Oblečenie do škôlky

lili929
30. nov 2022

Ahojte, syncek nastupuje v januari do skolky, prosim poradte mi, ako ho obliekat, tak aby to bolo co najefektivnejsie? Skolku mame 5 min peso, takze rano mu dam pancusky + vrchne nohavice a v skolke potom prezleciem do teplacikov? Ci ako to vy robite? A potom, ked pojdu von, oblecu mu znova pancusky a plus nejake oteplovacky, ci?
Ja som do skolky nechodila a neviem ako to chodi😁tak prosim skusene mamicky poradte 🙂

bamboa
30. nov 2022

@lili929 u nás deti nosili kraťasy na pančuchách. Zo začiatku mi to prišlo divné, ale malý s tým bol v pohode, ostatné deti tiež tak chodili. Učiteľky nám to hneď na začiatku odporučili 😉

pimpa12
30. nov 2022

@lili929 u nás tiež ako píše vyššie @bamboa . Chlapci v šatni vyzlečú vrchné nohavice a na pančuchy si dajú kraťasy. Dievčatá sukničky. Keď idú von zase prehodia na nohavice a v prípade mrazu a snehu oteplovacky. Vždy nám učiteľky hovorili že v skrinke treba mať viac kusov náhradného oblečenia.

bavlnka92
30. nov 2022

môj má legíny a na tom tepláky. v triede je v legínach bez problémov. cez zimu bude mať legíny a otepľovačky. keby fakt mrzlo tak aj tepláky 🙂 10-15 minút peši podľa toho ako sa mu chce :D

zuzanaete
30. nov 2022

Nasi pancuchy nenosia. Nosili teplaky a na to nepremokave gate do dazda alebo softshellove gate. V skolke boli v teplakoch a na von si navliekli gate.

ukulela
30. nov 2022

@lili929 moji obaja do skolky chlapcenske " leginy", take teplacky viac na twlo, nie volnw, nieco ako termospodky. A na to vrchne na von, bud oteplovacky, alebo tetaz este stacia tenke softshellky.jedmoducjsie ako ptezliekat pancucjy hore dole ...

slavomira236
30. nov 2022

@lili929 u nás chlapci chodia v spojoch v triede alebo len pančuchách keď idú von dajú si navrch tepláky alebo oteplovacky podľa pocasia

mogaa
30. nov 2022

@lili929 v prvom rade ho treba obliecť tak, aby sa on vedel sám obliecť.....ak si nevie sám obliecť pančuchy, učiteľky mu ich navliekať nebudú....daj potom tepláky a na to nepremokavé gate.....treba ho obliekať tak, aby sa sám vedel obliecť aj vyzliecť....učiteľky mu len dopomôžu, ale nebudú ho komplet obliekať, teda napr. tie pančuchy.....učiteľky pomôžu so zipsom, gombíkmi, uviazať šnúrky, ale na 20detí sú 2učiteľky takže je nereálne aby deti keď idú von komplet prezliekali.....

horalka1986
30. nov 2022

Pančuchy nie. To by sa učiteľka narobila. Pri všetkých troch deťoch som používala legíny, spodky, na to tepláky, ak bol sneh, tak otepľovaní a tie sme ráno dali dole a fungovali v spodkoch.

marrilyn
30. nov 2022

@lili929 tiež fungujeme tak, ze leginy a na to teplaky. Tak ide z domu, v skolke v satni teplaky vyzlecie, ked idu von, oblecie. V triede je v leginach.

kallanchoe
30. nov 2022

Normálne chodí v teplákoch nato buď vrchné nohavice alebo overal....v šatni len vyzleciem vrchné veci...oni potom von tiež len navlecu vrch.....pri staršom synovi sme mali dosť lenivé staršie učiteľky a proste trojročné dieťa sa obliecť samo v zime nevedelo...bolo ich 5 na 30 deti....z toho veľa v zime chýbali,staršie sa obliecť vedeli samé......ale že oni nebudú obliekať nikomu pančuchy že majú viac detí nie len to moje....že pančuchy nemáme dávať....čiže sme to poriesili tak....mladší je teraz v inej škôlke a tam nemajú s ničím problém,že také malé deti sa aj tak v zime obliecť nevedia,že jak ich dáme oni oblečú....ale mne to príde takto jednoduchšie pre tie učiteľky že len navlecu vrchné diely....viac detí má pančuchy na tom tepláky,a ešte ponožky v triede...ale tak toto sa mi zdá moc...

beata_k
30. nov 2022

@lili929 Teplaky, tricko, mikinu a zimny overal. Ked pride do skolky dam dole overal a mikinu.

lili929
autor
30. nov 2022

Oki dakujem zienky, ved to je to, ze pancusky si sam navliect nevie a verim, ze ucitelky nestihnu obliect tolko deti.
A este taka blba otazka, tie, co davate teplaciky a na to oteplovacky alebo softshellove gate, tie teplaciky zastrcite do ponoziek a drzi im to? Lebo akoze ma desi mat hole lytka, ja musim mat vsetko zakryte, zakasane, nemoze mi nic hole vytrcat v zime 🤣

zuzanaete
30. nov 2022

Teplaty nezasam. Ved su dostatocne dlhe, tak nehrozi nejake vyhrnanie a uz vobec nie, ked ma na tom este gate.

gabika128
1. dec 2022

Chlapčenské legíny a na to vrchné nohavice, softshelove alebo oteplovacky. Keď má tepláky tak je to kadejaké, väčšina mu padá v pase, treba viazať šnúrku atď.