Oblečenie pre júnového novorodenca

lara45
2. mar 2021

Dobrý deň.V júni čakame dievčatko a chcem sa opýtať aké oblecenie si mamvziať pre nu do pôrodnice a v čom ju mozem priviest domkv kedze bude leto.Ďakujem za rady.

kiki68
2. mar 2021

@lara45 rozne, ale zaklad je dlhorukavne nieco. Idealne dlhorukavny tensi overal a urcite nejaku mikinu k tomu, ciapocku tensiu. Keby sa ochladilo a nejaku deku na zakrytie. Ja som isla rodit v juli, v den porodu bolo 28 stupnov a ked sme isli domov to svihlo dole a lialo, fukalo, bolo iba 17 stupnov. Takze muz dosiel s kocikom, normal sme museli maleho dat tam , zakryt, plast na kocik a potom prelozit do vajicka. Tak z vlastnej skusenosti nieco nachystaj aj teplejsie. Keby nahodou prsalo.

11iva11
2. mar 2021

@lara45 Väčšinou to funguje tak, že počas pobytu v pôrodnici má dieťa oblečené veci z nemocnice, aj perinku, čiapku dajú, no a v deň odchodu si dáš doniesť svoje (predpokladám, že po vás niekto príde) podľa aktuálneho počasia.

kiki68
2. mar 2021

@11iva11 teraz to bolo tak se musis obliect do svojho na oddeleni, Este aj vajicko sme tam museli brat. Nakoniec muza pustili s kocikom, ale radsej mat svoje.

lara45
autor
2. mar 2021

Dakujem vám takze sa pripravit na chladne ale aj teple pocasie 😊

11iva11
2. mar 2021

@kiki68 Tak určite závisí od konkrétnej pôrodnice...treba si tam zistiť pomery.

alikal
2. mar 2021

v porodniciach davaju svoje oblecenie a bolo tam hrozne teplo, vobec sa nevetralo kvoli babatkam, aby nebol prievan, ja som mala svoju vybalenu zo zavinovacky iba v bodynku a ponozkach, to iste doma ked sme prisli. v tych horucich dnoch bola iba v plienke, akonahle sme na nu dali nieco viac tak mala mokre vlasky, takze tu prvu vybavu - cisla 56 by som kupovala fakt malo, zrejme nevynosite, ale volaco maj keby boli chladne dni. netreba tie babatka moc obliekat ked su velike horucavy

vanilkavan
2. mar 2021

Pri prvom dieťati bolo 30 st.a išiel v tenučkom body a úplne tenkých dupačkách + dierkovaná čiapočka.
Pri druhej bolo v polke júna 14 stupňov, takže išla oblečená v body, teplejších dupačkách a teplom plyšovom svetríku + zakrytá dekou

lenkakravcova
2. mar 2021

@lara45 Ziadne oblečenie vcez hlavu (bábätku sa to nedá obliecť). Na zapínanie spredu - overal, alebo body a ponozticky co netlačia + zavit do látkovej plienky. Veľa oblečenia zvytocne nekupuj. Tie deti aj tam sú najlepšie len hore oblečené a dole zavite v plienke. 🙂

lara45
autor
3. mar 2021

Dakujem vam všetkym pomohli ste mi😊