Odsávačky hlienov

dima
11. nov 2012

Dobrý večer,
aké máte skúsenosti s odsávačkami soplíkov? Je lepšia odsávačka na vysávač alebo na baterky? Viem,že na vysávač je hlučnejšia a deti sa jej často boja,ale je účinná. Len s tou odsávačkou na baterky nemám žiadne skúsenosti. Je účinná a dokáže odsať všetky soplíky?

Ďakujem

1ingrida1
11. nov 2012

ahoj tak my sme kupili lanaform odsavacku na baterky este ked bol misko malinky, presne koli tomu co hoovoris,vysavania sa bal. neda sa to porovnat,nevysaje tak dobre ako vysavac,ale pomoze aspon od najhorsieho.je to trochu nemotorne,lebo ju musis v nosteku vselijak otacat,aby si narazila na ten hlien a odsala ho.hra to aj nejake melodie,aby sa deculo nebalo.velmi lahko sa cisti,len treba davat pozor na tesnenia, ked ti to vypadne a splachnes to do umyvadla,tak mas po odsavacke.je to dobre havne v noci ak byvas v panelaku :D a nechces zapinat vysavac.al hovorim,vysaje toho omnoho menej.

gabena1
11. nov 2012

tak my sme od zaciatku pouzivali odsavacku na vysavac...som s nou spokojna, pekne odsaje nos...a nakolko sme pouzivali iba tuto tak bol na nu zvyknuty aj na hluk z vysavaca...my sme to robili tak, ze sme najprv znizili vykon vysavaca aby isiel tichsie a potom sme ho dali normalne...potom ked bol drobec starsi pytal si odsavacku a chcel si odsat uz aj sam 😀 ..takze ja odporucam na vysavac 😉

gabika7706
12. nov 2012

@dima jednoznacne je odsavacka na vysavac ucinnejsia ako ta na baterky, tiez sme kupili aj lanaform, skusala som to 2x, ale ako @1ingrida1 pise, treba hladat ten spravny uhol a az v nosteku, co teda u nas neprichadzalo do uvahy. Bojim sa ju aj predat, aby mi niekto nenadaval, ze nefunguje 🤐 My sme odsavali vysavacom aj v noci (byvame v panelaku), je to len na par sekund a dietatko si casom zvykne a pochopi, ze ked sa ten nostek povysava, dycha sa lepsie.

martina1703
12. nov 2012

Aj nasa ma teraz sopliky mame odsavacku na vysavac a este aj taku manualnu ktora je uplne o nicom.No problem je taky ja ked sa k malej priblizim ze jej chcem len kvapky kvapnut a povytierat tak uz vtedy robi cirkus.Skusala som vselijak nenapadne,potom drzali sme ju no ona tak vrti tou hlavkou a cela sa kruti a nemozem sa k nej ani priblizit,ide mat osem mes.no tazko si na to uz zvykne ☹ ,ked som zapla vysavac na najmensie tak uz revala a este som ani pri nej nebola 😒 ,co by ste mi poradili maminky? 😉

raszuz
12. nov 2012

@martina1703 ja to robím tak, že využijem moment prekvapenia a streknem mu do nošteka a potom, keď zapnem vysávač, tak mu tú odsávačku najskôr na ručičku prisajem, na líčko a podobne - také rýchle pohyby, že len cuc a hneď preč, keď sa začne rehotať, tak šup do nošteka a je to ... zatiaľ to účinkuje

dima
autor
12. nov 2012

ďakujem,tak nebudem vymýšľať a radšej si kúpim tú odsávačku na vysávač... :D

martina1703
12. nov 2012

@raszuz 😀 to je dobre to som neskusala,no zapla som a uz bol plac a potom sa mi to tazko odsava,no skusim sa s nou najprv pohrat a uvidim jej reakciu 😉 ,potom napisem ako to prebiehalo,tie kvapky alebo sprej to zvladneme aj bez placu len ta dalsia faza je u nas narocna 😉 dakujem za radu

zuzikkaa
12. nov 2012

@martina1703 tiez mam odsavacku na vysavac. sadnem si nad maleho,,"pricviknem" mu kolenami ruky a a volnou rukou mu zospodu chytim tvar...tiez sa vrti ale celkom to funguje 🙂
kvaoky tak isto

raszuz
12. nov 2012

@martina1703 ešte mu zvyknem aj jazyk a peru cuckať a občas aj tie sliny, čo teraz chudáčik púšťa odsajem 😀

raszuz
12. nov 2012

@dima dobrý nápad, my sme najskôr kúpili tú, čo sa ťahá ústami a vie s ňou robiť iba tato, tak som kúpila na vysávač a nedám na ňu dopustiť

squella
12. nov 2012

@raszuz Ahojky, prosím ťa a akú značku?

raszuz
12. nov 2012

@squella Baby - Vac 2

squella
12. nov 2012

@Ďakujem

milka1978
12. nov 2012

@dima ahoj ... my sme zo začiatku používali takú klasickú čo si dáš druhý koniec ty do pusy a ťaháš .... no z nej nám bolo blbo 🤐 keď sme videli ako ťaháme tie sople 😅 tak sme kúpili na vysávač a odvtedy je to super ..... drobec sa vysávača nebál, dokonca vedel pri ňom aj zaspať ..... predsa len vysávač strčíš do zásuvky a ide to a pri baterkách nikdy nevieš kedy sa ti vybijú a či majú taký ťah ako majú mať, no vysávač je hlučnejší ... už je to na tebe ale ja odporúčam vysávač 🙂

lucina7
12. nov 2012

@dima
jednoznačne na vysávač. je to rýchle. 😉

adrika72
12. nov 2012

Aj ja určite odporúčam odsávačku na vysávač je síce hlučnejšia,ale veľmi účinná a hlavne rýchla.Nestihne sa poriadne ani spamätať a soplíky sú vonku...

polacka
16. dec 2012

baby ja mam tu odsavacku na vysavac, odsava to dobre len neviem ci sa ma zapchat ta druha nosna dierka ked to vysava. ja som to robila bez zapchatia a odsalo to dobre tak asi nezapchavat ze? ci? ako to robite vy?

78lenka
16. dec 2012

odsavacka na vysavac-domaca vyroba

oskvarka
1. júl 2013

Baby odsavacku tuto http://www.perinbaba.sk/odsavacka-hlienov-na-vy... alebo tuto http://www.bambini.sk/sk/1712/234/baby-vac-2-er... mam dilemu tak ci nemate skusenosti ... nechcem platit zbytocne za nieco extra co netreba...