sep 2012

@pacica uz ti popisali diecvcata, pridam nasu skusenost.
obycajne bavlnene stvorcove plienky sme pouzivali pri oboch detoch najma na doma. Najlepsie su stare socikovske stvorce, ak ich ams malo, nekupuj obycajne z obchodu, tam zvacsa maju lacnejsie nizkogramazove, ktore nesaju dostatocne a mala by si s tym viac roboty ako uzitku. Dobre na latkovanie su napr. KIKKO ale nie obycajne, ale KIKKO LUX alebo LUX EKO, dalej disana muselinove alebo MaM happy square.
Kazde babo je ine, nase kakali snad po kazdom kojeni, cize denne sme doma otocili aj cez 12 ks cez den. Rataj denne tak 15 ks na male mimino, po par tyzdnoch to uz nebude taka spotreba, iba na zaciatku, a ked peries kazdy druhy den rataj 15 ks krat tri dni / jeden den rezerva na susenie /.
Na vrch neodporucam postolky, su potiahnute iobycajnym igelitom, gumou, cize o dychani pokozky sa tu neda hovorit, skor sa ti bude zadocek zaparovat, a druha vec, ze postolky nemaju gumicky ani na chrbatiku, ani okolo stehienok, cize ti bude vsetko rpetekat na oblecenie. Urcite , ak chces pouzivat latkove plienky, kup si vrchne nohavicky potiahnute PUL vrstvou, je to material obdobny tomu, aky sa pouziva napr pri lyziarskych bundach, priedusny, pokozka v nom dycha, ale nepremokavy. Tieto vrchne nohavicky maju aj gumicky okolo stehienok a na chrbatiku, cize zachytia aj vacsiu davku prazenicky a pod.
Treba ti cca 3-4 ks, nemenis ich pri kazdom prebalovani, ale nam sa stavalo, ze sa deti ked boli este malinke pokakali aj viac krat za den a zvnutra sa po okrajoch tie vrchne nohavicky znecistili aj 2ks denne.

Pranie , uplne staci prat na 60 st , dhlsi program, s predpierkou , nezijeme v dobe kamennej, kedy neboli automaticke pracky ani take cistiace prostriedky, preto sa vyvaralo. Nikdy som nemala problem , zeby nieco neopralo poriadne. Co sa tyka zehlenia, prve tyzdne som zehlila, neskor som zehlila skor preto, ze plienky boli kvoli tvrdej vode take tvrdsie, tak na zjemnenie.

Najlepsie je balit novorodenca na tzv novosklad, to zn. ze ma plienocku opekne omotanu aj okolo noziciek, cize ak sa pokaka, netecie ti to kade tade.

Mozem sa opytat, perco nechces pouzivat aj moderne latkove plienky, ale iba tie klasicke stvorcove? Moderne maju o dost vysiu savost, niektore maju pri styku s pokozkou bambus, ktory je ovela savejsi ako bavlna, cize zvladne aj vacsie mnozstvo naraz / starsie deticky, ked maju vacsi mocovy mechur, piskaju uz vacsie davky narraz / , bambus ma antibakterialne ucinky, pozitivne vplyva na pokozku a moderne latkove plienky su uplne jednoduche na pouzivanie, kedze su tvarom ako jednorazovky, a nezehlia sa. My sme ich vyuzivali na vonku, k doktorovi... najma pre uplne jednoduche pouzitie a teraz, ked ma syn rok a stvrt, tak uz ich pouzivame stale. Jednorazovky su predsa len kopa chemie, plastu , ak uz planujes pouzivat prirodne materialy, preco zatazovat detsku pokozku prave tym?

ninan2
9. sep 2012

@pacica Ahoj, tie postolky urcite nepouzivaj, myslim ze nie su vobec prievzdusne, babo by mohlo mat zapareniny, rovnako ako aj z jednorazoviek... Na latkovanie sa pouzivaju modernejsie PUL nohavicky, ako Ti uz baby pisali, napr. od Bum Genius su kvalitne, zapinanie je na patentky ci suchy zips. Tie 3 ks Ti budu uplne stacit. A este zvaz ci nedokupis aj nejake bambusove plienky, maju vyssiu savost, takze dlhsie vydrzia ako bavlna. Napr. Kikko ma take, predavaju to v DMke aj. Ja nezehlim a periem na 60ke.

pacica
autor
9. sep 2012

@peluskovo mas pravdu.a preco nechcem pouzivat tie moderne lat.plienky?nieze nechcem,ale nerozumiem sa tomu 😝 proste tych nazvov je tak vela,ze neviem co teda je najlepsie a hlavne kde to kupim v uk a tak,lebo neviem ci tu nieco take zrovna maju,mozno ze maju,ale neviem ani kde to mam hladat.tie pul plienky ktore su jednovelkostne som nasla na ebay co by som ich aj mohla objednat,len som nevedela,co pod ne mam davat,ci tu klasicku plienku bavlnenu,alebo nejake specialne vlozky?

alenka600
9. sep 2012

@pacica Ja mam stare socikovske stvorce, mam ich cca 60, ale tocim odokola asi len 20-25, ostatne mam odlozene. Vyskusala som hadam vsetky ostatne typy plienok - AIO, SIO, kapsovky, itti bitti, vkladacky, bambusovky...no hadam vsetko, aj tak mi najviac vyhovuju stvorce. Dokonca nedavam ani novosklad, ale iba z plienky poskladam taky obdlznik. Vyuzivala som to viac menej od cca 2mesiacov az doteraz (skoro9m) a planujem pokracovat. Sem tam pouziem plienkove nohavicky, uznavam, ze tie mi vyhovuju, ale ziadne ine vkladacky ani nic....dceru prebalujem tak ci tak po kazdom cvrknuti, takze savost neriesim. A dcea si sama zvykla, ze ked sme v obchode, ci u lekara, tak do plienky necika - vydrzi tak aj 3h - sama od seba.
Je pravda, ze od jej 2m pouzivam aj bezplienkovu komunikacnu metodu, mozno preto si nechce cikat do plienky, neviem.
Na stvorce pouzivam PUL gatky, tych mam 3-4ks. Takze na vrchu PULky, potom stvorec a uplne pri ritke davam flis - postrihala som stary sal (alebo flisovu deku, v IKEI maju deku za 1E tusim) Ten flis je suchy a cika je v plienke.
Ako hovorim, vyskusala som vsetky moznosti a ani jedna mi nevyhovovala viac ako stvorec. Nehovorim, ze stvorce su lepsie, ale nie su ani horsie. A ak prebalujem zakazdym, tak ma vazne savost nezaujima, naco?
Mne to "latkovanie" v dnesnej podobe pride dost ako modna zalezitost.
Ale je to moj nazor, peace 😀

alenka600
9. sep 2012

@pacica A zabudla som - nezehlim plienky. Vyzehlene som mala len do porodnice. Zavesim si ich na susiak tak, aby boli pekne prelozene v strede a oni si udrzia tvar, su pekne vystrete

pacica
autor
9. sep 2012

@peluskovo http://www.ebay.co.uk/itm/Reuseable-Baby-Nappie... prosim ta toto su tie nohavicky co mi odporucas?

pacica
autor
9. sep 2012

@alenka600 zaujimave,taketo nieco som chcela aj ja riesit.prosim ta su to tie nohavicky co pouzivas?http://www.ebay.co.uk/itm/Reuseable-Baby-Nappie...

pacica
autor
9. sep 2012

@alenka600 este som chcela podotknut ze ja mam bavlnene plienky sice su z obchodu,ale kupila som ich.mam ich 40 ks.20 ks je 70x70 a druhych 20 ks je 70x80.bude mi to stacit?dokupim teda tie pul nohavicky a ten flis sa na co tam este dava?dakujem

alenka600
9. sep 2012

@pacica Nie, to nie su tie. Dam Ti sem nejaky link na plienkove gatky (na nich este idu PULky). Zdoraznujem, ze to nie je moj inzerat, nepredavam a nepresviedcam z toho dovodu ak by niekto mal podozrenie 😀 😀 Davam to uplne iba ako priklad, to je prvy inzerat co som tu nasla, ja mam ine, lacnejsie.
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/sb07/pl...
Musis si rozmysliet ako to chces robit. Lebo ano, savost moze mat svoj vyznam, ak planujes dietatko nechat v plienke dlhsie. Vtedy uz ide o inu vec a nechaj si poradit od inych bab.
Ja som mala jasno v tom, ze po vycikani tak ci tak neplanujem dieta nechat v plienke, aj keby bola sava, takze u mna naozaj nemalo zmysel investovat do savych plienok.
Pozri, ked viem, ze idem niekam na dlho a potrebujem istotu - no boze, vzdy mam po ruke doma par klasickych papierovych plienok. Napriklad sme mali 3hodinovy let a ped tym, po tom vybavenie na letisku...tak som neriesila a dala papierovu, svet sa nezrutil. A inac (zase len moj osobny nazor) - ak ma clovek len jedno dietatko, pracku a nemusi popri dietatku pracovat a dietatko je zdrave.....tak ja vazne nevidim dovod na to aby sa nemohlo dieta prebalit x-krat denne. Teda aspon ja nic lepsie na praci nemam ako starat sa o dieta a to zijem v zahranici, nemam nikoho kto by mi pomohol a zaroven mam taky maly home office, takze netreba sa toho bat!!!Ved nase maminy to zvladli a nemali automaticke pracky, no nie?

Ten flis nie je nutny, len to zvysuje komfort. Je to vazne prekvapujuce, ale ta cika vsiakne do plienky a flis nejakym zazrakom ostane suchy. Takze aj ak nevystihnes moment vycikania, dietatko nie je v mokrej plienke.

Stvorce maju este jednu obrovsku vyhodu - rychlo schnu. Lebo su aj bambusky, co Ti nevyschnu ani za 12h...
40 stvorcov Ti najecne vystaci, myslim, ze ich aj tak budes castejsie prat, ze tych 40mozno ani nestihnes vsetky pouzit.

(este k PULkam - radsej si kup so suchym zipsom ako s patentkami, ocenis hlavne ked sa babo zacne vrtiet a bude tazke ho udrzat kym zapnes plienku 🙂 A tie plienkove gatky - mam ich po 5ks z velkosti S, 5ks M a 5 ks L. Viac ako 5 z jednej velkosti podla mna netreba, pouzivam ich len ak naozaj nechcem aby nieco niekde presiaklo, ked v strasnej zime ideme na prechadzuku a tak. Lebo vies, oni tip top zakryju celu ritku. Mozno keby som robila novosklad, mozno by to tiez zakrylo, neviem. A zase - aj tie pleinkove gatky su za rozne ceny - od hadam 2E po 15E a aj tu zalezi na tom, ci potrebujes ultra save ak budes nechavat v plienke aj po vycikani, alebo ci savost neriesis a tym padom nemusis extra investovat)

Nechcem sa mojim prispevkom nikoho dotknut, nemam univerzalny patent na rozum, popisujem len riesenie, ktore je pre mna vyhovujuce. Ma samozrejme plusy aj minusy, ako vsetko ostatne 🙂
Povedala by som, ze mozno musim (aj chcem🙂 castejsie prebalovat, ale tych pa stvorcov a par puliek stalo naozaj iba "par penazi"

pacica
autor
9. sep 2012

@alenka600 sakra tak zrovna take nieco tu nekupim ☹ ja tiez chcem to tak robit,ze ak sa pocika,hned vymenim plienku,len neviem co dat na tu plienku teda,ked take nohavicky tu asi nekupim.myslis,ze mozem pouzit tie pul nohavicky?alebo porad co by si ty urobila na mojom mieste,kedze take nohavicky ako si mi poslala nekupim.rozmyslala som aj nad tym,ze by som mala si aj kupit na tie plienky tu sponku ze?aby mi teda drzala.boze pripadam si ako nechapavy debil,co sa ospravedlnujem,ale ja mam z toho taky gulas ze az

alenka600
9. sep 2012

@pacica A preco myslis ze to nekupis u vas? Podla mna to nie je cisto slovenska zalezitost.
Takto - ci na stvorce, ci na plienkove gatky - na obe idu este PULky. Nepotrebujes zvlast pulky na stvorce a zvlast na gatky, pouzijes uplne presne tie iste. Ak sa bojis, ze plienkove gatky nezozenies - pre male mimco nie su vobec nutne, ja ich ocenujem hlavne teraz, ale hovorim, pouzijem ich raz za csa, ked nezozenies, vobec nic sa nestane!
Snapy sponka - ja som ju moc nevyuzila. ona by asi bola fajn pre letne miminko, co mozes nechat lezat na podlozke v horucom pocasi len v plienke, ale ja mam tiez decembrove dieta a kym len lezala, tak bola zima v dome na to aby som ju nechala len v plienke pripnutej sponkou. No a uz ked sa zacala hybat a vrtiet, tak vtedy uz podla mna treba tak ci tak pulky, lebo uz neudis dieta na jednom mieste a asi nechces aby Ti ciklo sem a tam 🙂

alenka600
9. sep 2012

@pacica a este - ja som si nakupila na sr a bud som si dala poslat postou ku nam do francuzska, alebo som si pockala, kym ma niekto prisiel navstivit a doniesol so sebou. To len ak by si naozaj voooobec nevedela nieco zohnat u vas 🙂

peluskovo
9. sep 2012

@pacica
@alenka600
tie plienkove nohavicky su cca to, co nohavickove plienky..
nam na doma klasicke stvorce bavlnene poskladane na obdlznik stacili pri starsej dcere do cca roka apol, potom piskala naozaj velke davky na raz a to sme aj uz chodili na nocnik, cize ta savost zavisi aj od dietatka... nejde o to, nechat dieta par krat pisknut do plienky a mat preto savejsiu plienku, ale ozaj tie starsie deti uz len jednu davku mozu mat tak velku, ze klasicky stvorec casom nemusi postacovat. ale na zaciatok sme aj u nas pouzivali obycajne stvorce na doma.

ten inzerat co si dala, nepoznam tieto pulky, no odporucam ist do overenych znaciek, lacne ebayove nemusia mat vobec certifikaty pre deticky do 3 rokov, a druha stranka veci je, ze nie je PUL ako PUL, lacny PUL sa moze casom znicit a neplnit uz tu funkciu.
co satyka komplikovanosti modernych plienok, vobec to nie je komplikovane. na latkovanie potrebujes dve veci.... nieco do coho bude babo pisat a nieco co ochrani oblecenie.
bud to mas rozdelene osve, tzn davas obycajne stvorcove plienky v tvojom pripade, niekto dava to iste ale usite z bambusu..... to su tie vkladacky a na vrch das ochrannu cast - vrchne nohavicky potiahnute PUL. to je cela veda.
druha moznost je , ze saciu cast mas zositu spolu s ochrannou / PUL / , cize tvarom je to ako jednorazovka, cele das babatku a ked sa popiska, cele das do prania a to su tie plienky vsetko v jednom - AIO alebo kapsove. nic viac ti na zaciatok netreba vediet. ja ked som zacinala, mala som doma klasicke stvorce, dokupila som si asi 3-4 ks vrchnzch nohaviciek bum genius flip a asi 3-4 kapsove plienky , tie som mala na cestovanie, na vonku , k doktorovi.. a to som si kupila wonderoo a bum genius kapsova plienka 4.0. a little lamb kapsova, obe su so stay dry pre pocit sucha. investicia velmi mala a za jeden den latkovania som uz vedela co sa mi paci, co mi vyhovuje... a co si neskor zase doplnim. napriklad vynikajuca kvalitna znacka za dobru cenu je anglicka little lamb.

co sa tyka nakupu v UK, ziaden problem, vela znaciek do nasho eshopu berieme prave z UK,

alenka600
9. sep 2012

@peluskovo @pacica suhlasim s tym, ze v pulkach sa oplati investovat minimalne do strednej cenovej kategorie, lebo tie lacne no name su fakt desne. Mne osobne vyhovuje skor mat menej ale z roznych velkosti, nemam velmi rada univerzalne pulky. a @peluskovo ak mozes, poradis pacici prostim Ta ako presne prat pulky? 🙂
suhlasim aj s tym, ze pri velkych objemoch 1stvorec nestaci. Myslim, ze na prvy 3/4 rok stvorce stacia a potom sa uvidi co dalej.