Na koľko mesiacov je veľkosť oblečenia 74?

nathuska
20. nov 2013

Prosím vas, velkost 74 nosili vase deticky v ktorych mesiacoch?Je velky rozdiel medzi 74 a 80 velkostou oblecenia?

vefi89
20. nov 2013

rozdiel 6 cm 😉 tak na 6-9mes by som povedala

stanislavao
20. nov 2013

je to na pol roka 74 a 80 je na 3/4 roka. zalezi od toho ,ake velke je dieta. rozdiel je cca 2cm v dlzke.

eeffka
20. nov 2013

nie tak celkom , nie je 74ka ako 74ka, taku Lidlovu 74ku nosime doteraz a to ma 21mesiacov, aj overal na lyzovanie ma 74ku sice taky LTT ale da sa, vacsinu veci ma 80-86. ma 84cm,11kg

janinna11
20. nov 2013

Co znacka, to iny rozdiel, napriklad body 68 a 74 je minimalny na dlzku a ked si este vezmes pocuranu plienku, tak je niekedy aj LTT, ale rukavy byvaju velmi dlhe. Ja davam malemu 68 a 74 uz teraz, na dlzku ok, len rukavy vyhnem a to budeme mat 5 mes. a mame 62 cm.

rory88
20. nov 2013

To je velmi subjektivne, moja mala ma 10 mesiacov a nosi 80tku, ale teda ona je dost velka. A osobne si myslim, ze su aj nejake rozdiely v znackach, lebo napr. v pohode oblecie mikinu 74ku z benettonu ale zo zary uz vobec.

kessy11
20. nov 2013

malá ma 9 mesiacov a nosíme 74, no niektoré veci aj 80, takže by som povedala skôr 9-12

mery333
20. nov 2013

Ja sa vždy orientujem podľa tejto stránky. 🙂
http://www.inzerosvet.sk/rodina/?q=44

ichbinich
20. nov 2013

Syn nosil 74, ked mal rok aj cosi.
Dcera bude nosit asi okolo Vianoc, ked bude mat 9 mesiacov, ak bude rast podobne dalej ako doteraz ...
Dcera ma 8 mesiacov a nosi teraz veci, ktore nosil syn, ked mal rok!!!
Moje deti nosili kazdu velkost zhruba 3 mesiace. Takze preto ratam s tym, ze dcere budem menit 68, co nosi teraz, za 74 niekedy pred Vianocami. Jednotlive kusky mozno budem vyradovat uz skor.

A ano, kazda firma sije inak.
C&A skor male. H&M velke, niekedy az o jednu velkost vacsie ako C&A. Lindex je tiez skor vacsi, aj Benetton a Tesco. Tesco ma ale skor siroke strihy. Name It je tiez skor vacsie. Takze sa stava, ze uz vyradujem jednu velkost veci z C&A, ale este len vytahujem a davam do obehu TU ISTU VELKOST, ale z H&M. Ja si to uz ani neukladam podla velkosti na stitku, ale si tie veci poukladam jednu na druhu a porovnavam dlzku a potom si to tak potriedene odkladam.

wewe22
20. nov 2013

cca 9-12 ale zalezi ake je dieta moja 6 mesacna uz nosi 74 a 2rocna teraz zacala nosit o cislo vacsie 😉

ustrachana
20. nov 2013

myslim, ze toto sa neda presne urcit, moj maly mal 74 este v 21 mesiacoch a niektoru 74 oblecie este aj teraz 😀 su deticky, ktore sa narodia s vahou cez 3 kila, niektore pod 3 kila, kazde dieta.inak prospieva a tsktiez nie je vaha ako vaha, tak ako aj dospelak kazde dieta ma inu postavicku.

ivinka77
20. nov 2013

oficialne 74 by mala byt na 6-9 mesiacov...a co sa tyka rozdielov, zo je velmi velmi individualne, podla strihu, znacky... 80 je tak na rok !

elje
20. nov 2013
katrinka8
20. nov 2013

Podla mna to je uplne subjektivne, jednak rozne znacky (firmy) maju naozaj rozne ponimanie velkosti (comu nerozumiem celkom, ved ked ma nieco pouzivat dietatko s vyskou 74 cm, tak by to tak malo byt vsade, ale "budiz") - a jednak kazde dietatko je ine - napr. dcerka prechadzala v cca roku na velkost 80 -plus minus, zase zaviselo od toho kde bolo oblecenie kupene. Dcerka nie je mala, myslim, ze ma celkom priemernu vysku. Ked som vsak davala kamaratke vetrovku, ktoru ona nosila v zime, ked mala rok a pol - cize ju nosila od cca novembra do marca, tak jej dcerka ju nosila ako rocna a uz koncom zimy jej bola mala a nezapla ju...
Teraz dcerka nosi cca priemerne 104 velkost, ale napr. elastaky Lupilu ma 98/104 a su jej este trochu dlhe, ale pyzamko slovenskej firmy Antony ma velkost 98 a je jej tiez velke, pricom natelnik tej istej firmy s tou istou velkostou je jej maly, musi mat uz tu 104. Ine pyzamko, ktore dostala, ma velkost 110 a je jej tak akurat. Cize zavisi od toho, kde nakupujes 🙂

evasomplakova
24. jún 2023

Môj synček bude mať 7 mesiacov a už nosí aj 86 😁😁😁😁😁