Oblečenie do škôlky

marrya
9. sep 2013

dat malej do skolky radsej riflove saty na traky s pancuskami,trickom.....alebo pletene saty a do toho nakombinovat nieco,ide mi o to aby sa tak pohodlne citila lebo je taka trosku baculka aby to mala ok 🙂

billam
9. sep 2013

@marrya myslím, že lepsie budu pletene...predsalen sa tam viac hýbe, maju tam rôzne aktivity a je najdôležitejšie, aby sa dobre cítila a nic jej nebranilo v pohybe. Ja som na jeseň/zimu kupovala tenke šaty na ramienka /letné/ a doplnila trickom a pancuskami. Pripadne som dávala suknu, tričko, pancusky. Sukna bola praktickejsia, ked išli von, len si ju stiahla dole a dala si teplaky/otepľovacky.

hajajanka
9. sep 2013

A co takto dat jej na prezlecenie pohodlne teplaciky? My sa prezliekame do teplacikov a neolutovala som. Je v tom pohodlne a ked vidim, v akom stave su teplaky (trava, krieda, obcas obed), tak som rada, ze sme to vyriesili takto.

mirkakab
9. sep 2013

@marrya riflovina je dosť tvrdá, tie by som nevolila, aby ich mala celý deň, u nás maju deti tepláky, aj učitelky ich rýchlejšie upravia 🙂

zuzkat1
9. sep 2013

@marrya na cestu co chces a do triedy teplaky a tricko. V tom moze ist aj na dvor.ak chces aby sa citila pohodlne tak to je naj. Osobne sukne nepovazujem za pohodlne.cely den sa vala a hra.nejde na prehliadku.

billam
9. sep 2013

@zuzkat1 az na to, že v obdobi, ked sa nosia pancusky, tak by jej v škôlke bolo teplo - v pancuchach a teplakoch. Aj v škôlke nam hovorili, že pre chlapcov pancusky a krátke nohavice a pre dievčatá sukne, šaty...jednoducho nejake oblečenie, ktore si deti hned stiahnu a oblecu sa von do teplakov/ oteplovaciek...jasne, že teraz len teplaky, ale ked bude zima a je potrebné mat pancusky, tak sa dieťa musi inak obliekať.
Učiteľky určite nebudu 25 deti prezliekat, ked pôjdu von.

zuzkat1
9. sep 2013

@billam ja jej davam ponozky,teplaky a na to len natiahne take sustaky zimne nepremokave.

billam
9. sep 2013

@zuzkat1 a ked je sneh?

zuzkat1
9. sep 2013

@billam Ved vtedy ked je sneh

billam
9. sep 2013

@zuzkat1 nie je jej teplo? V teplakoch a oteplovackach?

zuzkat1
9. sep 2013

@billam to nie su oteplovacky. A nema pod tym pancuchy. To su take zateplene sustaky.len nohavice.

katrinka8
9. sep 2013

Baby, a ked sa prezliekaju do pyzamka, tak aj tak si asi davaju tie pancusky dole, nie? Mne sa zda pohodlnejsie do triedy teplaky (nam tiez aj tak pisali v pokynoch) - ked bude chladnejsie, zavisi aj od skolky - mozno su niektore take, ze dietatko znesie aj v triede pancusky a teplaky (ak su nezateplene, stare okna, ze fakt chladno... ). Inak neviem, ja nasu asi skusim naucit si obliekat aj pancusky, zatial nebola moznost, davno sme pancusky nepouzili 😀

zuzkat1
9. sep 2013

@katrinka8 u nas bola v skolke minuly rok zima v triede. Teraz ma triedu inde tak neviem ako tam bude v zime.

billam
9. sep 2013

My sme mali v pokynoch na chladné obdobie pancuchy a to mala skolka plastové okna. Bolo to pohodlnejšie pre deti aj učiteľky. Chlapci zhodili kraťasy, baby sukne a natiahli si teplaky/otepľovacky/kombinezy, ked išli von. A malo to ešte bonus, že sa same naučili obliekať si pancusky 🙂

zuzkat1
9. sep 2013

@billam mozno aj ja tak budem riesit tuto zimu. Ale iste nie sukna ale dam jej kratasky.

egyptanka
9. sep 2013

Inac ak si nevedia najma dievcatka obliect pancusky tak nam sa osvedcili leginy a ponozky

katrinka8
9. sep 2013

@zuzkat1 - no, ja som zvedava, ako to budeme my riesit. Tento rok sme totiz v skolke prvykrat 😉 (resp. prvykrat uz sme aj chori doma - tak ak to takto pojde dalej, ani nebudeme musiet riesit 😠 )

zuzkat1
9. sep 2013

@katrinka8 fiha.tak to skoro ochorela.chuda. tak nech je to naposledy. Treba sa opytat ako maju v triede. Ci zimu alebo teplo. Ucitelka poradi.

zuzkat1
9. sep 2013

@katrinka8
@egyptanka takym malym inak pomahaju s obliekanim. Sice je tam len 1 ucitelka po spani ale nasej pomaha upratovacka.

detskeoblecko
9. sep 2013

skus pozriet aj mencestrove satocky...na nasej stranke su jedny velmi mile...je ich tam viacej, ale tieto su tak teplejsie..a uzasne wellsoftove bundicky na teraz

egyptanka
9. sep 2013

@zuzkat1 aj v nasej pomaha upratovacka. Kam chodieva tvoja dcerka?

katrinka8
9. sep 2013

@zuzkat1 - no, to asi zo stresu, si myslim... ☹ Ale aj v nasej skolke pomahaju ucitelky s obliekanim tymto malickym 🙂

zuzkat1
10. sep 2013

@egyptanka my mame skolku v novom meste.