Od kedy môže dieťa spať na vankúšiku v postieľke?

mariamihalikova
2. sep 2012

Ahojte, viete mi poradiť maminky?... malý má za týždeň 4 mesiace a spinká v postieľke bez vankúšika, len na rovnom madraci. Odkedy ste dávali svojim detičkám vankúšik? Zdá sa mi, že sa tam nevie už uložiť, či by som mu ho nemohla dať, nech spinká na ňom alebo je ešte priskoro? ďakujem za rady

bambi9
2. sep 2012

Do roka urcite by som nedavala... Moja mala zacala teraz spavat na vankusiku v 16mes... a to len taky nizucky...a mam pocit ze aj tak vyhladava len rovnu plochu...

gloria9
2. sep 2012

ahoj to je ešte skoro môj ma 9 mesiacov a spinka este bez vankusika....

mummy01
2. sep 2012

@mariamihalikova do 2 rokov netreba vankus...moj maly ma len taky vankus-palacinku od 2 rokov a aj tak na nom nespi a u dcery to bolo rovnake.

mariamihalikova
autor
2. sep 2012

dakujem maminy 🙂 uz budem teraz vediet

turistka
2. sep 2012

@mariamihalikova dcerka bude mat 2 roky a tiez sme bez vankusa a ani jej ho neplanujem tak skoro dat 😉

bubelko
2. sep 2012

@mariamihalikova my sme obom dali vtedy, ked si zacali zo spalne tahat nase do vlastnej postele. nepamatam sa kolko vtedy presne mali, ale urcite uz cez rok , kedze sami chodili 🙂

katren
2. sep 2012

@mariamihalikova my sme Dominicke dali az teraz, ked prejavila zaujem radsej spavat na tatovom vankusi 😉
a mame vsetci tie ortopedicke z pamatovej peny 😉 ja sa na normalnom uz nevyspim 😅

babulatko
2. sep 2012

@mariamihalikova netreba sa ponáhľať s vankúšom...hrozí riziko udusenia a tiež to nie je dobré na chrbticu

mrka2
2. sep 2012

moja mala ma 3 roky a este stale nepotrebuje vankus. normalne si lahne bez neho a spi 🙂 tak jej ani nedavam. dnes si poobede lahla na moj vankus,ze ide spat takto a o 10 minut si prelahla na rovnu postel,ze takto to je lepsie 😀

zuzanockamt
3. sep 2012

@mariamihalikova ja som dala az po roku - asi mal rok aj 2 mesiace alebo tak nejako

alecka
3. sep 2012

ja som obom dala v 9 mesiaci, ked sa uz bez problemov otocili aj posadili. nas vankus je velmi tenucky, a pri 2 dcerke sme mali este monitor