Oblečenie pre novorodenca, ktorý sa narodí v auguste

kris988
25. feb 2022

Ahojte mamičky, mohli by ste mi prosím poradiť aké oblečenie treba kúpiť dieťatku, ktoré sa narodí v polovici augusta ? Nechcem totiž nakúpiť zbytočne teplé veci, ktoré nevyužijem.... ďakujem krásne ❤

janula12345
25. feb 2022

@kris988 ja mam iba jedbo, ale letne tiez. Na zaciatku som aj v teple davala prve tyzdne dlhy rukav. Tenky, kvalitny ale dlhy. Babatka su velmi citlive, a napr ja som vobec nevyuzila novorodenecke kratke... az po cca 3 tyzdnoch. A to uz bude vas september, prve chladnejsie dni.. ja by som isla do tenkych dlhych rukavikoch, a nejake tensie pulovriky, svetrik.. a gate tiez tak. Teplejsie oblecko uz by som kupila az vo vacsej velkosti ako novorodenencke. Oni tak rychlo rastu.

zojanka
25. feb 2022

@kris988 zopar body s dlhym, zopar s kratkym (len dake 2 pre istotu), tensie teplaky, dake 2-3 pyzamka (HM ma take z velmi prijemnej tenkej bavlny, ale napr. ja som pyzamka na zaciatku vobec nedavala) a daku mikinu/sveter. Ved dokupit sa da vzdy

lienka.7
25. feb 2022

@kris988 tenké bodynka urcite na spanie. A som menila každý deň. Nemôžeš male bábätko nechať v krátkom. Potom opaľovacky a ponožky na nôžky. Čepcek na hlavicku. Tenkú míkinku, legínky Ja som mala bodycka z lidlu, tie tenšie a som bola spokojná. Aj ciapocky

choco6
25. feb 2022

Na marketplace aj tu na bazari su miliony veciciek pre novorodenca. Ved tie veci su oblecene niekedy fakt raz lebo to dieta tak rychlo rastie. Zbytocne kupovat cely satnik, mozno 2-3 nove vecicky 😉 a na bezne nosenie som mala od rodiny nastastie cize sme kooopec penazi ušetrili a potom je aj tak problem sa toho zbavit 🤷‍♀️

dadis
26. feb 2022

@kris988 Moj syn sa mal narodit 12.8, nakoniec sa narodil az 26.8...v porodnici bolo este horuco...no kym sme dosli domov,,uz sa ochladilo...napr.body s kratkym rukavom nosil len pod pyzamkovy overal..nosil najcastejsie dlhe body a dlhe teplaciky (take tenucke trickovinove), ponozky, na spanie pyzamko. Dcera sa narodila 16.7. a ta este nosila kratke body, ale s dlhymi tenkymi teplacikmi, tenke ponozky..stacilo par veci 56, to nosili iba par tyzdnov..

dada0902
26. feb 2022

Ja mam tiež augustovu tak skôr z dlhým nákup ja som mala možno 2bodicka s krátkym rukávom rýchlo s toho vyrastú tak ani ti toho extra veľa netreba zo začiatku

r_au_u21
27. feb 2022

@kris988 my sme odchádzali z pôrodnice v auguste v overaliku, lebo bolo veľmi chladno a pršalo. Síce overal bol veľkosť 62 a malý v tom plával, ale nečakala som, že v auguste bude tak chladno a overal sme využili do októbra. Nakúpené som mala aj 2x body s krátkym rukávom ale vôbec sme to nevyužili, asi najlepšie kúpiť len základ ( podla mňa 3xbody s dlhým rukávom, 1x s krátkym, nejakú mikinku tenučku aj hribsiu, overal a 3xpolodupacky, čiapočka, na spinkanim 3x pyžamo) a už uvidíš keď sa drobec narodí, aké bude počasie, čo Vám bude naviac vyhovovať, ako bábätko budeš chcieť obliekať 🙂 keď objednáš cez interne do 2-3 dní to máš doma 🙂