Aký vankúšik do postieľky?

katherine27
6. máj 2011

Ahojte maminy,
malý mal nedávno soplíky, tak som mu dávala pod hlavičku malý vankúšik, taký ten detský, dekoračný, ten náš je s krtkom.No a posledné noci veľmi zle spí,idú nám teda aj zúbky ale takto zle ešte nespával.Napr. včera plačkal v postieľke, ja som na chvíľu odišla z izby, a za pár minút som ho našla spať na vankúšiku, ale na brušku.
Ten vankúšik, bol náhodou na komode, ktorá je vedľa postieľky, malý si ho dotiahol a uložil sa.
No a teraz mám dilemu, či mu už mám vankúš dávať alebo nie? chcela som s tým počkať.
A nie som si istá aký vankúš by bol najvhodnejší.Ten dekoračný sa mi zdá úplne nevhodný.
Aký vankúš by malo mať dieťa v postieľke?
Sú to tie vankúše, ktoré sa kupujú spolu s paplónikom, do detsk.postieľky alebo mu mám kúpiť skôr ten vyvýšený, pre kojencov, protirefluxný, proti zležaniu hlavičky.Čo je lepšie pre chrbticu?viem, že určite rovina ale čo ak sa mu na tom vankúšiku bude lepšie spať?

peepka
6. máj 2011

ziadny az do 2.5 roku koli chrbtici.

martuska75
6. máj 2011

Mavame pri soplikoch vypolohovany radsej cely matrac, ale ak mas pocit ze ho vyslovene chce tak nieco tenke pod hlavku podla mna neuskodi. Ale nie som ortopoped a viem ze malym babatkam sa vankus neodporuca. Je ale pravda ze kazdu chvilu sa volaco neodporuca a nieco ine sa zase "musi" a po nejakom case je zase vsetko inak ( napr. zavadzanie lepku do stravy. . .)

beruska.zuzanka
6. máj 2011

No, my sme s posteľnou súpravkou kúpili aj vankúšik a je úplne ploský-možno 3cm na výšku, možno ani to nie a malá ho má v postieľke, občas na ňom spinká, občas ho dá preč...
Tak skús taký ploskejší kúpiť 😉

traktor
6. máj 2011

ja som davala..lepsie sa mu dýchalo..ked bol chorý..a moje vsetky deti od mala spali na vankusi...nezaujimalo ma, co sa kde pise, bolo to preto, ze prva simonka ako babo nam v spanku zmodrala, ...tak na lekarka odporucila nech spinka na vyvýšenom..tak sme dalli vankus...a potom som uz automaticky takto davala spavat vsetky deti..ale to bolo u nas..viem, ze s tym malokto suhlasí..ale u mna to bolo fakt len pre tu skusenost..takze v tomto ma iny nazor nezaujimal..

vejinka
6. máj 2011

starsi syn mal od narodenia vyvyseny matrac a vankusik.. na vankusi perinku neskor vankus aj s paplonikom.ale nemal podlozenu len hlavu ale aj celym chrbatikom na nom lezal.ked sa oteplilo vankus som odlozila koli tomu ze zacal cestovat po postielke.vak mu bohate stacil a aj tak sa zobudzal neskutocne poskrucany.doteraz neoblubuje vankuse.druhy od narodenia vyvyseny matrac bez vankusa.ani jeden zatial problemi nema.dekoracny vankus urcite nedavaj bud ten pre kojencov na ktory sa mi ale zda uz velky alebo klasicky detsky vankusik.v lete odporucam bez bude sa menaj potit proste schovat a nedat.to ze zle spi je normalne musi si zvyknut a za tyzden si na vankus ani nespomenie. Vela stastia

zuzkat1
6. máj 2011

@katherine27 ziadny kvoli chrbtici.... inak ja som mojej skusila teraz dat ani neviem preco a ani na nom nevedela spat... som tomu rada lebo vankus je naozaj nezdravi aj pre dospelych...

ivett1
6. máj 2011

ahoj...podľa môjho názoru sa nič nestane, ak bude spať na takom nízkom vankúšiku zo súpravy do detskej postieľky...vyskúšajte taký... možno sa mu na vankúšiku naozaj lepšie spinká 😉 ...aj my máme v rodine 1 a polročné dievčatko, ktoré potrebuje na zaspanie vankúšik ...moji chrústici používajú dodnes "vankúšiky" (také úplne ploché a nizučké) z rýchlozavinovačky, aj keď dnes už skôr ako spinkáčiky pri zaspávaní 😀

jaaty
6. máj 2011

Hanka do 3,5 roku spala bez vankúša, potom sme ho kúpili, ale tenučký páperový, ktorý keď sa zleží nemá viac ako 5-7 cm na výšku

ikke
7. máj 2011

mozno trochu zalezi aj na tom, v akej polohe prevazne dieta spava. ak na bruchu alebo na chrbte, vankusu by som sa snazila co najdlhsie vyhybat. ak na boku, je mozne, ze ten vankus bude potrebovat skor. v kazdom pripade, nech je co najnizsi,napr. ako ten z ikea, co nema snad ani 3cm na hrubku 😉
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0002...

renkaniki
7. máj 2011

Ja som mojej malej zacala davat vankusik,ale taky nizky,az teraz od noveho roka..April mala 3 roky.Ale je to kazdom ,kedy zacne davat dietatu vankusik..pekny vecer prajem 🙂

mataharyy
7. máj 2011

Tam jde o to zda má ten vankuš protože si ho oblíbil (jako si jiné děti oblíbí plyšáka) a bez něj už neusne a bude ho vyžadovat, nebo si ho vzal proto že se mu na rovném špatně spí, v prvním případě s tím moc nenaděláš, leda že by jsi mu ho už ve spánku dala zas na komodu 😉 , v druhém případě je "zdravější" možnost pořídit takovej molitanovej klín, který vložíš pod matrac a tím uděláš "nakloněnou rovinu" takže páteř je rovnoměrně podepřená a přítom má dítko hlavu výš 😉 Jináč co se píše je sice moc pěkné, ale dítě nějaké tabulky a doporučení nezajímají a rodičům někdy dá hodně práce je přesvědčit 😀 😉 😎

ajluirnaaj
7. máj 2011

ja nedavam ziadny, mame rok a pol 🙂 lebo aj tak sa toci a "cestuje" po posteli, tak vankus by skocil uplne pod nohami a tiez sa bojim ze by to na seba hodil, a tiez kvoli chrbtici, od narodenia sa nedava, a tak stale nedavam..... iba ked je v kociku davam ten tenky, on si tam licko privinie 🙂

chymenitta33
7. máj 2011

Ahoj

Môj synček nemá žiadny a ma 3 roky, som toho nazoru že načo mu chrbticu "ničiť" ale asi tri krát mal aj vankušik ked bol chorý aby sa mu lepšie spalo. ma aj supravu HA ale využíva len prikryvku.
je na každom rodičovi, ako najlepšie usudi 😉

spalka
9. máj 2011

dcerke som vankusik nechcela davat, ale ked parkrat spala v nasej posteli vyliezla na moj a evidentne spala pokojnejsie, tak som jej jeden kupila, obycajny, v ikea, predavany spolu s paplonikom, je tenulinky, skoro ako keby ani nebol 🙂, ma ho asi od roku a pol a vazne mam pocit, ze ho potrebuje a spinka sa jej s nim lepsie

kristinka123
9. máj 2011

ja som dala do obliecky na velky vankus tu paperovu vypln z perinky. Tym, ze je dost tenucka a vo velkej obliecke sa pekne rozlozi v podstale mala spinka na uplne rovnom. Ale omnoho pokojnejsie zaspava, ked sa v nom usalasi a objime ho rucickami 😉 No a v noci si aj tak vacsinou pod seba nahrnie paplonik a spava na brusku, takze normalny vankusik je nam uplne zbytocny

zuan
9. máj 2011

ahoj, do jedneho roka by vraj dieta nemalo mat vankus, ale je to asi individualne. my sme dali synovi po roku tenky vankusik, co sme kupili s paplonikom, ale vobec ho nechcel. teraz ma uz normalny vankus, ale aj tak spi vsade inde v posteli, len nie na vankusi 😉

ewa83
29. nov 2011

ahojte, idem sa zapojit do diskusie. Nas maly ma reflux a s tým spojený aj nábeh na astmu, takze mame inhalátor, aj často chorý bývame. MA 1,5roka a velmi mu už nepomaha vyvýšiť celý matrac, lebo je veľký a rel. ťažký, tak sa potom zošuchne na tu spodnu polovicu /aj vplyvom gravitácie/ a spí tam taky pokrčený, že sa na to ani pozerat neda a vobec to potom neplni tu funkciu, že ma mať hornú časť tela vyššie, lebo je pomaly v klbku. Poradite nejaky vankušik? ten tenucky mu nestaci, lebo to normálne citim, že sa mu potrava vracia, aj ked pred spaním nepapa.ADkujem

andrealisy
29. nov 2011

kocky ja mojej malej ked mala sopliky dala do postielky ten vankus na kojenie. neviem ci je to najvhodnejsie ale ked zaspava jej to pomaha a teraz jej ho tam nechavam stale. Ona na nom zaspi a potom sa aj tak zosuchne dole. Ale myslim ze jej to dava aj taky pocit istoty kedze je okolo nej ako take hnezdocko 🙂

pimpulienka
30. nov 2011

Okolo 16 mesiaca som kupila taky vankušik nevankúšik 😀 uplne tenučký pre male babenká. Malinká je spokojná, páči sa jej 😉 A keď mame sopliky vyvyšujem matrac davam tam napr. baliček plienok, nezatekaju jej v noci..