Lehátko pre bábätko. Brzdí to vývoj?

zjkm
2. aug 2009

Ahojte maminky.

Nemate skusenost s lehatkom pre babatka. Mne sa to zda ako super vec, no citala som, ze to vraj brzdi
vyvoj dietatka. Co vy na to?

Dakujem za odpoved

to.beruska
20. apr 2010

liwka neviem ci uz mas nejake kresielko ale toto je super.my ho mame a parada.je tam vela melodii,svieti to,ma tam hracky a vypada to ako keby tam voda tiekla.maly sa hojda uz sam.vydava to aj zvuky ako vtaciky.vrelo odporucim kazdemu.maly sa tam krasne aj flasku naucil sam drzat

http://www.nakup.sk/fisher-price-kresielko-rain...

katarina.banska
4. jún 2010

to.beruska aj my mame presne toto iste lehatko ako ty. teda mame ho este len prvy den, tak dufam, ze budeme spokojni.
prave je mala v nom a vyzera, ze sa jej tam paci...
napis mi prosim este nejake skusenosti ohladom toho. kolko vydrzi baterka? ako casto tam davas babatko? atd.....
dakujem 🙂

liwka
12. jún 2010

ahojte, tak my sme nakoniec kupili rainforest, ale nie kresielko, ale hojdacku. mala je v nej velmi spokojna, ma veela roznych melodii a ten kolotoc je No. 1. vyjde to sice dost draho, ale my sme velmi spokojni

katarina.banska
14. jún 2010

ahoj liwka
kolko prosim ta, ta vysla ta hojdacka. my mame lehatko rainforest. a ta hojdacka je do kolko kg, lebo pozeram, ze tvoja malicka je uz slecna 🙂

liwka
3. júl 2010

@katarina.banska ahoj, vysla nas necelu stovku a kupili sme ju v Draciku. inak, nie je k tomu slovensky manual, tak, ak budes chciet, ja ho mam. Baby z Dracika, kde som hojdacku kupovala boli take zlate a zohnali mi ho. je to do 9 kg, co je skoda, ale inak super.
no a ta moja mala je fakt slecna 😉 , ma necelych 5 mesiacov, no nosime uz velkost 74- 80. je dlha ako tyzden pred vyplatou 😀 😀 😀

lidiab
26. nov 2010

Ahoj, nevite nekdo zda lehatka od FP jsou prostornejsi nez od Chicco? Syn je takovy mensi obrik, ve trech mesicich ma 7kg a 65cm, a uz se mi nelibi jak je v tom lehatku namackany 😀 Myslim si ze dele jak tri tydny v nem uz nevydrzi, bude mu male. Jenze v lehatku je nejspokojenejsi a tak premyslim o porizeni nejakeho prostornejsiho. Zdaji se mi ale vsechny cca stejne. Nemate nekdo zkusenost? Vubec nevim co budem delat az z toho lehatka brzo vyroste...na hraci dece moc dlouho nevydrzi. Uz jsme objednali hrajici a svitici hrazdicku aby byla ta deka zajimavejsi, ale lehatko bychom take radi.

mirka907
26. nov 2010

@lidiab my mame 10-11 kg (15 mesiacov) , kresielko FP a stale je nam dobre.... denne ho pouzivame.

helik007
27. nov 2010

@lidiab Ted jsme to zrovna řešili s přítelem 😀 než se malej narodil,tak dostal nakázáno koupit a dovézt nějaké hezké lehátko.Přijel a přivez mi od Chicco takový uplné obyč lehátko)sice polohovací a houpací 😀 )ale bez té hrací hrazdičky nahoře a nebylo takové to hezky plyšové 😀 😀 to bylo breku,co to koupil za hrůzu!!!Malej se narodil s váhou 4.30 a třec měsících jsme na tom byli stejně jak vy🙂))))) 7kg!!!Takže kdybych měla to co jsem chtěla,tak už by se nevšel a byl by tam jak sardinka🙂)Tady v tom co mam vydržel do 8měsíce místa měl dost a dost pak začal hačat sám a přestěhoval se do židličky.Do té doby jsme v něm spinkaly přes den,hráli-hrazdičku jsem dokoupila umělohmotnou🙂)) a hlavně i papali příkrmy,protože jde to lehátko dát krásně do sedu!! A potah co zašpiníš od mrkviček svlíkneš a vypereš!!Jj přikládám foto a pukud by jsi chtěla tak ho prodávám-mam to ve svém bazárku🙂))

lidiab
28. nov 2010

@helik007 No tak ja mam prave take Chicco, trochu jine nez to tvoje, je s hrazdickou, ale bez vibraci. A zda se mi ze uz je mu tesne! Zkusim se podivat nekde na to tvoje, treba je opravdu vetsi.

miskatn
8. dec 2010

nahodou nemate niekto skusenost s touto sedackou?

https://www.youtube.com/watch?v=gB5VPt_71gw


alebo aj tu:

https://www.youtube.com/watch?v=QhMYQQkPZno


celkom sa mi paci, ale tazko povedat, ci si ju maly oblubi 😵

16oriesok
26. mar 2012

Dobrý deň,chystám sa objednávať kresielko pre bábo,ktoré môžem použiť hneď od narodenia a neviem sa rozhodnúť,či je lepšie vibrovacie alebo také čo sa samo húpe,viete mi niekto poradiť?ďakujem

baklik
26. mar 2012

@16oriesok my mame lehatko / kolisku od Fisher Price, ktora robi pohyby dopredu - dozadu a zboka nabok. sice nevibruje, ale maleho to velmi uspavalo okolo 2. mesiaca. do toho 1. mesiaca absolutne nevnimal nejake pohyby lehatka, az okolo 1.5 mesiaca.
ale mali by sa dat kupit aj take, ktore sa hupu aj vibruju zaroven, nie? treba dat pozor na to, ze niektore tie lehatka su sice urcene pre deti uz od narodenia, ale maloktore idu do uplneho lahu a male dieta by v prvom rade malo lezat.

neviemkto
6. jan 2013

moje krstňa má tiež také vibrujúce lehátko a ortopéd jej v tom prísne zakázal byť aj napriek tomu, že žiadne problémy nemá.. vraj to podporuje pasívne sedenie a škodí dieťatku.. podrobnosti neviem, ale odvtedy v tom ani raz nesedela..

ivanka.7
7. jan 2013

Myslim, ze par minut denne nicomu a nikomu neublizi. Nam v lehatku velmi mala nechcela byt, ale v tom veku 1-3 mesiace nam lehatko parkrat zachranilo zdravy rozum, ked sa nam ju tam podarilo aspon na chvilu uspat. Potom cca do 5 mesiacov som ju don este davala vzdy na chvilku 1-2x za den, ked som surne potrebovala daco urobit a davala som jej v nom prve prikrmy okolo toho pol roka. Potom uz zacala sama sediet, tak sla do vysokej stolicky a odvtedy pouzivam tu, lehatko zas zacne vyuzivat, az ked bude chodit, ako svoju stolicku (je do 18 kg). Myslim, ze by sme sa zaobisli aj bez neho, resp. len s pozicanym, ale to nase nebolo drahe, tak ma to nemrzi.

Ci brzdi vyvoj, neviem, ja by som v tom dieta dlhsie nenechavala uz z principu, ani mne by sa bez pohybu nechcelo dakde len tak sediet neviem ako dlho. Ale nasa bola pohybliva velmi skoro, takze pre mna to bola moznost, ako si nieco surne a nutne porobit bez toho, aby som musela mat nervy.

inffinity
7. jan 2013

já jsem lehatko využivala na to že když jsem varila a mala nechtela byt sama dala jsem ju do lehatka do kuchyne a byla tam se mnou..pozorovala co se deje a obe sme byly spokojene 🙂 meli sme uplne obycejne s hrazdickou a polohovaci tuším do 9kg. Pozdeji jsem ji v nem krmila když jeste neumela stabilne sedet a nedavala sem do zidlicky..super vec 🙂

monika15
7. jan 2013

@neviemkto tak ako pise @ivanka.7 ked tam dieta nedas rano o 7 a vyberies len vecer o 7 tak tit o urcite nebude skodit.
ja som tam maleho davala kym som varila... anic mu neni.... on strasne lubil pozerat ze co robim bol strasne spokojny...
rob ako ti srdce kazde nie ako kazdy hovori.... len preto "lebo" niekto ma iny nazor a ti ho tlaci.